Celkem výsledků pro tag/y "dítě, jména, jméno, nejoblíbenější jména, rodiče": 100
Dobrý den, s manželem máme 3letou dceru a čeká nás rozvod. Během mé rodičovské dovolené (3 roky) jsem se o dítě starala výhradně já. Otec o péči a výchovu nejevil zájem. Nyní by chtěl přístup změnit a trvá na střídavé péči. Z mého pohledu se jedná spíš o gesto, aby ublížil mně, protože zájem nikdy příliš nejevil. Nyní máme zkušební období, jak by taková péče mohla v reálu vypadat. Bohužel mám z dcery pocit, že je velmi zmatená. Po týdenním pobytu u otce neposlouchá, odmítá školku, do které dříve bez větších problémů chodila. Dělá scény, že se z práce nevrátím a má strach.Můj dotaz tedy zní, myslíte, že je taková péče pro dítě vhodná a měla bych tedy přistoupit na manželův návrh na střídavou péči? Především mi jde o zájmy a potřeby dcery.Děkuji za odpověď, Sedmíková
Dobrý den,
střídavá péče je komplikovaná záležitost a bez dobré znalosti problematiky se takto na dálku radit nedá. Dítě potřebuje ve výchově i v životě oba rodiče a jejich rozchod je jednou z nejhorších situací, které jej mohou potkat. Rozvod nebo rozchod je vždy ztrátový pro všechny strany, i když v některých situacích může být tím nejlepším, nebo dokonce jediným řešením. Motivaci vašeho manžela nelze také jen tak jednoduše posoudit, také vývoj vztahu otce k dítěti je obvykle odlišný od vývoje vztahu k matce. Reakce dcery na aktuální situaci je přirozená, přišla o velkou část své jistoty - zázemí, se svými rodiči se setkává odděleně, místo společně, také jejich chování k ní či jejich výchovný přístup může být odlišný. Proto se vám vrací od otce "rozhozená" a doma vyhledává vaši přítomnost a její strach a obavy, že o vás přijde, jsou z jejího pohledu opodstatněné, je také přirozené, že nechce chodit do školky a odloučit se od vás. Dalším faktorem v jejím neposlouchání však kromě rodinné situace může být i její vývojové období vzdoru, kdy jsou takové projevy normální. Snažte se o co nejvíce klidný, citlivý a trpělivý přístup, s manželem co nejvíce ohledně dcery komunikujte, domlouvejte se na výchovném přístupu, který by měl být co jednotný, případné spory, či konflikty neřešte před dcerou, ta by se měla dozvědět vždy až pouze výsledek vaší domluvy. Snažte se v maximální možné míře dodržovat domluvy a běžné denní rituály, na které je vaše dcera zvyklá, poskytněte dceři čas k přivyknutí na novou náročnou situaci. Vaše argumenty a popis chování dcerky je spíše potřeba říci u soudu, případně sociální pracovnici, která by měla postupovat v zájmu dítěte a hájit jej. Na soudu také je, aby posoudil a případně pomocí soudně znaleckých posudků rozhodl, co ve vaší situaci bude pro vás všechny nejlepším řešením. Ve hře je také vztah dítěte k otci, jak se doposud formuje, jak dítě zvládá pobyt u něj a také to, jak spolu vy jako rodiče dokážete po rozvodu komunikovat. V případě, že komunikace probíhá mezi rodiči bez potíží, pak je určitě větší šance na zdárný průběh střídavé péče a tím i profit z ní pro všechny zúčastněné strany. Dobré by ve vašem případě možná bylo vyhledat mediační službu, kterou poskytují například poradny pro rodinu a mezilidské vztahy, kde jsou odborníci, kteří se vám budou věnovat a pomohou vám dojít k dohodě. Zdravím

