Celkem výsledků pro výraz "centrum asistovane reprodukce": 64
Dobrý den, na začátku června jsem prodělala ZT v 16 týdnu. Příčina se nezjišťovala, prý se to stává. Po vyvolávaném potratu a revizi jsem dostala menzes po 28 dnech, od té doby pravidelně po 28 dnech. Sliznice je prý krásně dorostlá(10), ale bohužel od revize neovuluji (pravidelně a pečlivě testuji). Dle paní doktorky to mám nechat na vesmíru, že se třeba jednou cyklus upraví sám a za rok mám přijít, kdyby se neupravil a když k nám dítě bude chtít přijít, tak přijde. Hormonální profil se mi nedělal, jen vnitřní ultrazvuk. Myomy a cysty nemám, ani jsem nikdy neměla, jiné gynekologické problémy jsem taky nikdy neměla, ovulaci s menstruací jsem vždy měla normálně(28 dní). Je mi 34 a léčím se se štítnou žlázou (Letrox 50, testy jsem teď měla v pořádku), mám už osmiletého syna. Byla jsem tedy dvakrát těhotná a vždy se zadařilo do 2 měsíců. Piju celou dobu kontryhel, beru Nosifol, jsem štíhlá a snažím se udržovat zdravý životní styl. Už z toho začínám být smutná, čekat rok mi přijde dlouho. Proč není ovulace, když cyklus je pravidelný? Jaký by měl být postup dle Vašeho názoru? Opravdu neexistuje ve 21.století jiná možnost než čekat až se samo tělo dá dohromady? Děkuji moc za odpověď
Dobrý den,
nutno pro začátek podotknout, že pokud absenci ovulace jste si diagnostikovala sama na základě volně prodejných ovulačních testů, tak Vaše obavy, že ovulace neprobíhá, mohou být podloženy nepravdivými údaji. Pokud Váš ošetřující lékař neshledal při gynekologickém vyšetření žádnou patologii, tak bych nedělala ukvapené závěry a dala věcem volný průběh, k otěhotnění může být někdy cesta různě dlouhá. Nicméně při déletrvajícím nezdaru můžete využít péče center asistované reprodukce a podrobit se podrobnému vyšetření Vy i Váš partner, případně zvolit nějakou strategii dalšího postupu. Hodně štěstí!

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, loni na konci srpna jsem prodělala mimoděložní těhotenství po kterém mi byl odebrán pravý vejcovod. Po doporučené "krátké pauze" jsme se s manželem začali pokoušet znovu otěhotnět leč bohužel zatím bez úspěchu. Je mi 34 let a moc ráda bych se konečně stala maminkou, moje obava však panuje zda je druhý vejcovod stále průchozí a jestli se stále pokoušet o přirozené početí? Menstruace se mi obnovila dva měsíce po odebrání vejcovodu, od té doby zkoušíme co to jde. Někdy rovněž pociťuji bolesti v místě odebraného pravého vejcovodu. Dokážete mi doporučit co dál či jak dlouho se ještě snažit o přirozené početí? Nechceme si zkomplikovat proces případné asistované reprodukce. Děkuji Sia
Dobrý den, milá Sio,
neznám parametry spermiogramu partnera ani výsledky dalších Vašich vyšetření, ale čistě empiricky s ohledem na reprodukční stáří Vašich oocytů (nad 34 let), je pro dosažení úspěchu jednoznačně doporučeno postupovat cestou mimotělního oplození. Zejména proto, že naše oocyty se od 33 let stávají méně kvalitní a obsahují zvýšený podíl chromosomových vad a tím narůstá další, věkem podmíněný faktor neplodnosti.
I kdyby byl další vejcovod pod tlakem průchodný (například při hysterosalpingografii nebo při laparoskopii, nikdy nevíme, zda se jedná skutečně o průchodnost funkční, tedy o průchodnost v přirozených podmínkách, kde není vyvíjen žádný tlak na průchod testovací tekutiny) a současně víme, že ovariální rezerva každý měsíc zkrátka klesá. Odkládání řešení jen snižuje šanci na úspěch. Pokud v mezičase nastane samovolné otěhotnění, bude to bonus navíc, avšak jistě se na toto nedá spoléhat. Není již tak dobře známo, že mimoděložní otěhotnění může být rovněž důsledkem chromosomové vady embrya. Je to další argument navíc.
Přeji Vám mnoho zdaru!
Pokud byste měla další otázky, kontaktujte mne na mojí mailové adrese kvesela@repromeda.cz.
Se srdečným pozdravem
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se asi blbě zeptat, snažíme se s přítelem o miminko a nedaří se. Snažíme se přes rok a stále nic. Mám prý nějakou vadu typu falešných vaječníků, co mi řekl doktor. A netuším, kdy mám ovulaci, testy vychází negativně a můj gynekolog nebyl schopen nic zjistit. Chtěla bych se zeptat na rady, pokud nějaké jsou, jak otěhotnět nebo alespoň jak nejvíce zvýšit šance na početí. Vím, že je to asi hloupá otázka, vzhledem k tomu že vůbec nevím, jak je to s ovulací, ale ocením každý nápad a radu. Děkuji.
