K využití této služby musíte být registrována a přihlášena
Celkem výsledků pro tag/y "rodičovská": 100
K využití této služby musíte být registrována a přihlášena
Dotazník pro maminky na RD
Dobrý den všem již současným maminkám :)Provádím výzkum ke své diplomové práci na téma stres maminek na rodičovské dovolené. Chtěla bych vás tímto oslovit a poprosit o zapojení se do zajímavého výzkumu. Dotazník je nenáročný, zabere pár minut.
Dotazník je určen pouze těm maminkám, které jsou v současné době na rodičovské dovolené. (tzn. nepobírají již PPM)
Zdraví vás a za vyplnění či případné šíření dotazníku děkuje
Bc. Renata Melecká
link na dotazník zde:
http://stres-u-matek-na-rodicovske.vyplnto.cz/

K využití této služby musíte být registrována a přihlášena
Péče o dítě do 7 let
Holky hodně o tom uvažuji,že si nechám prodloužit péči o dítě do 7 let-Tobiho.Vím, že by pak musel chodit do školky jen na 4 hodiny-v tom problém snad nebude.Ale víceméně mě spíše zajímá jak je to se sociálním pojištěním.Sociální pojištění není povinné,ale tím, že bych ho neplatila tak se mi pak ty roky co budu doma nebudou počítat do důchodu.Je to tak? Ale kdybych se rozhodla si to sociální pojištění platit tak se mi ty roky pak počítat budou?Děkuji
K využití této služby musíte být registrována a přihlášena
Rodinné auto
AHoj holky, prosím vás, jaké byste nám doporučili auto. Ojeté nebo nové? a jakou zkušenost máte např s autobazary nebo koupí od někoho?
K využití této služby musíte být registrována a přihlášena
Zajištěné hlídání při práci a pobírání RP
Ahoj holky, když si chci přivydělat a zároveň pobírat RP musím mít zajištěno hlídání pro dítě...musí se to někde nějak dokládat nebo hlásit, že mi to dítě někdo hlídá? Zaměstnavatel by mi totiž dovolil pracovat z domu, takže bych vlastně dítě doma hlídala já a pracovala jak bude potřeba a jak mi to malé dovolí. Díky za odpověď.
K využití této služby musíte být registrována a přihlášena
Rodičák, mateřská, porodné-otec OSVČ.Co je potřeba a jak to udělat?
Ahoj holky,potřebuji poradit.V květnu mám TP. Na mateřskou nemám nárok, jelikož nemám odpracovaný 270 dní za poslední 2 roky.Poslední HPP byla smlouva na dobu určitou 6 měsíců a ta mi skončila k poslednímu dni října. Jelikož už jsem byla těhu, tak jinou práci sehnat nebyla šance. Tudíž mi nemají mateřskou z čeho vypočítat.A tím pádem mám nárok na rodičák na 4 roky.Tak to chci řešit přes manžela který je OSVČ. Platí si nemocenské 150,-/měsíčně.1,Pokud by mateřská byla psaná na něho, tak on by nemohl po celou dobu fakturovat,že?2,Rodičák budou vypočítávat z těch 150,- nemocenského, nebo berou i ohled na výdělek?3,V jakém případě by nám vznikl nárok na porodné?Já mám příjem 0,- a jemu to budou vypočítávat z čeho? Z daňového přiznání, které bude teď odevzdávat?Na úřadě mi řekli úplný prd, jen mi dali papír, že ho má manžel poslat po porodu na OSSZ+ podklady pro výpočet denního vyměřovacího základu a to bylo vše. Účetní vůbec netuší, jaký podklady mysleli, jelikož tuhle situaci nikdy neřešila..Už jsem z toho na hlavu, jelikož nevím co k čemu bude potřeba.Nerada bych přišla o peníze, jelikož manžel teď moc práce na tento rok nemá a bude dobrá každá koruna.Děkuji moc za radu.
K využití této služby musíte být registrována a přihlášena
PPM a rodičovská - majitelka firmy
Dobrý den,jsem ve své firmě jedinou jednatelkou, společnicí a zaměstnankyní na HPP a měla bych dotaz, jak nejlépe naložit s PPM a rodičovskou (RP), aby bylo z pohledu zákona vše v pořádku a obdržela jsem alespoň nějakou finanční výpomoc, která by mi dle mého měla náležet. Předem děkuji za vaši odpověď a omlouvám se za obsáhlost emailu (bohužel situace, kdy je žena majitelkou firmy se nikde moc neřeší).
