Dobrý den, paní doktorko,22.1 a 23.1. jsem měla pozitivní ovulační test, a od 25.1. se střídá lehké krvácení a špinění (nyní spíše hnědé barvy, s kousky sliznice). Nárazová bolest podbřišku každý den. Těhotenský test dnes (3.2.) negativní. Předpokládám tedy, že se bohužel opět nezadařilo. Minulý měsíc toto špinění trvalo až do příchodu menstruace. Mohlo by tohle dlouhé špinění nějak vadit otěhotnění? Čím to může být způsobené? Mám již tříletou dcerku, která se povedla na první pokus.Děkuji za odpověď.
Dobrý den, může to značit nedostatek gestagenu v 2. polovině cyklu. Poraďte se se svým gynekologem, mohl by Vám předepsat gestagenní podporu na 2. fázi menstruačního cyklu. Tyto hormony nebrání otěhotnění, jen správně regulují menstruační cyklus.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mám takový dotaz. Jsem s přítelem půl roku a od té doby mám problémy s kvasinkami. Nikdy předtím jsem je neměla. Po každém pohlavním styku s ním mi znovu začnou. Když spolu nespíme, tak je všechno v pořádku. Byla jsem na gynekologii a už jsem měla předepsané nějaké čípky atd. a pořád nic. Přítel byl na kožním a už používal asi 2 mastičky. Příteli se už nic neprojevuje, ale mě se to po sexu zase vrátí. Můžete mi nějak poradit, jak se toho nadobro zbavit? Děkuji.
Dobrý den, otázkou je, zda se vůbec jedná o kvasinky. Odebíral někdy gynekolog kultivaci z pochvy? Jinak obecně dlouhodobé recidivující kvasinkové záněty je většinou potřeba léčit komplexně - někdy pomůže i úprava jídleníčku (méně cukrů ve stravě, omezit plísňové sýry, atd. ) Někdy pomůže autovakcína vyrobená přesně na míru. Prodiskutujte tedy toto se svým gynekologem.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, před týdnem mi skončila menstruace, kterou mívám přesně, protože beru antikoncepci. Minulý rok v únoru jsem porodila a začala brát hned antikoncepci a celou menstruaci mám jak hodinky. Jenže před týdnem mi skončila a teďka jsem začala znova krvácet. Je mi to divný, že hned takhle po týdnu. Je fakt že za poslední dva měsíce jsem nějaký ten prášek zapomněla, protože jsme se stěhovali. Mám trochu strach, abych snad nebyla těhotná, protože někdo mi říkal, že je to možný.
Dobrý den, pokud jste zapomněla občas užít tabletku, pak se samozřejmě může stát, že otěhotníte. To je ve všech příbalových letácích napsáno. S tím velmi pravděpodobně souvisí i nepravidelné krvácení. Pokud zapomenete užít tabletku, vyrovnaná hormonální hladina poklesne a spustí se velmi často s různým odstupem krvácení či špinění.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, chtěla bych se zeptat. Už 7 měsíců se snažíme o miminko, zatím neúspěšně. Moje bývala paní gynekoložka mi řekla, že mám nízkou děložní sliznici, ale že se to srovná pravidelnou menstruaci. Teď naposledy jsem měla menstruaci 12.12. a od té doby nic, včera jsem byla u svého nového pana doktora a dostala jsem injekci, ale také mi řekl, že mám nízkou děložní sliznici. Mohu s tímto problémem vůbec otěhotnět? Četla jsem v různých diskuzich, že na to předepisují hormony. Děkuji za odpověď. Míša
Dobrý den, pokud máte nízkou děložní sliznici, pak se doporučuje léčba estrogeny v průběhu menstruačního cyklu - v první polovině nebo v průběhu celého cyklu. Nízká sliznice může souviset s problémem otěhotnět, nicméně většinou se jedná o opravdové extrémy, kdy je sliznice velmi nízká v době ovulace - např. 3 mm. Pokud má sliznice v polovině cyklu např. 5-6 mm, problém s otěhotněním nebývá.
Pro akci je nutné přihlášení