Celkem výsledků pro tag/y "neplodnost, plod, plodnost": 100
Dobrý den, paní doktorko, mám na Vás dotaz ohledně výsledků testů hormonálního profilu.1. test proveden 2 den cyklu s hodnotami - LH 4,2 << IU/l; FSH 9,2 << IU/l; Prolaktin 9,3 ug/l; Progesteron 0,9 >> nmol/l; Sex hormone bind.gl. 46,70 nmol/l; Kortizol 323 nmol/l; DHEA-S 6,80 umol/l; 17-OH-progesteron 1,21 nmol/l. 2. test proveden 22 den cyklu s hodnotami - Progesteron 31,7 >> nmol/l současně s 2. testem proveden i AMH s hodnotou 1,51 ng/ml.Byla tedy prokázána ovulace? Pokud ano, jaké bude další doporučení lékaře (přes rok od vysazení HA nedošlo k těhotenství a ovulační testy z lékárny ukazovaly v měsících duben a březen, že ovulace není)?Další konzultaci lékařka stanovila až na září. Co do té doby pro zvýšení pravděpodobnosti otěhotnění mohu udělat? (vitamíny, bylinky, cvičení, ...) Děkuji za Vaši odpověď a čas.
Dobrý den, pokud byl test proveden 1. a 22. den, pak nelze říci, zda ovulace proběhla či nikoliv. Co se týče AMH, pak hodnota 1-3 je norma, takže ve vašem případě v pořádku. Důvodů, proč nedochází k ovulaci, může být spousta (jejich vyjmenování a popis je nad dámec naší poradny) a pak tedy i léčba je různá. Pokud jste rok po vysazení HA neotěhotněla a ovulační testy jsou negativní, pak zřejmě k ovulaci nedochází. Zda počkáte do září či nikoliv, je na vás. 1 rok je hraniční doba, po které je doporučeno došetření např. v centrech IVF atd, aby se přišlo na příčinu neplodnosti, ale je samozřejmě možno počkat déle, pokud vás netlačí čas. Je ještě možné, že se vše upraví samo.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, před měsícem jsme s partnerem absolvovali genetické vyšetření. Výsledky již mám na klinice, kam docházíme. Bylo mi po telefonu řečeno, že mě bude kontaktovat genetička s termínem konzultace. Chci se jen ujistit, zda je toto běžný postup a zda výsledky genetického vyšetření vždy konzultují lidé s genetikem. Na poslední návštěvě kliniky mi bylo řečeno, že až budou výsledky hotové, bude mě kontaktovat přímo lékář, se kterým svou situaci od začátku řeším. Bojím se, že výsledky nejsou v pořádku, když si mě chce znovu pozvat přímo genetik. Mockrát Vám děkuji za odpověď
Dobrý den, na každé klinice funguje trochu jiná praxe, takže někde opravdu konzultují všechny nálezy (ať už negativní či pozitivní) vždy přímo genetik. Není třeba mít obavy předem.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, je mi 26 let, manželovi 28 spermiogram má na výbornou mě zjištěno FSH:15 AMH:1,14 ještě tento cykus mi udělali IUI v nativu. Zajímalo by mě, zda je vůbec nějaká šance s takovými hodnotami, dva dny před IUI folikul na pravém ováriu 18mm děkuji
Dobrý den, pokud jste mladá a spermiogram manžela je v pořádku, pak šance na otěhotnění je. Nicméně obecně IUI nemá o moc vyšší pravděpodobnost než spontánní početí, ale je nejméně invazivní. Pár cyklů stojí za to zkusit.Pokud by nebyly uspěšné, pak se většinou přistupují k nějaké z metod IVF.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko,prodělala jsem letos dva spontánní potraty v dubnu a na konci července, bez kyretáže, hcg kleslo vždy k normě.Menstruace došla vždy do měsíce po potratu. Užívám kyselinu listovou, piji kontryhelový čaj, jím pestře a zdravě. Zatím mi nedoporučili žádná další vyšetření genetiky, imuno atd. Po prvním potratu proběhly dva cykly a stejně došlo k potratu. Nyní kontrola v pořádku.