Níže některé doplňující informace:
A. ve firmě pracují (nárazově) některé další osoby na DPP (právník, grantový konzultant, finanční analytik...), takže činnost s.r.o. nezajišťuji jen já.
B. s.r.o. bude stále vykazovat činnost po dobu mého těhotenství i po porodu (během těhotenství a po porodu bude činnost s.r.o. ale mnohem nižší, což bude zřetelné ve finančních i jiných ukazatelích firmy)
C. moje činnost jako zaměstnance je poskytování poradenství (zpracování projektů, realizace projektů...) a související obchod (uzavírání smluv, identifikace vhodných klientů a programů...)
D. moje činnost jakožto jednatele je zejména administrativa, daně a účetnictví firmy
E. O možnosti, že bych (na dobu pobírání PPM) jmenovala dalšího jednatele/prokuristu zatím neuvažuji, ale teoreticky existuje i tato možnost, i když bych se ji raději vyhla. Pokud by bylo možné činnost jednatele by mohla zajištěna mým manželem na základě plné moci
1. PPM
od začátku těhotenství pracuji mnohem méně (max. 0,5 úvazku), co se týče času i náročnosti práce. Ke konci těhotenství a po porodu (tj. v době, kdy se PPM pobírá) očekávám ještě nižší pracovní výkon (0,1-0,2 úvazku). Nadále by se ale můj pracovní výkon měl týkat stejných/obdobných činností zmíněných v bodě C a D výše (i když očekávám méně náročný charakter práce a činnost jednatele by mohla zajištěna mým manželem na základě plné moci?). Fakturace by v rozhodném období neprobíhaly, tj. s.r.o. by byla v období rozhodném pro výplatu PPM bez příjmu.
Dotaz: pokud by bylo moje pracovní zapojení (ve stejné/obdobné činnosti jako je specifikována v bodě C a D) například 0,1 úvazku, existuje možnost, abych pobírala PPM za zbývajících 0,9 úvazku, které (oproti standardnímu režimu) neodpracuji? Příjde mi logické pobírat PPM za 0,9 uvazku (resp. 70% z platu 0,9 úvazku), a to i v rámci stejného pracovního zaměření, protože o tuto část reálně (díky těhotenství a mateřství) příjdu.
Dotaz: předpokládám, že PPM i RP se počítá pouze ze mzdy (tj. nezapočítává se odměna ze zisku společníka, tj. „dividendy“)
Dotaz: Předpokládám, že formulář o mateřské předává (podepsaný od gynekologa) zaměstnanec zaměstnavateli a ten jej předává ČSSZ + je třeba změnit příslušné pracovní smlouvy. Má zaměstnavatel ve vazbě na PPM ještě jiné povinnosti vůči úřadům?
2. RODIČOVSKÁ
Co se týče rodičovské, zde není problém s tím, abych (po šestinedělí) pracovala na HPP v rámci svého původního pracovního zaměření (viz bod C) a plně i jako jednatel firmy (bod D). Pouze je třeba, abych zajistila dítěti potřebnou péči s tím, že dítě do 2 let, nesmí být ve MŠ či jeslích více jak 46 hodin měsíčně.
Dotaz: do 46 hodin se započítávají jen státní zařízení (státní jesle, státní školky atp.) nebo i soukromá zařízení (soukromé školky, soukromé jesle, chůvy...)? Kdo má povinnost věc evidovat?
Dotaz: Kdo platí za zaměstnance zdravotní a sociální pojištění, když zaměstnanec pobírá mzdu od zaměstnavatele a dále i RP od státu? Má zaměstnavatel ve vazbě na RP svého zaměstnance nějaké oznamovací povinnosti vůči úřadům?
3. Existují nějaké další příspěvky, které lze v souvislosti s těhotenstvím, mateřstvím, dítětěm a porodem získat? Naše domácnost určitě nedosahuje méně jak 2,7násobku životního minima, takže porodné a příspěvky na dítě jsou pro nás asi mimo.
Velmi děkuji!
S pozdravem Mgr. Eva Ječmínková
Sledujte náš FACEBOOOK
Nejoblíbenější obsah
#Těhotenství
#Těhotenství týden po týdnu
#Porod
#Rodíme ONLINE
#Otěhotnění
#Sex v těhotenství
#Káva v těhotenství
#Horečka v těhotenství
#Menstruace
#Antikoncepce
#Jména dětí
#Dítě
#Péče o dítě
#Kojení
#Příkrmy
#Horečka u dětí
#Lékárnička
#Očkování dětí
#Vzdělání dětí-IQ
#Předškolák
#Sexuální výchova
#Porodnice
#Gynekolog
#Pediatr