Dobrý den, s tímto takhle těžko radit, bez možnosti Vás vyšetřit atd. Pokud máte obtíže s početím, tak Vám nejlépe poradí v centrech asistované reprodukce.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, zajímalo by mě, zda existuje i nějaké vyšetření/test plodnosti pro ženy, které zatím ještě užívají hormonální antikoncepci? S partnerem se zatím o miminku bavíme do budoucna, třeba za 2-3 roky, ale zajímalo by mě, jak na tom jako pár jsme s plodností. Oběma je nám cca 31 let (víme, že už bychom v tomto věku moc čekat neměli, ale aktuálně stavíme dům a chceme mít vše hotové, než začneme řešit téma dítě). Já beru HA od 18 let, zatím jsem ji vysazovat nechtěla, neboť mi její braní přináší jisté benefity, např. slabší, kratší a přesnou menstruaci, omezení problémů s akné atd., proto ji beru tak dlouho. Také bych se chtěla zeptat, kde se případně testy pro muže i ženu mohou podstoupit – u klasického Dr. nebo v nějakých specializovaných centrech? U mužů jsem se dočetla, že provádí tzv. "spermiogram". Děkuji, Nikol.

Dobrý den,
často se berou hladiny AMH, avšak pokud užíváte antikoncepci, tak výsledek může být uměle zkreslen. Více poradenství naleznete spíše v centrech asistované reprodukce.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš názor ohledně neplodnosti. S partnerem se už od 9/23 pravidelně snažíme o miminko, ale kromě biochemického v 4/24 se nám nedaří. Už jsem s toho zoufalá a můj gynekolog to stále nijak řešit nechce. Vím, že se o neplodnosti mluví až po 1roce snažení, což jsi myslím, že je zrovna můj případ. Je mi 33let a s partnerem bychom moc chtěli miminko. Tak by mě zajímal Váš názor, zda je to v pořádku, když to gynekolog neřeší. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Šmedková
Dobrý den,
pokud více jak rok se nedaří otěhotnět (při pravidelném pohlavním styku a normálním cyklu), tak je konzultace v centru asistované reprodukce vhodná.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,Chtěla jsem se zeptat momentálně žiji v UK a zde i pracuji po dobu 2 let. Teď jsem v 7 týdnu těhotenství a chci se vracet zpět do ČR. Jakmile se vrátím do ČR chci se nahlásit na UP jelikož mě asi nikdo již nezamestna. Tak se chci zeptat Mám nárok na mateřskou dovolenou v ČR popřípadě co musím doložit za dokumenty abych na ni nárok měla?Předem děkuji za odpověď Aneta. L.
Dobrý den,
pojem mateřská dovolená (příp. rodičovská dovolená) se vztahuje k volnu poskytovanému zaměstnavatelem. Vás pravděpodobně zajímají ale peněžité dávky, ty se označují jako peněžitá pomoc v mateřství (PPM) a rodičovský příspěvek. Nárok na PPM se váže v České republice na účast na nemocenském pojištění. Je nutné splnit alespoň 270 dnů nemocenského pojištění za poslední 2 roky před nástupem na PPM (nastupuje se v období 6-8 týdnů před porodem) a zároveň nastoupit na PPM ze zaměstnání (příp. jako OSVČ, ale tam jsou i další podmínky) nebo v ochranné lhůtě.
Jelikož jste pracovala v UK, je v první řadě důležité, zda jste tam byla účastna příslušeného pojištění pro případ mateřství (tedy obdoby českého nemocenského pojištění), které by zakládalo nárok na peněžitou dávku v mateřství v UK. Pokud nebyla, pak Vám ani v ČR nárok na PPM nevznikne. Pokud jste v UK účastna pojištění byla, měla byste v první řadě zjistit, zda máte možnost čerpat tuto dávku z UK (zákony v UK bohužel neznám). Pokud taková možnost čerpání z UK není, ale byla jste účastna příslušného pojištění, tak za určitých podmínek je možné čerpat PPM v ČR. Je to možné v případě, že byste v ČR nastoupila do zaměstnání, ze kterého by bylo odváděno nemocenské pojištění. Pak by se Vám do potřebných 270 dnů započítalo i pojištění z UK. Informace o konkrétním postupu a potřebných formulářích dostanete na ČSSZ. Pokud už do práce v ČR nenastoupíte, tak existuje taky možnost vzniku nároku na PPM v ČR, ale za velmi specifických podmínek. Podstatné je, zda jste si po dobu práce v zahraničí zachovala tzv. centrum zájmu v ČR. Dále je podstatné, zda v zahraničí bylo splněno 270 dnů pojištění, zda se vejdete do ochranné lhůty a zda by Vám byla přiznaná podpora v nezaměstnanosti. Je to ale specifická situace a proto doporučuji si tyto a případné další podmínky ověřit na ČSSZ. Ohledně nároku na podporu a posuzování centra zájmu se můžete obrátit na úřad práce (call centrum +420 844 844 803).