Důkladná vyšetření pro opakovaná potrácení, se doporučují dělat dle České gynekologicko-porodnické společnosti až po třetím neúspěchu těhotnění. Je to ale vždy individuální a důležitou roli hraje i věk rodičů ( u 20ti leté dívky to může být špatná náhoda, u 40ti leté ženy už riziko věku) Důležité je taky jaký je například spermiogram partnera atd… Vždy je snaha odhalit příčinu potrácení, což se ale ve většině případů nemusí podařit odhalit. . Je také důležité vědět, v jaké fázi gravidity k potrácení dochází. Každá doba délky gravidity, ve které k potrácení dochází, může mít jiné důvody. Informace pacientky jsou velmi stručné. Doporučuji konzultaci svého gynekologa, který pacientku dobře zná. MUDr. Simona Vlčková
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den tak jestli jsem pochopila tak utrogestan nieje na podporu ovulace? Dr. mi jde udelat testy na hormony plus planuje prefuknutie vejcovodu i pritele odeslal na spermiogram jenoz kdyz delal vytery jestli nemam neco co brani spermiim tak zjistil ze jsu tam chlamydie,comu nechapu nakolik jsme si z pritelem verny,muzu chlamydie byt v tele nekolik let? nebo je pravda ze jse daji chytit i na koupaliste,toalete nebo jinde? a chci se zeptat jestli po lecbe chlamydie zmyznou nze jse vyleci uplne nebo ostavaji v tele jen se ztlumi. Dekuju
Dobrý den, utrogestan zvyšuje hladinu gestagenů v druhé polovině menstruačního cyklu, čímž teoreticxky může ovulaci podpořit, nicméně ji určitě nevyvolává. Chlamydiovou infekcí se lze nakazit i kapénkovým přenosem či na koupališti, nemusí se jednat jen o přenos sexuální. Pokud se chlamydiová infekce prokáže, je třeba ji přeléčit.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, s partnerem se snažíme o druhé dítě, ale už 3/4 roku se nám nedaří. Poslední tři měsíce jsem chodila na folikulometrii a cca 16 den byl folikul cca 20mm (MS nepravidelná 26-31dní), ale ovulační testy mi další dny vycházely vždy negativní (i 3 denně). Můžete mi prosím vysvětlit jak je to možné? Může být důvodem kojení prvního syna, aby folikuly dozrávaly, ale pak nedošlo k ovulaci? Lékařka mi řekla, že nebude dál nic řešit dokud nepřestanu syna kojit. Má smysl dělat při kojení hormonální rozbor krve? Před prvním synem jsem prodělala zamlklý potrat, kyretáž, srůsty na děloze které musely být rozrušeny (2 roky jsem nemohla otěhotnět, potom hned napodruhé), při porodu došlo k velkým krevním ztrátám - mohlo dojít k dalším srůstům? Jaký by jste prosím doporučila postup? Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud jste po porodu neměla další revizi, pak by srůsty v děloze být neměly. Jinak musím souhlasit s vaší registrující gynekoložkou, že pokud kojíte, nemá smysl nic vyšetřovat. Při kojení je menstruační cyklus a ovulace velmi nevyzpytatelná a nepravidelná. Některé ženy nemají po celou dobu kojení ovulace a tudíž nemůžou otěhotnět. Můžete zkoušet a třeba se otěhotnění podaří, nicméně řešit, zda je či není nějaký problém s otěhotněním má význam až po skončení laktace.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, řeším s manželem problém s otěhotněním, dr. mi předepsal Dostinex 2x 1/2tb. týdně a poté 5.-9.DC Femaru 1-0-1.Včera (12DC) jsem si měla vzít první půlku Dostinexu, ale omylem jsem změnila prášek s Femarou-vzala jsem si půlku femary, myslíte, že to nějak může ovlivnit můj cyklus? Máme v plánu jít příští cyklus na IUI.Děkuji G. P.
Dobrý den, k Vašemu dotazu v poradně Babyonline sděluji, že ojedinělá záměna Femary a Dostinexu nemohla způsobit žádné komplikace stran plánování dalšího cyklu. V takovýchto konkrétních případech, kde je již zavedena léčba a řízena konkrétním specialistou, je však lepší se obrátit přímo na tohoto specialistu, který protokol předepisuje.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den pani doktorko! Mám 27 rokov a pred dvomi rokmi som prekonala mimomaternicové tehotenstvo kde mi bol odobratý pravý vajcovod.Potvrdili mi chlamýdie, ktoré mimomaternicové tehotenstvo spôsobili.Odvtedy je to už vyše roka čo sa snažíme.Boli sme na vyšetreniach kde partnerov spermiogram dopadol na výbornú avšak mne namerali Amh hodnotu 1,1 a bolo mi povedané,že na môj vek je veľmi nízke.Odporučili nám teda IVF čo najskôr, vraj viac ako tri mesiace ani nemáme čakať, kedže mám len jeden vajcovod a pravdepodobne mám aj v ňom zrasty, keďže chlamýdie napádajú oba vajcovody.Chcela by som vedieť Váš názor, či je IVF skutočne nutná, alebo by sa dal zvoliť iný postup.Ďakujem Vám veľmi pekne.
