Inzerce
Inzerce
Inzerce

Profesionální personál s lidským přístupem, co respektuje přání rodičky. - diskuze

Příspěvek z diskuzí: Městská nemocnice Čáslav (strana 2).

 • Profesionální personál s lidským přístupem, co respektuje přání rodičky.
  Do porodnice jsem jela jako prvorodička s připraveným porodním plánem a ideální představou, jak by měl porod probíhat - tedy co nejvíce přirozeně, bez urychlování, bez medikamentů, protrhávání vaku blan, nástřihu hráze, s bondingem a dotepáním pupečníku. A musím říct, že mi vyšli maximálně vstříc.
  Po skoro dvaceti hodinách poměrně intenzivních a častých poslíčků doma jsme se rozhodli jet do porodnice, kde si mě (tedy mě a manžela) rovnou nechali s tím, že už se začínám otevírat. Respektovali moje přání do porodu pokud možno nezasahovat a nechali mě "hekat" ještě asi šest hodin na pokoji (měli jsme nadstandard, mohu jenom doporučit). Bohužel po té době nepřišel žádný postup v porodním nálezu, už jsem byla velmi vysílená a hrozilo, že by se mohla děloha unavit a porod ustat, proto jsme nakonec k protržení "vody" přistoupili. To skutečně pomohlo a po dalších asi šesti hodinách, kdy jsem ještě využívala různé úlevy od bolesti (vana, sprcha, míč, i na medikamenty nakonec došlo, už jsem skutečně byla se silami v koncích) byl syn v pořádku na světě. Bez nástřihu (za to také díky Aniballu), hodinový bonding, po dotepání pupečníku tatínek přestřihl šňůru. Vše probíhalo v naprostém klidu, jediný hlučný element jsem byla já :)
  Po porodu mi potom nechtěla vyjít placenta a pokusy dostat ji ven byly dost bolestivé, tak nakonec pan doktor rozhodl o jejím vyjmutí v narkóze. Poslední, co si pamatuji před usnutím, je úžas, kolik lidí se kvůli mě takřka z minuty na minutu sešlo na jednom sále. Zákrok byl opravdu krátký, podle manželova vyprávění jsem se už asi za dvacet minut probírala na pokoji, hned nám na náš požadavek přinesli miminko a už jsme byli jen spolu.
  Za mě tedy celkově naprostá spokojenost. Člověk nemůže všechno dopředu naplánovat, ale když máte štěstí na profesionály s lidským přístupem, je to hrozně fajn.
  K péči novorozeneckého oddělení taky nemůžu nic vytknout, se vším poradili a pomohli, sestřičky byly moc milé.
  Za nás tři tedy velké díky všem, především MUDr. Tichému a porodním asistentkám S. Pánkové a S. Stibůrkové.
  k.st   | 22.07.2019 17:18:05
  Reagovat | URL příspěvku

Téma: Městská nemocnice Čáslav (strana 2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×