banner

Celkem výsledků pro výraz "centrum asistovane reprodukce": 63

Dobrý den, zajímalo by mě, zda existuje i nějaké vyšetření/test plodnosti pro ženy, které zatím ještě užívají hormonální antikoncepci? S partnerem se zatím o miminku bavíme do budoucna, třeba za 2-3 roky, ale zajímalo by mě, jak na tom jako pár jsme s plodností. Oběma je nám cca 31 let (víme, že už bychom v tomto věku moc čekat neměli, ale aktuálně stavíme dům a chceme mít vše hotové, než začneme řešit téma dítě). Já beru HA od 18 let, zatím jsem ji vysazovat nechtěla, neboť mi její braní přináší jisté benefity, např. slabší, kratší a přesnou menstruaci, omezení problémů s akné atd., proto ji beru tak dlouho. Také bych se chtěla zeptat, kde se případně testy pro muže i ženu mohou podstoupit – u klasického Dr. nebo v nějakých specializovaných centrech? U mužů jsem se dočetla, že provádí tzv. "spermiogram". Děkuji, Nikol.

Dobrý den,

často se berou hladiny AMH, avšak pokud užíváte antikoncepci, tak výsledek může být uměle zkreslen. Více poradenství naleznete spíše v centrech asistované reprodukce.

Dobrý den,Chtěla jsem se zeptat momentálně žiji v UK a zde i pracuji po dobu 2 let. Teď jsem v 7 týdnu těhotenství a chci se vracet zpět do ČR. Jakmile se vrátím do ČR chci se nahlásit na UP jelikož mě asi nikdo již nezamestna. Tak se chci zeptat Mám nárok na mateřskou dovolenou v ČR popřípadě co musím doložit za dokumenty abych na ni nárok měla?Předem děkuji za odpověď Aneta. L.

Dobrý den,

pojem mateřská dovolená (příp. rodičovská dovolená) se vztahuje k volnu poskytovanému zaměstnavatelem. Vás pravděpodobně zajímají ale peněžité dávky, ty se označují jako peněžitá pomoc v mateřství (PPM) a rodičovský příspěvek. Nárok na PPM se váže v České republice na účast na nemocenském pojištění. Je nutné splnit alespoň 270 dnů nemocenského pojištění za poslední 2 roky před nástupem na PPM (nastupuje se v období 6-8 týdnů před porodem) a zároveň nastoupit na PPM ze zaměstnání (příp. jako OSVČ, ale tam jsou i další podmínky) nebo v ochranné lhůtě.

Jelikož jste pracovala v UK, je v první řadě důležité, zda jste tam byla účastna příslušeného pojištění pro případ mateřství (tedy obdoby českého nemocenského pojištění), které by zakládalo nárok na peněžitou dávku v mateřství v UK. Pokud nebyla, pak Vám ani v ČR nárok na PPM nevznikne. Pokud jste v UK účastna pojištění byla, měla byste v první řadě zjistit, zda máte možnost čerpat tuto dávku z UK (zákony v UK bohužel neznám). Pokud taková možnost čerpání z UK není, ale byla jste účastna příslušného pojištění, tak za určitých podmínek je možné čerpat PPM v ČR. Je to možné v případě, že byste v ČR nastoupila do zaměstnání, ze kterého by bylo odváděno nemocenské pojištění. Pak by se Vám do potřebných 270 dnů započítalo i pojištění z UK. Informace o konkrétním postupu a potřebných formulářích dostanete na ČSSZ. Pokud už do práce v ČR nenastoupíte, tak existuje taky možnost vzniku nároku na PPM v ČR, ale za velmi specifických podmínek. Podstatné je, zda jste si po dobu práce v zahraničí zachovala tzv. centrum zájmu v ČR. Dále je podstatné, zda v zahraničí bylo splněno 270 dnů pojištění, zda se vejdete do ochranné lhůty a zda by Vám byla přiznaná podpora v nezaměstnanosti. Je to ale specifická situace a proto doporučuji si tyto a případné další podmínky ověřit na ČSSZ. Ohledně nároku na podporu a posuzování centra zájmu se můžete obrátit na úřad práce (call centrum +420 844 844 803).

Rodičovský příspěvek se čerpá po vyčerpání PPM nebo od narození dítěte, pokud ani jeden rodič PPM nečerpá. V rámci rodičovského příspěvku se posuzují jako společně posuzované osoby standardně děti a oba rodiče. Neuvádíte informace o otci dítěte, proto není možné konkrétně posoudit Váš nárok na rodičovský příspěvek v ČR. Pokud byste všichni měli v době podání žádosti trvalý pobyt v ČR a měli tady i skutečné bydliště (žili zde, pracovali apod.), tak byste nárok v ČR měli. Pokud je ale například otec cizinec pracující v zahraničí, tak je posuzování složitější a v takovém případě doporučuji se obrátit s dotazem na úřad práce.