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, chtěla jsem požádat o Váš názor/radu: Můj 12ti měsíční syn se od 7 měsíců plazí - velmi svižně - a tak od 9 měsíců se staví, chodí kolem nábytku, začal před sebou tlačit vozíček, kočárek, křesílko a vydá se s tím "do prostoru". Ale neleze po čtyřech (jen občas pár "kroků") nebo si na kolínka klekne a popoleze, když se chce u něčeho postavit. Nijak jsem ho v plazení ani nyní v chození moc nepodporovala, ale jak si na to přišel sám, nedá se moc zastavit. Všude čtu, jak je lezení po čtyřech důležité, ale jak přinutit dítě, aby místo plazení se zvedlo bříško a lezlo po kolenou? Měla bych třeba i schovat kočárek/vozíček - aby neměl u čeho ťapat? Dnes na roční prohlídce to naše paní doktorka moc nijak nekomentovala, jen do průkazu napsala "PMV vývoj hraniční", "nepodporovat". Při jejím dotazování jsem měla tedy ještě "negativní odpověď" na to, zda malý říká máma, táta. On si žvatlá "tatata", "áďa", "dede", "mamama",ukazuje "ťo" brnčí jako auto nebo hafá jako pejsek, ale cíleně slova na označení mě či otce nepoužívá. Dcera už slova v jeho věku používala. Mohu pro uvedené odchylky v PMV něco víc já udělat? Mám vyžadovat rehabilitaci nebo ještě vyčkat? (Na rehabilitaci jsme již chodili mezi 3.-5. měsícem - nechtěl moc zvedat hlavičku na bříšku, pak zvedal, ale špatně - tahal to za krkem a ne správně celými zády už od zadečku - cvičili jsme Vojtovku a bylo OK). Děkuji za Vaše rady. Hezký den, H.L.
Dobrý den, doporučila bych vyšetření neurologem, nebo rehabilitačním lékařem, aby posoudili, zda je nutné nějaké další cvičení, nebo ne.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Čekám třetí dítě a budu rodit po 13 letech. Mám nárok na porodné? Děkuji moc.
Dobrý den, nárok na porodné vzniká pouze po porodu prvního a druhého dítěte.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobry den, ráda bych poprosila o radu, tip, cokoli. Máme holčičku 3 měsíce,když byla menší, tak sama jedla bez problému 66 ml 8× za den. Od druhého měsíce zmenšovala porce a tím pádem nepřibírala tolik, kolik v rizikovce chtějí. Tj cca max 150 za týden. Malá se narodila v 37.tt, hypotrof s váhou 1750 g, 41 cm, nyní má 3530 g (13. týdnů) a 52 cm. Tím, že tolik neprospívala a jedla méně (40 - 50 ml 7-8x denně),tak ji zavedli přes nosánek sondu a krmíme ji přes ni,aby vypila plné dávky. Dva týdny jsme byli v nemocnici a sondovali jsme, jenže přestala chtít pít z lahve úplně. Zvykla si na sondu asi. Jen vidí flašku nebo vycítí, že se bude jíst. tak řve. Teď jsme byli opět v nemocnici a vyndali ji sondu, aby se zjistilo, zda se třeba nerozpije. Dávala jsem ji co 2 hodiny a vypila 40. Jenže teď už zase jen 20 nebo vůbec, tak jsme jeli opět pro sondu, a´t neklesne s váhou. Nikdy nám nezvracela a nyní jsme sondičkovali a každý den buď celou dávku nebo většinu vyzvracela. Pila Nutrilon Nenatal a přidali ji Infatrini, aby více přibírala. Jenže váhově pořád stejně 100-150 g za týden a akorát nám více zvracela a přišlo, že hodně bolí bříško. Stolici měla hodně vodnatou. Změnila jsem po poradě mlíčko. Nyní dáváme Beba bez laktózy. Stolice je hustá, nemá křeče. Výsledek na alergii na bílkovinu kravského mléka negativní. Na intoleranci laktózy zatím krev neodebrána. Navíc u ni neplatí, že má plný nebo prázdný žaludek, prostě nechce pít. Jen doplním, že všechna vyšetření krev, moč, břicho, hlavička, srdíčko, vše má v pořádku. Jde mi o to, že když byla menší a s radostí sama pila celé porce 8x66 ml a teď je pro ni jídlo za trest.Dokážete mi poradit, jak opět dospět toho, aby pila sama a ne jen přes sondu? Například dnes ráno v 5 si sama vypila 46 ml. Více nechtěla, tak jsem nenutila. 8 ráno jsem myslela, že by mohla mít hlad a chuť, když si dala jen 46 a vůbec. Ani si necucla, opět jen kravál. Děkuji za rady, tipy, co se mohlo změnit, nebo co může být problémem. M.
