Inzerce
Inzerce
Inzerce

Který dudlík je ten nejlepší? Zapojte se do testování sady NUK dudlíků, které se staly jedničkou ve srovnávací studii

Hledáme 10 maminek s dětmi do 6 měsíců, které by rády otestovaly vybrané NUK dudlíky, které se staly jedničkou ve srovnávací studii*.

Co budete testovat?

Dudlík je často důležitým módním doplňkem vašeho dítěte. Ale který je ten pravý pro zdravý vývoj?

Vědecká studie zná nyní odpověď: originální tvar dudlíku NUK má ze všech testovaných tvarů dudlíků nejnižší riziko vzniku malokluze a také nejnižší riziko deformace čelisti a patra.*

Inzerce

PROČ JSOU NUK DUDLÍKY OBLÍBENÉ U MIMINEK, ALE TAKÉ I U EXPERTŮ?

 • Tvar dudlíků připomíná tvar matčiny bradavky během kojení, tudíž podporuje zdravý vývoj úst miminka. Je dokázáno, že přirozené sání zajišťuje nejen příjem potravy, ale také podporuje rozvoj důležitých schopností, jako je správný způsob polykání, žvýkání či mluvení.
 • Všechny dudlíky NUK mají originální ortodontický tvar NUK podporující zdravý vývoj čelisti. Byl vyvinut praktikujícími dentisty, aby se co nejblíže přiblížili přírodě.
 • 100 % ortodontistů potvrzuje, že dudlíky NUK nezpůsobují špatný vývoj čelistí ani zoubků.**
 • 95 % miminek přijímá dudlíky NUK.***
 • 92 % maminek potvrzuje, že dudlíky NUK neovlivňují kojení.**

** Nezávislý průzkum trhu s 50 porodními asistentkami, 50 pediatry a 50 ortodontisty, Německo 2017.

Inzerce

*** Nezávislý průzkum trhu s 307 maminkami, Německo 2017.

VĚDECKY OVĚŘENO VE STUDII DUDLÍKŮ 2022: NUK LEPŠÍ PRO ZUBY, ČELIST A PATRO

V nové studii z University of Minho v Portugalsku vědci zkoumali účinky různých tvarů dudlíků na vývoj zubů, čelisti a patra.

Inzerce

Závěr studie:

Dudlíky NUK mají nejnižší riziko chybného postavení zubů a nejnižší riziko deformace patra.

Inzerce
 • Snížené riziko malokluzí, jako je „otevřený skus“, „zkřížený skus“ a „předkus“
 • Snížené riziko deformací čelisti a patra

* Čtyři tvary dudlíků ve vědeckém srovnání „Dudlíky: rozhodující je správný tvar”, Pharmawissen aktuell, 2022.

JAKÉ DUDLÍKY BUDETE TESTOVAT?

Sada dudlíků, která byla vybraná do testování, obsahuje 3 druhy dudlíků, které mají stejnou savičku:

1. SPACE SILIKONOVÝ DUDLÍK

Extra velké ventilační otvory pro maximální cirkulaci vzduchu, pokožka miminka tak může dýchat - perfektní pro dětskou citlivou pokožku.  Z tohoto důvodu by 99 % maminek doporučilo dudlík NUK Space pro miminka s citlivou pokožkou*.

*Nezávislý průzkum trhu s 307 maminkami; Německo 2017.

2. SIGNATURE SILIKONOVÝ DUDLÍK

Oblíbený oblý tvar náústního štítu ve tvaru srdce a módní vylepšení roztomilého kroužku. Díky tomu bude malý obličejík vypadat ještě roztomileji.

3. STAR LATEXOVÝ DUDLÍK

Dudlík NUK Star je v ústech miminka opravdu měkký. Obzvláště měkká zóna na horní straně dudlíku (místo se ztenčenou vrstvou latexu) se ještě pohodlněji přitiskne k patru.

V ZÁJMU UDRŽITELNOSTI: DUDLÍKY NUK SE STERILIZAČNÍM BOXEM

Udržitelnost je pro nás nejvyšší prioritou. Chceme rodičům dát možnost opakovaně použít naše balení po rozbalení, aniž by se muselo vyhodit. Proto nyní každý dudlík NUK dodáváme v odolné, znovu použitelné krabičce, která dudlík udržuje čistý a v bezpečí především pro chvíle, kdy jste na cestách – ideální řešení, jak udržet oblíbeného společníka vašich dětí v čistotě. Krabička je navíc vhodná pro hygienické čištění v mikrovlnné troubě.

Jak dlouho budete vybrané dudlíky testovat?

Vybrané dudlíky budou maminky testovat po dobu 1 měsíce.

Chcete se do testování zapojit?

Máte malé děťátko a chcete vyzkoušet sadu vybraných NUK dudlíků? Nyní máte možnost! Stačí když nám do 19. 3. 2023 napíšete stručné představení, věk a jestli jste vyzkoušeli NUK produkt na e-mail lenka.polakova@babyonline.cz.

Nezapomeňte prosím také uvést:

 • Jaké jsou u Vás rozhodující faktory při koupi dudlíků (preference – silikon vs. latex, design, cena, kvalita, značka, produktové vlastnosti (ortodontický tvar…), internetové recenze, doporučení odborníky/kamarádkou/reklama…).
 • Věděli jste, že ne všechny dudlíky mají ortodontický tvar? Odkud případně nejčastěji čerpáte informace o vhodnosti dudlíku pro miminko?
 • Jaké značky dudlíků používáte a uveďte důvod. Kdy jste poprvé nakoupila dudlík (např. ve třetím trimestru…). Pokud Vám první dudlík vyhovoval a miminko ho přijalo, zkoušela jste koupit a vyzkoušet i jiné dudlíky jiných značek? 
 • Kde nejčastěji nakupujete dudlíky (přes internet/ supermarket/ drogerie… + specifikujte konkrétní místo nákupu a uveďte důvod). 

Vybraným účastnicím se ozveme s dalšími informacemi.

Tým Babyonline

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Který dudlík je ten nejlepší? Zapojte se do testování sady NUK dudlíků, které se staly jedničkou ve srovnávací studii - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×