banner

Celkem výsledků pro výraz "centrum asistovane reprodukce": 63

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na vakcínu Twinrix Paediatric, zda je momentálně dostupná. Mám tříletého syna je naočkovaný Pediacelem a v červenci MMR. Rozhodli jsme se ho umístit do školky, ale chybí žloutenka, bez ní ho nepřijmou. Na vakciny.net je tato vakcina nedostupná. Dále bych se Vás chtěla zeptat na odstup očkování mezi MMR a žloutenkou, bohužel jsem nikde tuto informaci nedohledala.Děkuji za odpověď.

Twinrix ped. je dlouhodobě nedostupný, dá se žloutenku doočkovat zvlášť A a B, tyto látky jsou dostupné, požádejte svého pediatra, nebo očkovací centrum.

Minimální odstup je 14 dní, ale po živé vakcíně jako je MMR je lepší 1 měsíc.

Dobrý den, paní inženýrko, ráda bych se zeptala na téma rodičovského příspěvku. Pracovala jsem od r. 2016 v Rakousku po ukončení studií, v ČR jsem doposud nepracovala. V lednu 2018 jsem nastoupila na mateřskou v Rakousku z důvodu rizikového těhotenství, porod se odehrál následně v červnu 2018, řešíme momentálně místní rodičovský příspěvek, přičemž již nemám pracovní smlouvu, nadále jsem zde ale i pojištěna. Zřejmě se ale budeme přesouvat zpátky do ČR, přičemž partner bude dojíždět za prací do Rakouska (taktéž dosud v ČR nepracoval). Měla bych prosím v případě přesunu bydliště zpět do ČR nárok na RP v ČR, když jsem v ČR dosud nepracovala a neplatila žádné pojištění? Děkuji předem za odpověďS přáním pěkného dneK.

Dobrý den, 

pro nárok na rodičovský příspěvek v ČR je důležitý trvalý pobyt v ČR a především skutečné bydliště, a to nejen Vás jako žadatele, ale všech společně posuzovaných osoby (tedy i dítěte a otce dítěte). Bydlištěm se rozumí zejména, kde se osoba dlouhodobě zdržuje, pracuje, žije s rodinou apod. Jestliže partner bude nadále pracovat v Rakousku, úřad práce od Vás bude navíc k žádosti vyžadovat formulář Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU a k němu další dokumenty vyjmenované na konci tohoto formuláře. Na základě předložených dokumentů rozhodne, která země by měla být primárně odpovědná za výplatu dávek. ÚP může také od rakouských úřadů požadovat potvrzení, zda na dávky v Rakousku máte nebo nemáte nárok. Pokud byste rodičovský příspěvek v Rakousku pobírala, bude vyžadovat potvrzení v jaké výši byl čerpán. Pro více informací se můžete obrátit na call centrum úřadu práce.

Dobrý den,ráda bych se dozvěděla, jak je to s rodičovským příspěvkem pro ty, co se vrátí z ciziny? Jsem teď momentálně na mateřské, kterou pobírám z Velké Británie a končí mi 11.1.2019 a tím i pracovní poměr. Jsem už momentálně 3. měsíc v Čechách a hodlám tu zůstat. Trvalé bydliště mám též v České republice. Jaký je pro mě postup při zadání? Musím se zaregistrovat na UP? Kdo za mě bude platit zdravotní pojištění? Jaké dokumenty bude potřeba? Po vypršení mateřské budu vlastně nezaměstnaná. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, 

pro nárok na rodičovský příspěvek v ČR je důležitý nejen trvalý pobyt, ale především skutečné bydliště, a to všech společně posuzovaných osob, tedy dítěte a obou rodičů. O otci dítěte neuvádíte žádné informace, proto je těžké posoudit konkrétně Váš nárok. Pokud by všechny posuzované osoby měly trvalý pobyt v ČR a měly tady i skutečné bydliště (pracovaly tady, dlouhodobě se zdržovaly apod.), pak budete mít nárok na rodičovský příspěvek v ČR. Pokud ale některá osoba má bydliště nebo třeba pracuje v jiném státě EU, pak se posuzuje, který stát je primárně odpovědný za výplatu rodičovských dávek. V takovém případě je potřeba k žádosti o rodičovský příspěvek dodat formulář Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU a k němu další dokumenty uvedené v tomto formuláři. Případně může ÚP vyžadovat i potvrzení od zahraničního úřadu o nároku na dávku v zahraničí. Pro konkrétnější posouzení Vaší situace doporučuji obrátit se na call centrum úřadu práce (+420 844 844 803). Co se týče zdravotního pojištění, tak příjemci rodičovského příspěvku jsou státními pojištěnci, ale je potřeba pojišťovně pobírání rodičovského příspěvku doložit. Na ÚP se jako uchazeči o zaměstnání registrují pouze osoby, které hledají zaměstnání.