To je velký problém, u takových dětí de třeba velké trpělivosti. Už jsem se s tím v praxi setkala, je třeba nabízet často malé dávky, dbát na hydrataci dítěte, pokud se nedaří, tak sondou i za hospitalizace.
Bylo by dobře dítě sledovat i v gastroenterologické ambulanci. Zkuste mezi podáním mléka nabídnout rýžový odvar, přidejte Pyridoxin 1xdenně 1/2 tbl - je to vitamin skupiny B6 a podporuje chuť k jídlu a vyzrávání mozkových funkcí. Jinak velkou trpělivost. Ještě pokud nechce píz z láhve, zkuste podávat mléko lžičkou, nebo injekční stříkačkou, nebo jiný dudlík.

Pro akci je nutné přihlášení
Děkuji za odpověď. Vyzkouším ten rýžový odvar. Chápu tedy dobře, uvařit rýži a podat ji jen vyvařenou vodu nebo můžu rozmixovat i tu rýži? Nechci ji přetížit žaludek, proto se raději ptám. Jinak Pyridoxin 1/2 tbl. denně dostává od narození. Zkouším několik dudlíků různých tvarů, různé lahvičky a nic. A přitom když byla menší, tak krásně z lahvičky pila velké dávky. Lžičkou jsem ji zkoušela také dávat mlíčko, půl hodiny jsem do ni dostávala 25 ml i za cenu, že polovina ji vytekla koutkem ven, až ji ke konci natáhlo a celé to vyzvracela. Ráda bych také věděla, co přesně a jak se sleduje dítě v gastroentroenterologické ambulanci, neboť během hospitalizace se na ni paní doktorka z gastroentroenterologie byla podívat (aniž by ji rozbalila či na ni sáhla) a pouze prohlásila, že takové malé děti ještě nemají vše dobře vyvinuté a vše co dělá (že zvrací, nepije, neprospívá) je vlastně normální. Ráda bych zašla do jiné ambulance, ale jen ať vím, jak probíhá správně vyšetření. Něco ji trápit musí, neboť ji pořád natahuje jen když přiložím lžičku či savičku a také hlavně ta změna, že ještě před měsícem pořádně sama pila a najednou přestala.Děkuji, hezký den
Rýžový odvar je rozvařená rozmixovaná rýže, můžete použít i instantní rýžovou kaši Nestlé,na krabici je návod na rýžový odvar.
V gastroenterologické poradně by měli pátrat, proč dítě nepije,neprospívá, proč nesaje. Je to podivné, že po normálním sání dítě přestane sát a přijímat jídlo, je nebezpečí dehydratace. Takové děti se sledují za hospitalizace, vyšetřuje se zažívací trakt, zda někde není nějaká příčina potíží. Provádí se krevní vyšetření, ultrazvuk bříška a jiná potřebná vyšetření.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mě by zajimalo - rodičovský příspěvek mi skončil k 30. dubnu, na mateřskou s druhým dítětem jsem nastoupila 3. května. Ty tři dny po mně bude chtít někdo doplatit? A u druhého ditete, donesla jsem do práce ten papír od gynekoložky a co teď? Je potřeba ještě někam zajít? Smlouva mi skončila u zaměstnavatele k 31.12.2016, mám vůbec nárok na PPM?
Dobrý den, rodičovská dovolená nemusí trvat stejně dlouho jako čerpání příspěvku, takže když jste na OSSZ nenahlásila změnu, měla byste být dál vedena jako "pečující o dítě" a mezera v povinném pojištění by vám vzniknout neměla. S druhým dítětem jste byla v ochranné lhůtě, která je pro těhotné 180 dní a protože jste v této době nastoupila mateřskou, máte nárok na PPM. O PPM tedy máte požádáno, takže budete řešit až později žádost o RP.
Pro akci je nutné přihlášení