Celkem výsledků pro výraz "centrum asistovane reprodukce": 64
Dobrý den, paní doktorko, nenapsala jsem název dotazu, protože nevím, jak ho nazvat. Jsem po císařském řezu, který mi udělali v roce 2014 poté, co moje děloha začala stávkovat, i přes kontrakce se mi nevytlačovala malá. Chodím pravidelně ke svému gynekologovi a po císařském řezu jsem neměla žádný problén. Jako antikoncepci jsem si nechávala píchat injekce. Asi půl roku po císařském řezu pak doktor objevil, že mám pod dělohou jakousi kapsu se sraženou krví. Říkal, že budeme sledovat a nic. Uběhla nějaká doba a já začala s manželem plánovat miminko. Pan doktor mi napsal klasickou antikoncpci. První dva měsíce jsem menstruaci dostala, pak už ne. Je to už 5 měsíců. Vždy, když to mám dostat, tak mě bolí vaječníky a mám klasické příznaky, ale nic - žádná menstruace. Teď na začátku ledna jsem byla na kontrole a pak doktor říkal, že se kapsa začala zvětšovat, ale nic s tím nedělá. Říkal, že mám čekat na další menstruaci, ale pořád nic. Nemůže to prasknout a ohrozit moje další těhotenství? Když si prohmátnu pobřišek, tak mě to bolí, i při pohybu je to někdy bolestivé. Přirovnala bych to, když jsem byla těhotná a zvětšovala se mi děloha. Děkuji Vám za radu a za přečtení.
Dobrý den, těžko říct, co si pod pojmem " kapsa" předtavit. Dovedu si představit, že by byl v oblasti jizvy na děloze po císařském řezu hematom, nicméně je to už tak dlouhá doba, že ten by se již dávno vstřebal. Doporučila bych provést expertní ultravzuk. Nevím, odkud jste, ale určitě bych vyhledala blízké perinatologické centrum, kde by měl zkušený sonografista provést ultrazvuk se zaměřením na jizvu na děloze. Někdy nemají lékaři na ambulanci k dispozici kvalitní přístroj a nejsou v tomto ani příliš zkušení, aby něco takového posoudili. Je možné, že se tam nic zásadního nenajde, ale určitě by to stálo za konzulaci. V oblasti jizvy muže být rozestup, což by samozřejmě mohlo budoucí těhotenství ovlivnit.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,je mi 37 let a mezi lety 2012-2015 jsem se pokoušela otěhotnět s tehdejším partnerem, který byl neplodný (absolvovali jsme klasická vyšetření, následovalo IUI a několik neúspěšných IVF). Na mé straně nebyla tehdy nalezena žádná překážka otěhotnění - cyklus v pořádku, ovulace probíhala, poruchy a onemocnění vyloučeny atd.).Před nedávnem jsem několik měsíců brala HAK (s novým partnerem) a po jejím vysazeni se čtvrtý měsíc snažíme otěhotnět. Problém je v tom, že všechny dosavadní cykly po vysazení HAK byly anovulační (hlídám pomocí ovulačních testů, se kterými mám zkušenost z dřívějška, kdy mi vždy ovulaci spolehlivě ukázaly). Je to ještě v pořádku, anebo to může znamenat počínající přechod? Jaký další postup byste mi doporučovali?
Dobrý den, anovulační cykly mohou přetrvávat po vysazení HA několik měsíců (i půl roku). Pokud by ale přetrvávaly déle, nelze toto svést jen na předchozí užívání HA, ale je třeba situaci dále řešit. To, že nemůžete otěhotnět, nemusí být způsobeno předchozím užíváním HA či anovulačními cykly, ale nekvalitními vajíčky, jejichž počet s přibývajícími roky rapidně narůstá. Určitě bych se tedy po půl roce bez úspěchu obrátila na IVF centrum ke konzultaci.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, už to budou dva roky, co jsem vysadila HA a od té doby mám menstruaci, tak jednou za tři měsíce, s manželem se stále snažíme o miminko a pořád nic. Dělala jsem si ovulační testy a vyšly bohužel negativně. Řešila jsem to i s mou gynekoložkou, ale podle ní je vše v pořádku. Měla byste pro mě vy nějakou radu? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud máte nepravidelnou menstruaci, je to zřejmě z důvodu absence ovulace, na což vám poukázaly i ovulační testy. Bez ovulace nelze otěhotnět a je tedy třeba ji navodit. Nemožnost otěhotnění je velmi komplexní problém, jehož rozebírání není předmětem online poradny. Záleží také, kolik je vám roků - i to může mít na ovulaci a poté i kvalitu vajíček vliv. Bude dobré i vyšetřit spermiogram manžela, pokud se snažíte déle než rok. Pokud se vám tedy nedaří otěhotnět téměř 2 roky, určitě bych doporučila již začít situaci aktivně řešit. Je možné obrátit se na nějaké IVF centrum v místě vašeho bydliště, kde nemusí ihned dojít na umělé oplodnění, nicméně vás jako pár komplexně vyšetří a najdou původ problému.
Pro akci je nutné přihlášení