banner

Celkem výsledků pro tag/y "plod, plodnost, potrat": 100

Dobrý den, psala jsem již dotaz níže, chci se zeptat, plod vychází při každém uz na 9.-10. 1., cyklus pravidelný 33 dnů tzn. ovulace někdy 18-19 DC (9.-10.1.) což je v pořádku...plnohodnotný styk 8. a 10.1., přerušovaná soulož 5.1.(dopoledne). Myslíte si, že by případně spermie z kapky mohly přežít na 5.-6. den? Děkuji

Dobrý den, spermie přežívají obecně cca 48 hodin.

Dobrý den, včera jsem na gynekologické prohlídce v 9. tt. zjistila, že moje těhotenství po IVF zamlklo odhadem v 7.tt (velikost plodu cca 12mm). Nyní musím rozhodnout co a jak dál. VELMI SE BOJÍM a VELMI NECHCI jít na revizi, obávám se negativních následků a vzhledem k mému věku (36 let) bych se chtěla co nejdříve pokusit znovu otěhotnět pomocí KET. Ráda bych, aby mé tělo plod vypudilo bez chirurgického zákroku. Je to v mé situaci (věk, stádium těhotenství, velikost plodu) možné? Četla jsem o nějakých farmakologických možnostech (uterotonika, potratové pilulky apod), ale nechci se domnívat, potřebovala bych znát reálné možnosti. Na revizi jsem objednaná na 7. 6. 2018, ale myslím, že termín budu rušit. Děkuji předem za odpověď, s pozdravem, MK.

Dobrý den, revize v prvním trimestru není třeba se příliš obávat. Pokud je provedená šetrně, s čímž se v dnešní době počítá, pak je rychlejší a šetrnější, než čekat, zda se potrat rozběhne sám, což může trvat ještě delší dobu. Může být navíc doprovázen silným krvácením a bude třeba stejně revizi udělat, aby v děloze nezůstaly zbytky a krvácení se zastavilo. Je to tedy na vás, nicméně revizi bych nezatracovala. Co se týče potratové pilulky, tak její použití možné je, pokud plod odp. max. 7 týdnu, nicméně její použití je vázáno pouze na nemocniční zařízení a také záleží na tom, z kterého kraje jste, protože není k dispozici v každé nemocnici. Musela byste se informovat, kde je možné se objednat.

Dobry den,Uzivam 17.-26.DC gynprodyl. Mam dlouhe cykly po vysazeni antikoncepce 38-44dni (dobu jsem vubec nemenstruovala a uzivala horm.substituci). Na folikulometrii 17DC folikuly jsou,nejvetsi ma 11mm,pani doktorka rikala,ze k ovulaci pravdepodobne uz nedojde at nasadim zase Gynprodyl a po menstruaci clostilbegyt.Nemuze jeste ovulace dorazit a nemuze ji Gynprodyl zablokovat? Jak mohu ovulaci podporit? Uzivam Femibion a Inositol.Dekuji velice predem

Dobrý den, gynprodyl ovulaci nezablokuje. Co se týče vašeho dorazu, zda ještě nemůže k ovulaci dojít později, tak tato možnost se nedá vyloučit, pokud máte i  při gynprodylu delší cykly. musel by se ovšem udělat kontrolní UZ, zda v následujících dnech folikul roste či zda naopak regreduje.Femibionem a Inositolem můžete ovulaci podpořit, jedná se ovšem "jen" o podpurné preparáty, které ovulaci samy o sobě nevyvolají, pokud se jedná o nějaký zásadní problém.

