Inzerce
Inzerce
Inzerce

Veronika: Ekzém trápí dceru dlouhodobě, proto jsme se pustily do testování probiotik Bactodermal

Milé maminky, 

jsem maminka dvou princezen, kterým je sedm a tři roky. Rádi cestujeme, sbalíme se do jednoho kufru a vyrazíme na měsíc poznávat cizí zemi a kulturu. Nejlepší na tom je, že trávíme čas společně. 

 

Problémy s ekzémem má Julie od 1 roku

Minulý rok byl poměrně dost náročný na různá onemocnění, která mají povětšinou za následek zhoršení ekzému. Starší dcera měla občas jako miminko vysušené červené flíčky, které po intenzivnějším promazávání většinou rychle zmizely. Mladší dcera Julinka začala mít problémy s ekzémem až okolo prvních narozenin. Měla hrubou kůži po celém těle a nejhorší flíčky v okolí plenky. Paní doktorka nás poslala na kožní a alergologii s podezřením na atopický ekzém. Situace však bohužel vygradovala tak rychle, že se dcera odmítala přebalit a utíkala přede mnou, protože ji to již velmi bolelo. Objednací lhůta se pohybovala okolo tří měsíců a my jsme potřebovali rychlou pomoc. Začala jsem tedy shánět informace online i offline, lékaře na alergologii i kožním jsem se zeptala na radu alespoň po telefonu. Zkusila jsem držet dietu bez mléka a bez lepku, koupila kvalitní zinkový krém a probiotika. Během dvou týdnů se mi podařilo s ekzémem zabojovat a postupně vymizel úplně, dokonce se mi podařilo zařadit zpět i vyřazené potraviny. Když se objevil flíček, stačilo dobře promazávat a více než rok se mi podařilo udržet ekzém tak, aby znovu nevzplanul.

Bohužel další rok v březnu přinesla starší dcera neštovice, Julinka měla pupínků opravdu hodně, až na dvě noci se držela statečně. Jenže neštovice odešly a ona se škrabala dál. Ekzém měla úplně všude, nejhorší pod koleny, v oblasti plenky, ale i kolem krku a celkově po celém těle hrubou kůži. Zkusila jsem vysazovat různé potraviny a po dvou měsících se mi podařilo dostat ekzém znovu pod kontrolu. Poté, co jsem se snažila zařadit všechny potraviny do jídelníčku, se vždy mírně zhoršil, a nakonec jsem jako viníka vysledovala kravské mléko. 

Inzerce

Stav ekzému před nasazením probiotik Bactodermal

Od léta měla Julie pouze slabé projevy ekzému za současného vysazení kravského mléka. Občas se však škrábala, ač na kůži nic neměla. Většinou se jednalo o situace, kdy se zpotila, koupala, byla nervózní a někdy ji to budilo i ze spánku. Po celou dobu užívala probiotika, vitamín D a mazali jsme kvalitními krémy, spíše na promazávání dle aktuálního stavu ekzému. V září jsme bohužel museli nasadit antibiotika, měla jsem velké obavy ze zhoršení, ale nestalo se v podstatě vůbec nic. V listopadu měla Julinka vysoké teploty a laryngitický kašel, až jsme skončili v nemocnici. Dostala další antibiotika a spoustu dalších léků. Ani po této léčbě nedošlo k významnému vzplanutí, přišlo mi, že se více škrábe a ekzém je pod koleny mírně zarudlý. 

Oceňuji, že Bactodermal obsahuje i vitamín D

Asi dva týdny po dobrání antibiotik začala Julinka užívat probiotika Bactodermal. Jsem velmi nadšená, že obsahují i vitamín D, takže nemusím dávat dva různé produkty. Probiotika jsou bílé tabletky s velmi příjemnou sladkou ovocnou příchutí. Dcera si je sama každé ráno při snídani vymáčkne z plata, jeden prášek si připraví vedle talíře a až má vše snědeno a vypito, tak si ho sama dá do pusy a vycucá. Sama myslí na to, že má mít prášek, a těší se na něj. 

První měsíc užívání probiotik Bactodermal

Po dvou týdnech užívání ekzém ustoupil včetně svědivosti. Již se nebudí v noci a neškrábe se. Po Vánocích se bohužel opět mírně zhoršil. Nevzali jsme si totiž na návštěvy bezlaktózové mléko. Občas si Julie chce dát mléko před spaním, zkusili jsme jí tedy dát trošku kravského. Určitě ekzému neprospívá ani sladké, třeba v podobě vánočního cukroví. 

Probiotika Bactodermal bude Julinka užívat i nadále a věřím, že nám v boji s ekzémem pomohou.

Inzerce

Maminka Veronika

Pozn. redakce: Testování probiotik Bactodermal probíhá celkem 3 měsíce.

Inzerce

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Ekzém trápí dceru dlouhodobě, proto jsme se pustily do testování probiotik Bactodermal - diskuze

Poradna

Dobrý den,
Dcera dostala druhou dávku hexavakcíny už po měsíci od první dávky. Je narozená v termínu, zdravá. Nemůže druhá dávka v takto krátkém čase uškodit?
Děkuji

Dobrý den, podání po 1 měsíci vakcinologická společnost dovoluje, není nebezpečná.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 18.01.2023, 12:50
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
×