Dobrý den, ve Vašem případě je skutečně léčba metodou IVF plně indikována. Jestliže byla prokázána chlamydióza, pak je skutečně namístě vyhledat specialistu na reprodukční medicínu a vše s ním probrat, včetně toho, zda je nutné chlamydiózu ještě léčit, nebo zda se jedná již pouze o chronický postinfekční proces, tedy takový, kdy infekce již není aktivní.
Pokud byste měla zájem o konzultaci na naší klinice, neváhejte mi napsat na moji mailovou adresu, velice rádi se Vám budeme věnovat.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní Ťápalová,ráda bych se s Vámi poradila ohledně délky luteální fáze a medikaci. V současnou dobu mám cyklus 32-33 dní, ovulace pravidelně 20DC (pozitivní ovulační testy a všechny další příznaky). V tomto období (20DC) mi doktor potvrdil folikul o velikosti 24,8mm a sliznice 9,8mm.Doktor mi předepsal Clostillbegyt (5DC-9DC po 1 tabletě), z důvodu že mi údajně nestačí 2.fáze cyklu na úspěšné uhnízdění a cílem je mi posunout ovulaci na dřívější den cyklu.V současnou chvíli je tedy má 2.fáze cca 12-13 dní. Dle internetu je minimum 10 dní. Může to opravdu stačit?Popravdě trochu pochybuji jestli je v mém případě Clostillbegyt opravdu potřeba. Hormonální profil mi z krve nedělali.Včera jsem byla na přeměření v 13DC (po užívání Clostillbegytu) a výsledky dle slov lékaře mizerné. Žádný dominantní folikul, sliznice jen 4,8mm. Nyní mi chce zvýšit dávku.Ráda bych slyšela i jiný názor, jelikož po Clostillbegytu mám šílené noční návaly horka, skoro nespím. Závěr je takový, že pochybuji, zda je "léčba" zvolena správně. Zdravotní stav mám dobrý, přítel také. Žádné léky neužíváme.Děkuji za Vaši odpověď
Djobrý den, domnívám se, že pokud máte ovulační cykly (potvrzeno ovulačnímu testy a hlavně ultrazvukem), pak délka vaší luteální fáze po ovulaci je dostatečná, neměla by zapříčinovat problémy s otěhotněním. Neuvádíte, zda se snažíte o těhotenství a případně jak dlouho, ale problém může být v případě neuspěchu zcela někde jinde (spermiogram, špatná kvalita vajíček atd..) Bylo by tedy vhodné v takovém případě začít pátrat jinde.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den chcela by som sa spytat ci sa da uz oplodnene vajicko vziat od zeny a vlozit do inej zeny. Teda myslim tym to uz ked je zena tehotna ci sa da cele embrio bez poskodenia prenies. Dakujem
Dobrý den,
toto v lidské reprodukci není možné, ani eticky, ani biologicky. Funguje to pouze u zvířat například u skotu.
V lidské reprodukci je možné použít buď přijetí darovaných reprodukčních buněk, buď spermií, nebo vajíček, nebo i celého darovaného embrya (tedy vajíčka dárkyně a spermie dárce).
Se srdečným pozdravem
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, již asi rok a půl se s mužem snažíme o druhé dítě. 1. dcera se podařila hned. Nyní nejdříve rok nic, pak jsem začala brát Fertipronu, poté 2 krát těhu, ale raný spontální potrat hned asi 10 dní po očekávané menstruaci. Minulý měsíc jsem měla nejspíše prasklou cystu (23 dní zpoždění, údajně trocha vody v děloze). Manžel již byl na spermiogramu, vše v pořádku. Můj věk 32, manžel 29 let, dcera 3 roky. Mohla byste mi prosím poradit, jak dál postupovat? Případně sdělit Váš názor, zda je již čas jít na speciální kliniku nebo mohu ještě čekat a zkusit jedno spontánní otěhotnění? Stále věřím, že to může jít samo, avšak nechci věc podcenit. Co byste mi tedy doporučovala? Druhá věc je očkování dcery MMR. Jen k tomu jednoduchý dotaz, máme se s mužem přestat snažit o miminko po určitou dobu po očkování (vzhledem k tomu, že je to živá vakcína), nerada bych, aby případně ohrozila plod. Děkuji! Šárka
Dobrý den,
pokud se snažení nedaří po dobu jednoho roku a navíc ještě jste již 2x otěhotněla a těhotenství nepokračovalo, pak musí existovat problém způsobující potrat, a proto je vhodné vyhledat odbornou pomoc.
Očkování dcery byť živou vakcínou nemůže nijak ovlivnit zdravotní stav dalších osob v domácnosti, u očkovaného může dojít k velmi slabým a mitigovaným projevům nemoci v krátkodobém rozsahu, ale k infekci jako takové rozhodně nedojde, vakcína neobsahuje kompletní infekční agens, které by mohlo onemocnění způsobit, živá vakcína neznamená, že je tam přítomen celý funkční virus, tedy určitě by plod ohrožen nebyl, toho se nemusíte obávat.