Dobrý den, nevím, jak začít. S přítelem jsme spolu už 8 roků a nemůžeme mít miminko. Chodili jsme i po lékařích v zahraničí a prý jsme oba dva v pořádku. Prosím o radu.

Dobrý den, s tím Vám tedy bohužel neporadím. Pokud nemůžete po 8 letech pravidelného sexuálního  života otěhotnět, pak někde problém zjevně je, ale příčiny mohou být opravdu různé. Pokud nepomohou ani žádné s forem asistovaném reprodukce (umělého oplodnění) - to nevím, zda jste zkoušeli, pak další možností volby jsou darovaná vajíčka, pokud je problém ve Vaší ovulaci či náhradní mateřství. Ale toto vše s Vámi musí osobně probrat lékař v centru IVF.

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Před více než rokem mi byla mou gynekoložkou diagnostikován syndrom polycystických ovárií. Bylo mi řečeno, že pokud budu chtít jednou mít děti, byl by to možný problém. Toť vše, žádná léčba. Chtěla bych se optat, zda mám vyžadovat léčbu co nejdříve, i přesto, že děti teď neplánuji aby tímto onemocnění nedošlo u mě k úplné sterilitě, nebo tento problém řešit až když budu plánovat dítě. Dále také mám problémy s bolestí v podbřišku (tříslech) na obou stranách. Bolest přichází v nepravidelných intervalech, většinou při námaze a pohlavním styku, jindy bez příčiny. Gynekoložka mi na tento problém udělala testy z krevního obrazu, vše v pořádku a cytologie také.Vždy, když jsem byla na klasickém vyšetření, bolest zrovna nepřicházela, tak nemohla přesněji identifikovat. Zajímal by mě Váš názor. Předem děkuji.

Dobrý den, předně je důležité, jak vám vaše lékařka diagnostikovala syndrom PCO. Diagnostika je totiž velmi svízelná a nedá se např. určit jen z ultrazvuku. Je zapotřebí hormonální profil, často je přítomná porucha glukózové tolerance, výkyvy v hladinách jiných než pohlavních hormonů atd. Pokud je syndrom diagnostikován, pacientky, které mají nepravidelnou menstruaci (ta je většinou dána anovulačními cykly), užívájí antikoncepci či jinou hormonální terapii. Jinak syndrom léčit nelze a až ve chvíli, kdy budete chtít otěhotnět, se uvidí, zda budete uspěšná či nikoliv. Pokud by se těhotenství nedařilo, pak přichází na řadu často asistovaná reprodukce..Ale to je opravdu nyní asi předčasné řešit ve vašem případě. Co se týče bolestí v tříslech, nevím, jaká vyšetření vám lékařka dělala (mohu pouze tušit, že se jednalo o vyšetření, zda se nejedná např. o trombózu???). Nicméně zřejmě potíže nebudou gynekologického původu.

Dobrý den,chtěla bych se zeptat v září jsem podstoupila hsk+abraze s biopsií.Pro nepravidelné menstruace a bolesti při pohlavnim styku.Z výsledků mi bylo řečeno že mám 15% přednádorového onemocněni sliznici hrdla a snad i dělohy,,Dostala jsem léky DUPHASTON 15 den cyklu. V únoru se jdu objednat opět na stejný zákrok zda je to v pořádku.Můžete mi prosím říci zda tyto léky pomůžou nebo bude lepšií hned odebrání dělohy,nechci zase čekat na výsledkya ve finále mi stejně odstranění dělohy doporučí.Bude mi 47 let mám jiý 3 děti další určitě neplánuji,prosím máte s tímto nějaké zkušenosti? Jsem zoufalá.Děkuji mockrát a přeji hezký den. Martina

Dobrý den, neznám přesně výsledke vaší histologie z abraze, takže se nemůžu vyjádřit bohužel přesně k vaší otázce. pokud se jedná o !komplexní hyperplasii endometrie" ( ale opravdu se mkohu z vašeho popisu pouze domnívat), pak ve vašem věku při splnění reprodukce je rozumnější dělohu odstranit. Hormonální terapie je na místě u žen, který mají stejný nález, nicméně ještě plánují těhotenství.

hlidacenka
avatar 220602 07. 11. 2019

Dobry den,jeste bych se Vas chtela optat na tu hlidacenku,co znamena Kontrolovat lze jen duvodnost potreby oseterni?dekuji za Vasi odpoved

Dobrý den, OSSZ může v součinnosti s lékařem prověřovat, jestli byl skutečně důvod pro vypsání ošetřovného, tedy jestli je daná osoba skutečně nemocná. Pro konkrétnější informace se můžete obrátit na call centrum ČSSZ 800 050 248.