Inzerce
Inzerce
Inzerce

Neplodnost

Dobrý den, Ráda bych se vás zeptala na Váš názor ohledně mojí snaze o miminko. V srpnu 2018 jsem vysadila antikoncepci, od té doby mi menstruace chodila pravidelně každý druhý týden a dost slabá, trvá vždy 7dni. Doktor mi nasadil clostilbegyt v dubnu a květnu 2019. Vždy s clostilbegytem mi menstruace přišla po 33dnech. Poté zase po 2 týdnech. V říjnu2019 jsem brala antibiotika na ureaplasmata (10dni). V prosinci jsme měla už cyklus 27dni (doktor tvrdí, že ureaplasmata mohli být příčinou tak časté menstruace). V prosinci jsem opět brala clostilbegyt, menstruace po 35dnech. Když jsem brala antikoncepci, tak jsem měla menstruaci pravidelnou 28dni. Mohu poprosit o Váš názor, popřípadě radu, čím by to mohlo být? Moc děkuji ????

Odpověď MUDr. Lenka Hromadová , IVF - léčba neplodnosti:

K přesné odpovědi na Váš dotaz a určení příčiny popsaných potíží bych potřebovala mít více informací, a to jak o hladinách Vašich hormonů v krvi, tak o ultrazvukovém nálezu na Vašich vaječnících a děloze. Pokud máte menstruaci obecně slabou, je možné, že úplně nerozlišíte krvácení v období ovulace, což některé žen mívají (jedná se o vliv snížené hladiny hormonů po prasknutí ovulačního folikulu) a menstruační krvácení. Krvácení kolem 14. dne cyklu může být poovulační, to nové po dalších 14 dnech menstruační. Bylo by potřeba opravdu ultrazvukem a případně odběry krve monitorovat, co se přesně v cyklu u Vás děje. Clostilbegyt může vývoj ovulačního folikulu modifikovat a tím ovlivnit průběh cyklu a nástup krvácení. Nemyslím si, že příčinou pravidelného krvácení po 14 dnech by byla infekce ureaplasmou. Ještě dovolte poznámku – Clostilbegyt by neměl být užíván ve více menstruačních cyklech než v šesti za život. A doporučila bych Vašemu partnerovi vyšetření spermiogramu, pokud ještě neabsolvoval, což je také důležitým kamínkem do skládačky při řešení poruchy plodnosti Vašeho páru. 

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×