Se srdečným pozdravem
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den.Po roční snaze o těhotenství, jsme byli s přítelem odesláni na ivf kliniku.po ultrazvuku mi bylo zjištěno,že mám spoustu nahromaděných vajíček,které neodcházejí přes vejcovody do dělohy .nyní jsem dva dny po hysteroskopii ,kdy zjišťovali průchodnost vejcovodů.ultrazvuk mi měl být udělán hned po zákroku,jestli tekutina prošla.nicmene byl udělán s omluvou ,že zapomněl,až tři hodiny po zakroku s tím,že tam není naprosto žádná tekutina a tudíž jsou vejcovody nepruchodne.z úst pana doktora zaznělo: pro mě to znamená podstoupení ivf,ale jelikož jste mladá,6 měsíců zkusíme štěstí(plánovaná ovulace),následně IUI a případně poté IVF.(stručně napsáno)Je možné,že mohl být výsledek po třech hodinách zkreslený?Četla jsem,že při laparoskopii je možné odstranit pripadne srůsty a vidět více než při hysteroskopii,ale ta mi jako možnost nabídnuta nebyla.Po neplánovaném početí mám devítiletou dceru.pred sedmi a čtyřmi lety jsem se pokoušela otěhotnět.nyni je to třetí pokus,kdy již rok a půl neberu antikoncepci.Bohuzel jsem po sekci a odstranění slepého streva,což vím,že může být příčina případných srůstů atd.Nikdo mi neřekl důvod.na dotaz mi bylo řečeno pouze to,že jsem mohla prodělat chlamydie a tím to haslo.muj pocit je,že by se ta příčina měla zjistit a případně léčit,pokud to jde,jelikož ivf mi přijde jako opravdu konečná,ale nepochopím,že když lékař vidí,že vajíčka nejdou ven i po lékařské pomoci a dokola vyvolávat ovulaci šest mesicu,případně IUI? Není to pak hlavně přicina a zvýšení rizika mimoděložního těhotenství?Měla bych se radši zkusit domluvit na podstoupení laparoskopie? Je větší šance,že by byla příčina zjištěna a odstraněna?Přítel má vše ok.Omlouvám se za delší dotaz a moc děkuji za odpoved
Dobrý den, v případě, že se již takto dlouho snažíte a je podezření na neprůchodnost vejcovodů z důvodu srůstů po přechozích operacích, a navíc je to komplikováno anovulací (tedy jak popisujete stavem, kdy nedozrávají a neuvolňují se vajíčka), bych doporučila zařazení do programu IVF. Pokud páry vnímají IVF jako poslední možnost, není to správné, poněvadž IVF odkládají až na dobu, kdy jeho úspěšnost z důvodu narůstajícího věku ženy není již příliš dobrá. IVF je metoda první volby v případě takové anamnézy a takových stavů, jako máte Vy. Operační řešení nepřináší statisticky tak dobré výsledky, jako mimotělní oplození. U žen ,které k tomu mají dispozice, se srůsty po dalším zákroku zpravidla utvoří znovu a navíc, i když se vejcovody mechanicky zprůchodní, nemusejí být pak funkční, vejcovod je aktivní orgán k transportu vajíček, spermií a pak oplozeného vajíčka do dělohy, ale k tomu musí být v pořádku jeho řasinková výstelka, která po zánětech zpravidla je poškozena natolik, že již nefunguje a naopak toto zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství. Laparoskopické vyšetření se v moderní reprodukční medicíně již velmi často vynechává, není to již pravidelná součást vyšetřovacího algoritmu, právě z toho důvodu, že se neprůchodnost vejcovodů a srůsty většinou dnes již neoperují a postupuje se tak, že se vejcovody obchází pomocí mimotělního oplození a transferu embrya rovnou do dělohy, což vede k otěhotnění mnohem dříve a lépe, nežli další operační zákrok a pak hojení a vyčkávání další roky, zda se to povede……Rozhodnutí jak postupovat je samozřejmě na Vás. Pokud budete vyžadovat laparoskopii, pak Vám ji jistě někde udělají. Je však otázkou, co tím získáte. Záleží také na věku. Pokud by Vám bylo 25 let, a měla-li byste praidelnou ovulaci, řekla bych, že si zdržení můžete dovolit, pokud se Vám již blíží 30. rok, a máte problémy s ovulací, pak považuji operační řešení za pouhé zdržování.
Pokud byste měla další dotazy, obraťte se na moji mailovou adresu: kvesela@repromeda.cz.

Pro akci je nutné přihlášení