Inzerce
Inzerce
Inzerce

Kačka: Dceři na atopický ekzém mléko nepomohlo, ale jinému atopikovi může vyhovovat

Milí čtenáři,

jmenuji se Kačka, je mi 25 let a společně s mojí dcerou Emmou jsme se zapojily do testování zklidňujícího tělového mléka Weleda Baby Derma. Emmičce je rok a pět měsíců. V únoru, krátce po očkování, se u ní objevil atopický ekzém. Naše dětská doktorka nejdříve říkala, že to je jen alergická reakce na jídlo, ale nedalo nám to, a protože se zhoršilo i dceřino spaní, hrozně jí to svědilo a drbala se, rozhodli jsme se, že si uděláme "výlet" z Příbrami do Prahy do FN Motol na kožní. Závěr byl jasný - atopický ekzém. Nějaké predispozice k tomu měla Emmička už před narozením, protože v rodině přítele jsou kožní onemocnění časté.

V tu dobu jsme dceru koupali v dětském mýdle běžných dětských značek. V Motole nám okamžitě řekli, ať je přestaneme používat. Dostali jsme zinkovou mast a doporučení na jiné značky kosmetiky pro koupání a mazání po koupeli i během dne. Změna přišla během několika dní. Nakonec atopák zmizel, přestali jsme mazat zinkovou mastí. Jenže pak se opět po očkování atopák objevil, takže jsme znovu museli několikrát denně mazat. Teď před testováním měla dcera opět atopický ekzém hlavně na krku zezadu.

Inzerce

 

Museli jsme se vrátit k osvědčeným přípravkům

Co se týká mléka Weleda Baby Derma, tak upřímně konzistencí mi připomíná lepidlo Herkules. Ani vůně se mi moc bohužel nezalíbila. Ale roztíralo se dobře. Naší kosmetiku na atopák jsme přestali používat, jen mycí olej zůstal, abychom viděli účinek. Ze začátku se zdálo, že to i pomáhá. Nedrbala se, spala v pohodě. Ale po několika dnech se atopák zhoršil. Dcera se začala v noci budit, pořád si drbala krk, pak i záda. Ještě pár dní jsme přesto Weledou mazali, bohužel zlepšení nepřišlo. Proto jsme se po 14 dnech používání zklidňujícího mléka rozhodli s mazáním přestat a vrátili jsme se k námi ověřené kosmetice, která během několika dní pomohla.

Tělové mléko vyzkoušejte, každému atopikovi vyhovuje něco jiného

Co bych možná změnila, tak balení výrobku. Přestože je to tělové mléko, tak než vyteče do ruky, chvíli to trvá a s aktivním batoletem je pak docela o nervy udržet ho na místě, abyste ho mohli namazat. Proto by bylo, alespoň podle mě, lepší, kdyby mělo pumpičku.

Tímto ale neříkám, že toto zklidňující tělové mléko není pro atopiky vhodné. Bohužel atopický ekzém je známý tím, že co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Proto určitě tělové mléko vyzkoušejte, pokud Vaše dítě trpí atopickým ekzémem. Jak se říká - sto lidí, sto chutí. :-)

Inzerce

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kačka: Dceři na atopický ekzém mléko nepomohlo - diskuze

Poradna

Ultrazvuk

| Ajinka1515 | 12.10.2021, 11:31

Dobrý den, chci se zeptat, co znamená dvojka na ultrazvuku viz foto. Děkuji

Dobrý den,

takto těžko hodnotit bez možnosti komplexního ultrazvukového vyšetření, nicméně to vypadá, že lékař jen omylem "odkliknul" další značku, která nic neznamená. Pro Váš klid se při další kontrole optejte, zda je vše v pořádku.

Hezký den

MUDr. Pavla Kolíková | Babyonline | 12.10.2021, 21:34
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×