#Císařský řez
Celkem výsledků 44
Články (2)
Dotazy poradny (10)
Dobrý den,chci se zeptat na Váš názor ohledně císařského řezu z důvodu inkontinence moči. Mám za sebou dva spontánní porody, oba bez komplikací. Po druhém porodu mi ale zůstaly problémy s udržením moči. Jsem 2 roky po druhém porodu a mám s tím stále problémy. Nyní jsem neplanovaně otěhotněla, miminko si necháme. Už teď mám ale strach, jak to se mnou bude, až porodím. Nyní mám klasické těhotenské nevolnosti, takže často zvracím a musím dodat, že se při každém zvracení doslova pomočím. :-( Při kašli, při kychnuti, při zasmátí..je to dost nepříjemné. Snažím se posilovat pánevní dno, ale výsledky zatím žádné. A teď k dotazu. Na poslední kontrole jsem sdělila problém své lékařce a zeptala se, zda by v mém případě, nebyl možný císařsky řez, neboť se bojím, jak to se mnou bude po 3. porodu. Lékařka mi ohledně inkontinence nic nerekla, jen chladně odpověděla, že třetí už půjde jako po másle. Docela mě to mrzí. Myslíte, že bych v tomto případě mohla mít nárok na císařský řez? Nebo jaký na to máte názor Vy?Děkuji za odpověď.
Dobrý den, v první řadě je potřeba, abyste absolvovala urogynekologické vyšetření, zda se vůbec o inkontinenci jedná, popřípadě jakého je typu a stupně. Na základě toho lze pak zvažovat, jakym způsobem budete rodit. Nevím, zda je praxe taková všude, ale měla by být, protože porodník musí důvod císařského řezu stanovit a na základě něčeho operaci schválit. Není to tak jednoduché, císařský řez musí být oprávněný, protože se jedná o poměrně rozsáhlou břišní operaci, která má také svá velká rizika a pokud by se Vám v průběhu císařského řezu něco závažného stalo, porodník musí argumentovat, proč se tento způsob porodu zvolil. Obecně se císařské řezy občas z důvodu inkontinence dělají, ale ve velmi vzácných případech a stav musí posoudit urogynekolog. Je pravdou, že 3. porod je většinou rychlý a nekomplikovaný a císařský řez pro Vás bude jistě daleko větší zátěží.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy nejlépe otěhotnět, když jsem po druhém císaři? První byl v mých 30ti letech a druhý 35ti letech. Oboje těhotenství probíhalo v pořádku. Důvod císařů byla prodělaná mozková příhoda ve 24 letech. Nyní bez komplikací a bez léků.Děkuji Jana
Dobrý den, pokud se vše hojilo po operacích dobře, pak platí pravidlo vydržet minimálně rok po operaci. Déle není třeba.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, první porod byl císařským řezem z důvodu omotané pupeční šňůry kolem krku, a bylo mi řečeno, že před termínem porodu je možné se v nemocnici domluvit, pokud matka chce i druhý porod císařským řezem. Zda v nemocnici s tímto vyhoví. Děkuji.
Dobrý den, císařský řez v ananéze není automaticky důvod k dalšímu císařskému řezu. Pokud byste měla v anamnéze již 2 císařské řezy, pak je to jiná situace (2 jizvy již značí velké riziko prasknutí jizvy). Dle doporučených postupů tedy není důvod ukončení těhotenství císařským řezem po jednom císařském řezu. Je to operace jako každá jiná, která s sebou nese svá rizika a vaginální porod má jak pro vás, tak pro dítě jedině pozitivní vliv. Lze také očekávat jizvy v dutině břišní po první operaci a tak obtížnější operaci nynější, na což je také třeba myslet.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, prosím informaci, v kterém týdnu těhotenství se obvykle provádí plánovaný císařský řez v případě třetího těhotenství a třetího císařského řezu (všechny plánované)? Kamarádka rodila čtvrté dítě čtvrtým plánovaným CS a bylo jí řečeno, že to musí být provedeno již v 37.týdnu (nejpozději). Je to standardní postup jako prevence ruptury jizvy (neměla žádné komplikace ani ve 4. těhotenství ani v předchozích)? Existuje nějaké pravidlo, z něhož se dá vyvodit, v kterém týdnu očekávat provedení 3. plánovaného CS při absenci jakýchkoliv potíží? Děkuji.
Dobrý den, možná každá nemocnice má jiná pravidla, u nás děláme plánované císařské řezy (a je jedno, zda první, druhé či třeba čtvrté) obvykle na konci 39. týdne těhotenství. Žádné pravidlo či doporučení pro dřívější operační řešení není.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, čeká mě plánovaný císařský řez a ráda bych se zeptala, jestli je nezbytně nutné podstoupit klystýr a zda je možné i v případě císařského řezu nechat dotepat pupečník. Předem děkuji za odpovědi.
Dobrý den, v každé nemocnici platí trochu jiná pravidla stran předoperační přípravy. V naší nemocnici klystýr před plánovaným císařským řezem nepodáváme, nutný tedy není. Co se týče dotepání pupečníku, to si příliš nedokážu představit při operačním výkonu..Ale možná v některých porodnicích umožňují.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Jsem 2 roky po porodu syna plánovaným císařským řezem (40+3tt), měl váhový odhad 4750g a porodní váhu nakonec 5070g. Nyní jsem zase těhotná, jsem 36+6tt a váhový odhad 3900g, velikost hlavičky odpovídá 40tt. Moje gynekolozka to zatím vůbec neřeší a ani se mi nezdá, že by to chtěla nějak řešit. Mám strach z normálního porodu už jen kvůli jizve a velikosti plodu. Myslela jsem, že velikost plodu už po jedné provedené sekci je indikace k provedení další sekce. Vůbec nevím, co mám dělat a jsem z toho dost nervózní. Myslela jsem si, že při této velikosti mě dr objedná na sekci. Mám se raději obrátit na porodnici a nechat se vyšetřit tam? Dekuji
Ano, objednejte se na ambulanci porodního sálu v porodnice,kde plánujete porodit. Teprve tam po vyšetření a zvážení všech možných rizik(velikost dítěte, jizva na děloze po předešlém sc) se stanoví strategie vedení porodu. Buď vaginálně nebo císařským řezem.
Pro akci je nutné přihlášení
Diskuze (32)