Dobrý den, paní doktorko, mám na Vás dotaz ohledně výsledků testů hormonálního profilu.1. test proveden 2 den cyklu s hodnotami - LH 4,2 << IU/l; FSH 9,2 << IU/l; Prolaktin 9,3 ug/l; Progesteron 0,9 >> nmol/l; Sex hormone bind.gl. 46,70 nmol/l; Kortizol 323 nmol/l; DHEA-S 6,80 umol/l; 17-OH-progesteron 1,21 nmol/l. 2. test proveden 22 den cyklu s hodnotami - Progesteron 31,7 >> nmol/l současně s 2. testem proveden i AMH s hodnotou 1,51 ng/ml.Byla tedy prokázána ovulace? Pokud ano, jaké bude další doporučení lékaře (přes rok od vysazení HA nedošlo k těhotenství a ovulační testy z lékárny ukazovaly v měsících duben a březen, že ovulace není)?Další konzultaci lékařka stanovila až na září. Co do té doby pro zvýšení pravděpodobnosti otěhotnění mohu udělat? (vitamíny, bylinky, cvičení, ...) Děkuji za Vaši odpověď a čas.

Dobrý den, pokud byl test proveden 1. a 22. den, pak nelze říci, zda ovulace proběhla či nikoliv. Co se týče AMH, pak hodnota 1-3 je norma, takže ve vašem případě v pořádku. Důvodů, proč nedochází k ovulaci, může být spousta (jejich vyjmenování a popis je nad dámec naší poradny) a pak tedy i léčba je různá. Pokud jste rok po vysazení HA neotěhotněla a ovulační testy jsou negativní, pak zřejmě k ovulaci nedochází. Zda počkáte do září či nikoliv, je na vás. 1 rok je hraniční doba, po které je doporučeno došetření např. v centrech IVF atd, aby se přišlo na příčinu neplodnosti, ale je samozřejmě možno počkat déle, pokud vás netlačí čas. Je ještě možné, že se vše upraví samo.

Dobrý den, před měsícem jsme s partnerem absolvovali genetické vyšetření. Výsledky již mám na klinice, kam docházíme. Bylo mi po telefonu řečeno, že mě bude kontaktovat genetička s termínem konzultace. Chci se jen ujistit, zda je toto běžný postup a zda výsledky genetického vyšetření vždy konzultují lidé s genetikem. Na poslední návštěvě kliniky mi bylo řečeno, že až budou výsledky hotové, bude mě kontaktovat přímo lékář, se kterým svou situaci od začátku řeším. Bojím se, že výsledky nejsou v pořádku, když si mě chce znovu pozvat přímo genetik. Mockrát Vám děkuji za odpověď

Dobrý den, na každé klinice funguje trochu jiná praxe, takže někde opravdu konzultují všechny nálezy (ať už negativní či pozitivní) vždy přímo genetik. Není třeba mít obavy předem.

Dobry den, chcem sa opytat, ci kazdodenne pouzivanie cistiacich prostriedkov v praci moze nejako poskodit plod. Pracujem v hoteli, ale aj ked som sa na pohlad nebezpecnym druhom takychto prostriedkov snazila vyhybat, je to dost tazke, kedze kazdy den tu potrebujem nieco umyt.pouzivala som vsak len ocot a pripravok, o ktorom som si myslela, ze obsahuje iba alkohol a je teda pre mna bezpecny.vcera som si vsak precitala obal bandasky, z ktorej to capujeme do mensich flias.a nie je to ten isty produkt ktory ma obsahovat iba alkohol, resp. ethanol.zhrozila som sa lebo som s tym v kontakte denne uz 2 a pol mesiaca, teda od zaciatku tehotenstva.opisala som si co tento produkt obsahuje a je to: didecyldimethylammonium chloride, quaternary ammonium compounds, benzyl-c8-18-alkyldimethyl chlorides.velmi sa teraz bojim, ci to nemohlo ublizit dietatku.tak prosim o vas profesionalny nazor.dakujem.

Dobrý den, běžné čistící prostředy by neměly mít teratogenní účinky na plod. Pokud jste již absolvovala prvotrimestrální screening ve 12. týdnu a ten byl negativní, pak by vývoj plod neměl být rozhodně přípravky ovlivněn. Po 12. týdnu, kdy je ukončená organogeneze plodu, se taktéž nemusíte obávat.