banner

Celkem výsledků pro tag/y "plodnost": 100

Nízká sliznice
avatar Ivka876 10. 06. 2019

Dobrý den,je mi 25 let a 8 let jsem užívala antikoncepci. Po vysazení jsem už 9 měsíců bez menstruace. Několikrát jsem byla na vyšetření ultrazvukem a sliznice vždy 3-4 mm. Doktor mi řekl, že s takovou sliznicí nemůžu otěhotnět. Dělal mi hormonální obraz a ten je v pořádku. Prý nefungují receptory v děloze, nechtěji reagovat na mé přirozené hormony a není na to žádná léčba. Je to pravda? Jakou léčbu byste zvolil/a vy?Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v prvé řadě je nutné mít kompletní vyšetření a výsledky hormonálního profilu, genetických testů a dalších, které mohou objasnit příčinu této situace. Bohužel k takovému stavu může docházet z různých důvodů a nelze to jednoduše paušalizovat. Sliznice musí mít optimálně dvojitou šíři 8-9 mm, dá se pracovat i například se 7 mm, pokud má adekvátní strukturu, ale výška 3-4 mm je s otěhotněním bohužel neslučitelná. Přístup kombinujeme – používáme jak celostní prakticky, tak i postupy západní medicíny a možností je více, v části případů skutečně takto uspějeme. Pokud byste měla zájem o konzultaci u nás, velice rádi se Vám  budeme věnovat. Napište mi případně na moji mailovou adresu kvesela@repromeda.cz.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

avatar
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D. specialistka pro reprodukční medicínu

Dobrý den, minulý týden jsem byla u lékaře na kontrole plodu, který v daném týdnu (7+3tt) byl 12,5mm ale nebyla zřetelná srdeční akce. Pozval si mne za týden, abychom si to případně potvrdili. Jsem po IVF, vše probíhalo v pořádku jen mne teď vyděsilo, že není vidět srdeční akce. Často jsem se dočetla, že může být zřetelná až kolem 8-9tt. Je možné, že bylo brzy a nebo při této velikosti by již srdeční akce měla být zřetelná? Předem děkuji za vaši odpověď.

Dobrý den, v období 7+3 by měla být akce srdeční plodu teoreticky již bezpečně vidět. Mělo by se tak stát nejpozději do 45. dne od poslední menstruace, či adekvátně při přepočtu po embryotransferu. Jedná se o probíhající 8. týden, kdy při velikosti plodu 12,5 mm ASP již by měla být rozhodně vidět, avšak musíme vzít v potaz i kvalitu UZ přístroje, zkušenosti vyšetřujícího, prozvučnost pacientky, případně další okolnosti. Situace se vždy vyřeší pak většinou nejpozději na další kontrole.

Každopádně přeji Vám mnoho zdaru ve Vaší léčbě.

avatar
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D. specialistka pro reprodukční medicínu

Dobrý den, v 11 DC jsem měla nechránený pohlavný styk. Chtela bych užit tabletku escapelle, mám však strach kvůli syndrómu polycystickych vaječniků. Myslite že je to bezpečne ? Může se pripadne zvýšit šance že nebudu môcť neskôr otehotnieť ? Ďakujem za radu.

Dobrý den,

metoda je efektivní, pokud se použije nejpozději do 72 hodin od pohlavního styku. Komplikace v podobě pozdější neplodnosti nejsou popisovány. Syndrom polycystických ovárií není kontraindikací použití.

avatar
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D. specialistka pro reprodukční medicínu

Dobrý den,Chtěla bych se zeptat, jakou máme s manželem šanci otěhotnět přirozenou cestou s výsledky testů:Manžel - spermiogramVzhled: Normální, Doba zkapalnění: Normální, Vizkozita: Normální Aglutinace: 0,0000, Koncentrace spermií: 24 mil/ml, Celková motilita: 63 %, Progresivní poh.: 21 % ? 32%, Na místě: 42 %, Bez pohybu: 37 %, Morfologie: 87 % patol. Forem, Příměsy: kulaté buňky: Ne epitelie: Ne, detrirus: Ne gelové částice: NeMoje výsledky:AMH: 1,5 ng/ml UZ vag: AFC 10: obě ovaria s 5–6 antr. folikuly, děloha napřímená, norm. vel, endometrium nízké, CD bez volné tekutiny.TSH:1,307, ft4:11,8Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

šance na otěhotnění nejde bohužel stanovit na základě nějakých jednotlivých vybraných parametrů, když o tom ve skutečnosti rozhoduje mnoho dalších, které bohužel neznáme. Spíše je třeba se řídit  i věkem partnerů a dobou, po kterou otěhotnět nelze, vědět další chronická onemocnění, léky, které berete, škodliviny, které užíváte či přijímáte. Ze zaslaného vyplývá, že máte nižší ovariální rezervu jak z hlediska nižšího AMH, tak i počtu antrálních folikulů. U partnera je snížený podíl pohyblivých spermií a zvýšený podíl morfologicky abnormálních spermií. Můžete i napsat více  o Vašem páru na adresu kvesela@repromeda.cz, pokusím se pro Vás stanovit určitou prognózu či dotázat se na další potřebné parametry.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

avatar
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D. specialistka pro reprodukční medicínu
Dvojčata
avatar DunovskaPavla 05. 11. 2019

Dobry den. 3roky jsme se s manzelem snazily o miminko a z toho 2roky dochazely na inseminace,nez jsme usoudily,ze bude lepsi umele oplodneni. Prvni pokus se nam nezdaril a pri druhem se zavadenim jednoho embria se nam povedli dvojcatka. Tim ze jsou dvouvajecne a maji vse sve,nam doktori rekli,ze pred transferem jsem byla jiz tehotna. Takze se nam podarilo prirozene I umele oplodneni najednou. Chtela bych se jen zeptat,jak je to caste. Dekuji

Dobrý den,

tato situace, která se nezývá „přeoplodnění“ je u člověka relativně vzácná, registr asistované reprodukce tyto případy speciálně neeviduje, takže nelze přesně stanovit frekvenci těchto případů v ČR, ale spadá to skutečně do případů výjimečných a málo častých.

Jev se nazývá odborně jako superfetace - pokud by k dalšímu otěhotnění došlo až v následujícím cyklu, či superfekundace – pokud by se jednalo o oplodnění dvou vajíček ze stejného cyklu.

Oba jevy se vyskytují běžněji u hlodavců, ale pro člověka jsou skutečně výjimečné.

Přeji mnoho zdaru

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

avatar
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D. specialistka pro reprodukční medicínu

Dobry den, mam polycystické vaječníky a můj gynekolog mi teď stimuluje vaječníky Clostilbegytem. Mělo by to zvýšit ovulaci. První měsíc ovulace proběhla úspěšně, ale nyní neproběhla. Včera jsem byla na kontrole a doktor mi řekl, že ovulace zatím neproběhla, ale že se to chystá.. No opravdu nechystá, aspoň teda podle domácích testů. Co to prosím znamená, kde je problém?? Jsem v 19. dnu cyklu.. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, při syndromu polycystických ovarií, kdy dochází k nadprodukci androgenů, bývá obecně problém s ovulací, ke které často ani nedochází. Pokud se nedaří ovulace hormonálně vyvolat a otěhotnění se nedaří, pak je někdy na místě léčba v centru asistované reprodukce. Možná ale ve vašem případě k ovulaci dochází jen později. Ultrazvukové vyšetření by v tomto případě mělo dát přesnější informaci než ovulační testy, které často nejsou prukazné.