Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pavla: Měkké mušelínové plenky i pratelná přebalovací podložka u nás našly své místo

Milé maminky,

dostala jsem jako jeden z dárků od sponzorů Rodíme ONLINE sadu pro přebalování od rodinné firmy Gaga´s pleny. A i když jsem si plánovala, jak budu používat látkové plenky, sotva teď při škole a starosti o dceru stíhám péči o domácnost. I když se mi partner snaží dost pomáhat, neumím si teď představit, že bych látkové pleny používala.

Inzerce

All in one plenky místo širokého balení

Zatím jsem tedy All in one plenky vyzkoušela, jen když dceři na ortopedii doporučili široké balení, ale dceři se v nich nelíbilo, a mnohem radši se nosí v nosítku, které také podporuje zdravý vývoj kyčlí. Dle posledního vyšetření má kyčle již v pořádku.

Oceňuji pratelnou přebalovací podložku

Podložka na přebalování je skvělým pomocníkem na doma i na cesty, je skladná a snadno se utře nebo při větším zašpinění vypere. Zvažuji nákup druhé podložky, alespoň se tímto způsobem sníží ekologická zátěž planety.

Měkká plenka do postýlky

Mušelínové plenky jsou každodenním pomocníkem při péči o dceru, ať už jako podložka pod hlavičku do postýlky, nebo na utření po koupání.

Součástí balíčku byl i slintáček. Na ten jistě dojde řada, až malé porostou zoubky, nebo při zavádění příkrmů, ale zatím jsem nevyužila.

Inzerce

Nepromokavý pytlík neslouží jen na špinavé plenky

Malý nepromokavý pytlík je skvělý společník na cesty, již jsem několikrát využila na přenos špinavého oblečení, nebo plavek, když jsme byli s dcerou poprvé v bazénu. 

Pavla

Inzerce

Celou nabídku produktů Gaga´s plen naleznete na 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Měkké mušelínové plenky i pratelná přebalovací podložka u nás našly své místo - diskuze

Poradna

Jde o separační úzkost?

| emae | 04.12.2023, 12:49

Dobrý den paní magistro,

mám dotaz ohledně mé dcery. Anička je zatím jedináček, má 20 měsíců. Je hodná, šikovná, zdravá, poměrně společenská, ALE. Kdykoliv, když jsme spolu a kdokoliv si jí chce pochovat, nebo se jí jen dotknout, tak utíká, řve, chce být jen se mnou. Je u nás babička, (na kterou je opravdu zvyklá, vídají se téměř každý den), Anička si v pohodě hraje, máma jí chce pomazlit, NEEXISTUJE, zdrhá za mnou. S manželem je díky bohu v pohodě. Fór je v tom, že když je u té stejné babičky na hlídání, a to i přes noc, nemají jediný problém, Anička se s ní mazlí, udělá si z ní kolikrát tu pečovatelku, tzn. chce být jen s ní, jakmile příjde děda, zdrhá zase za ní a chce být u ní. Už jsem z toho dost unavená, neboť to trvá nejméně půl roku a chtěla bych se vás zeptat, jestli dítě v tak malém věku už dokáže hrát/předstírat? Ona je opravdu v pohodě víceméně s kdekým, když nejsem na blízku. Trvá to pár minut, než například opláče můj odchod a je s tou danou osobou v pohodě. Ale jakmile jsme kdekoliv, nebo i u nás doma a někdo o ni projeví zájem, jsem-li na blízku, je to k nevydržení.

Moc vám děkuji za pomoc!

Dobrý den,

podle Vámi popisovaného chování dcerky se s největší pravděpodobností skutečně jedná o projevy separační úzkosti. O tomto období je k dispozici mnoho materiálů a informací, také já jsem již několikrát na obdobné dotazy odpovídala. Proto bych se o projevech tohoto období nyní více nerozepisovala. Snad jen uklidnění pro vás, jedná se o naprosto normální projev zdravého vývoje dítěte. Je to projev zdravě se formujících emočních vztahů k matce a k dalším pečujícím osobám. K dceři je potřeba přistupovat citlivě, poskytnout jí fyzický kontakt, pomazlení, pochování, když jej bude potřebovat. Čím citlivěji k ní budete přistupovat a naplňovat její potřeby citové blízkosti, tím se rychleji naplní a toto období odezní. Rozhodně není třeba se tím nijak trápit nebo znepokojovat, dcera se vyvíjí naprosto normálně. To, že se podobné projevy objevují ve vztahu k babičce, je známkou jejich dobrého blízkého vztahu. Samozřejmě že pokud jste přítomna vy jako nejbližší pečující osoba, tak dcerka upřednostňuje vás. Jinak i malé dítě si dokáže vybírat osoby, a to i u blízkých, které se o něj budou starat a které ne. Tyto preference se během dětství i několikrát změní a je to také normální (např. na toaletě mi může pomoci jen maminka, tatínek ne, na kole jezdím jen s pomocí dědečka apod.). Užívejte si zdravé a krásné dcerky, poskytněte jí dostatek blízkosti, dokud ji potřebuje.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 17:53
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×