Dobrý den, beru antikoncepci Foxinete Neo, ale v pondělí 9.1. jsem zapomněla prášek doma a vzala si jednu od kamarádky (poprvé jinou, co měla navíc) a dnes 10. 1. jsem měla už tu mojí a s přítelem jsme měli nechráněný pohlavní styk. Je možné otěhotnět ? Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den, vzhledem k tomu, že jste užila jiný preparát, který má pravděpodobně jiné učinné hladiny hormonů, pak se nedá snížení učinnosti vyloučit a tudíž i otěhotnění. Ale pravděpodobnost je velmi malá.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,ráda bych se touto cestou optala a ujasnila si některé věci.Od května 2014 jsem zaměstnaná a smlouva mi bohužel končí v březnu letošního roku. V zaměstnání jsem své těhotenství ještě nesdělila, jelikož je brzy (8.tt) a jelikož vím, že jakmile to řeknu, zaměstnavatel mi automaticky smlouvu neprodlouží. Nicméně dělám práci fyzicky náročnější a tudíž to asi dlouho utajit nepůjde. Jde mi o to, zda se stresovat a nic neříkat a doufat, že to na mě nebude vidět a smlouvu mi prodlouží, už snad na dobu neurčitou (což budu ve 4. měsíci těhotenství) anebo to neřešit a až to nepůjde, říct pravdu a vzít si neschopenku. Tak trochu nevím, co s tím a zda se na mě vztahuje ochranná lhůta, pokud mi skončí slouva a budu mít nárok na mateřskou. Mnohokrát děkuji za Váš čas a odpověď. Petra
Dobrý den, bohužel Vám to vychází dost špatně. Povinnost informovat zaměstnavatele neexistuje, z toho se stresovat nemusíte, ale samozřejmě je problém, že děláte fyzicky náročnou práci - zdraví je vždy to hlavní.
Kvůli mateřské by samozřejmě bylo lepší, kdybyste měla smlouvu jakkoli prodlouženou. Pokud to nevyjde, máte každopádně nárok na 18 dní ochranné lhůty - tady je ten problém, o kterém jsem mluvila v úvodu - ale až budete mít termín porodu, třeba to vyjde dobře. Musíte zkrátka nastoupit mateřskou v období do 180 dní od data ukončení pracovní smlouvy a nastoupit ji můžete 6-8 týdnů před termínem porodu, abyste měla nárok na PPM.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, moje poslední menstruace byla 28.11.2016, ovulace nějak 13.12.2016. Cyklus pravidelný, takže když mi nedošla menstruace 28.12., dělala jsem si test po 4 dnech zpoždění a slabá čárka každý den sílila a už je úplně tmavá. Včera jsem byla u lékaře a na ultrazvuku nic neviděl :(. Nějaká pidi tečka tam byla, ale nebyl si jistý, podle menstruace bych měla být 6. tt. Čípek prý mám těhotenský. Myslíte, že ten vývoj je nějak opožděný, když není skoro nic vidět? Zapomněla jsem dodat že po 5 dnech zpoždění, tedy 2.1.2017 mi digitalni test vyšel +1-2 týdny.
Dobrý den, může se stát, že jste otěhotněla později a tudíž na UZ ještě není vidět plod. Pokud to byl první ultrazvuk, pak je důležitý hlavně vývoj. Nevím, na kdy si Vás gynekolog pozval znovu, ale pokud bude např. za týden vypadat UZ stejně, pak se zřejmě těhotenství nevyvíjí - musí být vidět progrese a růst plodu.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat ještě i Vás, včera jsem byla u pana doktora - gynekologa. Skrz to, že mám pokaždé zmeškání menstruace, poslední měsíčky jsem měla 5. 12. 2016 a 9. 12. 2016 mi skončily. Ten den jsem měla nechráněný sex a za týden opět byl nechráněný. Těhotenské testy jsem jsi dělala 3x a byli negativní, včera u doktora na ultrazvuku nebylo taky nic vidět a řekl, že kdybych byla těhotná, byla bych ve 4. týdnu těhotenství a že by to už bylo vidět. Tak mně nechal píchnout injekci na vyvolání měsíčku. Chci se zeptat na Váš názor. Jsem stále nervózní a ještě k tomu mám silný zánět močových cest. Prosím o Vaši rychlou odpověď. Děkuji Vám.
Dobrý den, pokud jste si těhotenské testy dělala někdy v tomto období a nechráněné pohlavní styky měla v první polovině prosince, pak kdybyste byla těhotná, už by byly jistě pozitivní. Pokud nejsou, pak je těhotenství nepravděpodobné.
Pro akci je nutné přihlášení