Rodičovský příspěvek se čerpá po vyčerpání PPM nebo od narození dítěte, pokud ani jeden rodič PPM nečerpá. V rámci rodičovského příspěvku se posuzují jako společně posuzované osoby standardně děti a oba rodiče. Neuvádíte informace o otci dítěte, proto není možné konkrétně posoudit Váš nárok na rodičovský příspěvek v ČR. Pokud byste všichni měli v době podání žádosti trvalý pobyt v ČR a měli tady i skutečné bydliště (žili zde, pracovali apod.), tak byste nárok v ČR měli. Pokud je ale například otec cizinec pracující v zahraničí, tak je posuzování složitější a v takovém případě doporučuji se obrátit s dotazem na úřad práce.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, nevím, jak začít. S přítelem jsme spolu už 8 roků a nemůžeme mít miminko. Chodili jsme i po lékařích v zahraničí a prý jsme oba dva v pořádku. Prosím o radu.
Dobrý den, s tím Vám tedy bohužel neporadím. Pokud nemůžete po 8 letech pravidelného sexuálního života otěhotnět, pak někde problém zjevně je, ale příčiny mohou být opravdu různé. Pokud nepomohou ani žádné s forem asistovaném reprodukce (umělého oplodnění) - to nevím, zda jste zkoušeli, pak další možností volby jsou darovaná vajíčka, pokud je problém ve Vaší ovulaci či náhradní mateřství. Ale toto vše s Vámi musí osobně probrat lékař v centru IVF.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Před více než rokem mi byla mou gynekoložkou diagnostikován syndrom polycystických ovárií. Bylo mi řečeno, že pokud budu chtít jednou mít děti, byl by to možný problém. Toť vše, žádná léčba. Chtěla bych se optat, zda mám vyžadovat léčbu co nejdříve, i přesto, že děti teď neplánuji aby tímto onemocnění nedošlo u mě k úplné sterilitě, nebo tento problém řešit až když budu plánovat dítě. Dále také mám problémy s bolestí v podbřišku (tříslech) na obou stranách. Bolest přichází v nepravidelných intervalech, většinou při námaze a pohlavním styku, jindy bez příčiny. Gynekoložka mi na tento problém udělala testy z krevního obrazu, vše v pořádku a cytologie také.Vždy, když jsem byla na klasickém vyšetření, bolest zrovna nepřicházela, tak nemohla přesněji identifikovat. Zajímal by mě Váš názor. Předem děkuji.
Dobrý den, předně je důležité, jak vám vaše lékařka diagnostikovala syndrom PCO. Diagnostika je totiž velmi svízelná a nedá se např. určit jen z ultrazvuku. Je zapotřebí hormonální profil, často je přítomná porucha glukózové tolerance, výkyvy v hladinách jiných než pohlavních hormonů atd. Pokud je syndrom diagnostikován, pacientky, které mají nepravidelnou menstruaci (ta je většinou dána anovulačními cykly), užívájí antikoncepci či jinou hormonální terapii. Jinak syndrom léčit nelze a až ve chvíli, kdy budete chtít otěhotnět, se uvidí, zda budete uspěšná či nikoliv. Pokud by se těhotenství nedařilo, pak přichází na řadu často asistovaná reprodukce..Ale to je opravdu nyní asi předčasné řešit ve vašem případě. Co se týče bolestí v tříslech, nevím, jaká vyšetření vám lékařka dělala (mohu pouze tušit, že se jednalo o vyšetření, zda se nejedná např. o trombózu???). Nicméně zřejmě potíže nebudou gynekologického původu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chtěla bych se zeptat v září jsem podstoupila hsk+abraze s biopsií.Pro nepravidelné menstruace a bolesti při pohlavnim styku.Z výsledků mi bylo řečeno že mám 15% přednádorového onemocněni sliznici hrdla a snad i dělohy,,Dostala jsem léky DUPHASTON 15 den cyklu. V únoru se jdu objednat opět na stejný zákrok zda je to v pořádku.Můžete mi prosím říci zda tyto léky pomůžou nebo bude lepšií hned odebrání dělohy,nechci zase čekat na výsledkya ve finále mi stejně odstranění dělohy doporučí.Bude mi 47 let mám jiý 3 děti další určitě neplánuji,prosím máte s tímto nějaké zkušenosti? Jsem zoufalá.Děkuji mockrát a přeji hezký den. Martina
Dobrý den, neznám přesně výsledke vaší histologie z abraze, takže se nemůžu vyjádřit bohužel přesně k vaší otázce. pokud se jedná o !komplexní hyperplasii endometrie" ( ale opravdu se mkohu z vašeho popisu pouze domnívat), pak ve vašem věku při splnění reprodukce je rozumnější dělohu odstranit. Hormonální terapie je na místě u žen, který mají stejný nález, nicméně ještě plánují těhotenství.
Pro akci je nutné přihlášení