banner
Suzies 07. 01. 2022

Dobrý den, čekám teď druhé dítě, v prvním těhotenství nebyly žádné problémy, ale teď mě čeká další vyšetření kvůli hraničním výsledkům krve.Prvomestriální screening mi vyšel v závěru negativní (odběr 12t+5), pouze hodnoty free beta HCQ a Papp-a byly vysoké (ekvivalentní k 4,790MoM, ekvivalentní k 2,030 MoM.)Momentálně jsem v 16tt, kdy mi byl dělám triple test, jehož výsledky jsou opět hraniční. Chtěla bych se zeptat zda je možné aby výsledky byly hraniční kvůli zamlklému těhotenství na konci srpna 2021, následné absenci menstruace a opětovného otěhotnění měsíc po tomto samovolném potratu? (Naposledy jsem měla menstruaci 1.7.2021, v srpnu to zamlkle těhotenství a na začátku října pozitivní těhotenský test).Jak velké riziko postižení plodu je když je hraniční pouze má krev? Podle zprávy ze screeningu mám totiž riziko velmi nízké - Trizomie 21 - 1:16588, Trizomie 18 a 13 menší než 20000. Přesto se mému doktorovi ta krev nelíbí a požaduje další vyšetření - NIPT, či odběr plodové vody. Moc děkuji za zodpovězení dotazu.

Odpověď odborníka:

gynekolog

Dobrý den,

odchylky v hodnotách, které popisujete, se spontánním potratem v minulosti nesouvisí. Dělat závěry takto přes poradnu nemohu,  nicméně pokud Váš ošetřující gynekolog naznal, že by bylo vhodné provést další vyšetření, tak proti tomu nemohu nic namítat, navíc bez možnosti Vaši dokumentaci komplexně posoudit.

Přeji hodně štěstí.

Sdílejte reakci

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

20 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

55 %
38 hlasů

17 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 69 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Zodpovězené dotazy

Celkem 5 498 zodpovězených dotazů

Dobrý den, chtěla bych se poradit. Jsem ve 26.tt, minulý týden mi nebylo dobře, tak jsem si začala měřit teplotu. Zjistila jsem, že moje tělesná teplota je nízká, většinou od 35,2- 36,2. Ráno a večer kolem půlnoci před spaním je nižší, přes den se mírně zvyšuje. Měřeno 3 digitálními teploměry. Testy na štítnou žlázu mi dělali před rokem. Myslím si, že před těhotenstvím byla teplota normální. V těhotenství by měla být teplota přece spíše vyšší. Může to být nějaký problém pro miminko? Nemůže se mu nic stát? Děkuji.

Dobrý den, pro plod určitě nižší ranní teplota problémem není.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ohledně toho, že když jsem porodila dceru v roce 1994, tak mi řekli, že až bude ona těhotná, tak bude muset vyměnit krev. Je právě ve 27. týdnu těhotenství. Děkuji

Dobrý den, nevím, co máte na mysli. Žádná krev se nevyměnuje - at má žena jakýkoliv Rh Faktor. 

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Set 5 dětských knížek 0–8 let

Předškolní vzdělávání
Včetně jediné komplexní předškolní přípravy s mnoha praktickými aspekty pro život. Předejte svému dítěti jedinečné kvalitní know-how lékařky-vzdělavatelky s vysokými nároky na všeobecné vzdělání. „Na prvních 6 letech extrémně záleží,“ říká Jana Martincová, matka ADHD dítěte, díky kterému se stala autorkou a vydavatelkou, a své dítě tak posunula ve vývoji.
cena pouze u nás: 1 425 Kč
Set 5 dětských knížek pro chytré hlavičky