Inzerce
Inzerce
Inzerce

Chudokrevnost 3. trimestr - denní dávka železa

Těhotenství | klajuska | 03.04.2020, 17:30

Dobrý den, v 30tt jsem byla na krev a obdržela jsem výsledky. Mám hbg/htk 100/0,297. Paní doktorka mi jen sdělila, že jsem chudokrevná a že musím začít brát železo. Recept mi nedala, jelikož kvůli aktuální situaci neordinuje. Tak jsem naběhla do lékárny a koupila 3 různé přípravky s různým obsahem železa. Můj dotaz zní kolik maximálně mg železa denně můžu přijmout vzhledem k mým hodnotám, nerada bych se předávkovala. Na všech krabičkách je psána 1 tableta denně, ale předpokládám, že to platí pro normálního jedince a ne pro těhotnou a chudokrevnou ženu.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, lehká chudokrevnost v těhotenství, a to zejména ve 3. trimestru, je naprosto běžná, nemusíte se proto obávat. Při hodnotách, které popisujete, je vhodné doplnit železo, jednak ve stravě a jednak v preparátech dostupných v lékárně. Dávka 1 tableta denně platí i pro těhotné a měla by Vám stačit. Můžete jej brát i 2x denně, nijak Vám to neuškodí, avšak u většiny těhotných to způsobuje zácpu (malé množství těhotných může mít naopak průjem), můžete sama vyzkoušet a uvidíte. Hezký den.

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 04.04.2020, 16:34
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce