Celkem výsledků pro tag/y "novorozenec, žloutenka": 9
Dobrý den, máme doma v bytě malého pejska, který s námi spí v posteli. V květnu tohoto roku se nám má narodit první miminko. Chtěla bych se zeptat, jestli je z hlediska počínajícího rozvoje imunity novorozence vhodné, aby pes v posteli dále spal, když tam budu pokládat i miminko? Neplánuji, že by s námi miminko v posteli spalo, ale bezpochyby v posteli pobývat bude. Pes je udržován v čistotě, po každé procházce jej umýváme, je očkovaný, odčervený, ale pořád je to pes. Zajímá mě jen, jestli to může tak čerstvému miminku zdravotně nějak ublížit, či nikoliv (vzhledem k tomu, že v porodnici si všichni před každou manipulací s novorozencem desinfikují ruce, si nejsem jistá tím psem).Moc děkuji za odpověď, Petra.
Doporučila bych omezit spaní pejska v posteli.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, asi před třemi týdny jsme byli u dětské lékařky s malou na kotrole, měla tři týdny a na obličeji se ji objevily malé pupínky, bylo nám řešeno, že ji to mizí a nic na to nedávat. Teď má malá šest týdnu a všechno se ji slilo do velkých červených fleků a má to hrozně suché. Pupínky už má i za krkem a trošku na ramínkách. Začali jsme na radu potírat černým čajem a na noc nezabírá a má to opravdu hodně. Přidávám fotografii. Prosím o radu, co s tím? Jestli to nemůže být náhodou něco jiného, než to akné. Např. nějaká vyrážka nebo ekzém. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, jedná se o kojeneckou seborrhoeu, požádejte o kožní vyšetření, pokud je zasažen obličej, bude nutný určitý postup pod dohledem.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,mám měsíční dceru, plně kojená, které se dnes ráno objevily po těle červené jak kdyby flíčky (viz. foto). V obličeji máme novorozenecké akné, které zasahuje i do vlasů a těsně po krček. Doktorka nám poradila občas ta místa s akné máznout Framykoinem a koupat v řepíku. Bohužel se nic nejlepší a teď ty flíčky.. Koupeme ob den, poradíte, prosím, co s tím, co by to mohlo být? Moc děkujeme.Ps: teploty nemámeMoc děkuji.




Může se jednat o kojenecké akné, způsobené hormovy šestinedělí, pokud postup nepomohl, zkuste koupele v černém čaji a na ošetření mast AD calcis od Dr. Konrad, pokud to bude bez efektu, požádejte kožní vyšetření.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,přítel byl s naší 14-denní dcerou na rtg hlavičky. Tvrdí, že sestra, která ho instruovala, jak dítě držet, byla velmi necitlivá vůči mimiku, tzn. když mu ukazovala, jak držet hlavičku mezi polštářky, tak několikrát hlavičkou miminka silněji zatřásla mezi pěnovými polštáři a pak když mu ukazovala, jak držet palec na lícní kosti, tak mu palec přitlačila tak silně k licní kosti, že měl prý obavu, aby dítěti kost nezlomil. Samozřejmě jsme teď z toho mimořádně vystresovaní, zda nemohlo dojít k poškození mozku miminka. Děkuji za odpověď.
Určitě nedošlo k poškození mozku dítěte.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, možná se na Vás obracím s podivuhodně jednoduchým dotazem, ale věřte, že se snažím najít jasnou informaci a nedaří se mi. Při propuštění z porodnice nám sdělili a máme tak i v nemocničním letáčku, že normální teplota do 2. měsíce věku je 36,5-37,3. V porodnici jsme ale neodečítali 0,5 stupně při měření v zadečku.Můj dotaz tedy zní: Jaká je normální teplota u kojence od 2 měsíců a odečítá se již v této době půl stupeň při měření v zadečku (do kdy se tedy neodečítá? šestinedělí? nebo pouze pár dní?).Konkrétně: Maličkému jsou 2 měsíce a 3dny a naměřila jsem mu v zadečku 37,7 stupně. Je to tedy 37.2 stupně a už zvýšená teplota? Nebo ještě v normě? Doteď jsem měřila bezkontaktním teploměrem bez odečtů na čelíčku, ale mám obavy, že to není úplně přesné. Sama jsem nastydlá, tak nevím, jestli maličký také. Je trochu plačtivý, ale můžou to být i prdíky, co nás trápí od narození. Proto bych to ráda kontrolovala tím měřením teploty.Mockrát děkuji.L. Srpová
Dobrý den. Kojencům a malým dětem, kreří neudrží teploměr, se měří teplota v konečníku, půl stupně se odečítá vždy.Teplota u takových dětí pokud je po odečtení 38 st C a výše, znamená onemocnění, do 38 st C teplota nic neznamená.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat. Syn má od narození novorozeneckou žloutenku (bez nutnosti fototerapie v porodnici). Počínající hodnoty bilirubinu byly 275. Syn je plně kojený. Nyní je mu téměř 8 týdnů, dětská lékařka nás poslala na vyšetření krve a ultrazvuk břicha. Ultrazvuk v pořádku,hodnota celkového bilirubinu v krvi každý týden pomalu klesá, ale stále se pohybuje kolem hodnoty 140 (poslední odběr před byl v šestinedělí). Konjugovaný bilirubin je v normě. Čeká nás první očkování hexavakcinou,paní doktorka mě zjišťuje,že se nemusím bát syna očkovat. Paní doktorce důvěřuji, přesto si tímto rozhodnutím nejsem úplně jistá, myslíte,že je vhodné syna očkovat i přes přetrvávající žloutenku?Velmi děkuji za odpověď.
Dobrý den. Hodnota bilirubinu 140 není nebezpečná, pokud kojíte bude hodnota bilirubinu klesat pomaleji. Očkování se nemusíte bát.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Ráda bych se zeptala na cytomegalovirovou infekci u novorozence. Nyní jsem ve 28tt těhotenství a bohužel mi vyšli pozitivní jak IgM tak IgG. Musela jsem se nejspíše nakazit někdy kolem 18/19tt těhotenství. Skrining v 1.trimestru byl negativní. Podrobný utz kolem 20tt byl také v pořádku. Nyní mi opět dělali na genetice podrobný utz a prozatím vše v pořádku. Bohužel nevím, jestli jsem už infekci někdy prodělala nebo ne. Jde již o mé třetí těhotenství. Jaké je %, že se infekce na plod přenese a následná míra postižení? Prý čím je těhotenství pokročilejší, tím se rizika zmenšují, ale jsou tam. Bude potřeba po narození dělat nějaké testy? A co kojení? Prý se vir přenáší i mateřském mlékem. Budu vděčná za jakékoliv informace. Předem moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, omlouvám se, nemám zkušenosti, konzultujte s genetikou, nebo na neonatologii.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, synovi je 9 tydnu a stale ma zloutenku. Pristi tyden jsme objednani na ockovani hexavakcinou. Je mozne ockovat a pri novorozenecke zloutence? Dekuji za odpoved
Dobrý den,
očkování se řídí klinickým stavem dítěte, který posoudí váš pediatr, posoudí i stav žloutenky, očkování lze odsunout.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, můj syn Kubík má 7 týdnů a je pořád hodně žlutý. Naše pediatrička paní Juřenčáková z Uherského Hradiště mu brala v 6 týdnech krev z hlavy a jaterní testy jsou v pořádku. Na kontrolu se žloutenkou chodím každý týden. Zváží ho, zjistí, že Kubík hezky přibírá a pravidelně čůrá a kaká, stolička má barvu míchaných vajíček. Usoudí, že žloutenka neustupuje a pozvou si mě za týden na další kontrolu a pořád dokola. Takže chodím každý týden na kontrolu, abych se dozvěděla, že žloutenka neustupuje a že ho mám dávat k oknu. Kuba hezky papá, jen ho kojím. Trpí na bolest bříška a dávám mu: BioGaia s vit. D, BabyCalm a vařím mu kmínovo-fenyklový čaj. Měří 57 cm a váží 5,15, má 7 týdnů. Vygooglovala jsem si, že příčinou přetrvávající žloutenky může být: 1) poporodní poranění – Kuba měl a stále má hematom na čele – ale hojí se to hezky. 2) rozdílné Rh faktory – Já jsem Rh mínus (A-) Kubík je po taťkovi Rh plus (A+) Na diskuzi na netu jsem zjišťovala, co mám dělat, abych té žloutence zabránila. Kdyby to bylo na mě, neřešila bych to, protože si myslím, že to časem zmizí, ale doktoři to chtějí pořád intenzivně řešit a kontrolovat. Dle diskuse by se mělo mateřské mléko pasterizovat a dávat kojenci. Naše paní doktorka Juřenčáková mi říkala, že na vysoké škole je učili, že v případě přetrvávající žloutenky by měla matka jeden den odsávat a pasterizovat svoje mléko a lahvičkou podávat kojenci. Mám ale strach, že pak nebude chtít moje prso. Dnes jsem byla na kontrolu na kyčle a při té příležitosti jsem si nechala Kubu překontrolovat v nemocnici v UH. Hodnota bilirubin byla dnes 200, což je prý nadlimitní, ale ne tak špatná, aby musel na fototerapii. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste se s tímto problémem už někdy setkal a co si myslíte o odsávání a pasterizaci mateřského mléka. Co když pak nebude chtít moje prso? Mateřské mléko je přece to nejlepší, co může matka svému dítěti dát. Kuba trpí na bolesti bříška, často pláče a musím ho chudáčka trubičkovat, jinak bychom to nepřežili. Bavila jsem se s kámoškami a některé jejich děti také měli neustupující žloutenku a doktoři to vůbec neřešili a žloutenka po 3. měsíci samovolně ustoupila. Budu moc ráda za jakoukoli radu, nebo doporučení. Předem děkuji za odpověď. Jana Tydlačková

Dobrý den,
přikláním se k postupu paní doktorky, je dobré, že hladiny bilirubinu sleduje, ale doporučila bych vydržet, dítě dobře prospívá přibírá na váze. Žloutenka ustoupí, až se vstřebá otlak na hlavičce. Bolesti bříška jsou často do 3 měsíců, Biogaia pomáhá.

Pro akci je nutné přihlášení