Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak odnaučit dítě usínat na rukách?

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Ve třech měsících jsme už byli zoufalí, že naše malá neumí usnout jinak, než na rukách při skákání na balónu. Zkoušeli jsme i nastavit rituál Koupání-kojení-postýlka, ale vůbec to nefungovalo, řvala klidně i hodinu a nic z toho. Ke všemu do těch 3 měsíců usla i na balonu často až kolem půlnoci. S manželem jsme neměli skoro žádné společné večery. Byla jsem zoufalá, objevily se šílené bolesti zad a krku, protože houpat šest kilo i dvě hodiny v kuse, to je síla.
Když teda po našich testech nenastala žádná změna, kapitulovali jsme a opět automaticky uspávali na balónu. Cca po třech týdnech jsem se bavila se svou sestrou a ta mi vyprávěla, že jedna její kamarádka taky s tím měla problém, ale po hodině breku jí prcek nakonec usnul a po týdnu tohohle trápení už začal usínat i bez breku. To mě donutilo k opětovnému zkoušení. Hned ten večer po koupání a kojení jsem malou přesně v 8 položila do postýlky, dala pusu na dobrou noc, plyšáka k ruce a odešla, s tím, že jsem nechala ve vedlejší místnosti rožnuto, aby neměla úplnou tmu. Samozřejmě řev jako blázen, co 10 minut jsme tam s manželem chodili a vždycky ji pohladili a dali pusu a zase šli. No po třičtvrtě hodině zavládlo ticho - nakouknem tam - a ona SPALA!!! Byli jsme šokovaní, hned jsme rozesílali smsky prarodičům z obou stran.
Teď to jsou skoro 4 týdny, co jsme s tím začali a musím říct, že jsem konečně začala žít i večer. Sice pořád ještě po položení do postýlky brečí, ale tento týden už jen tak 10 minut, pak si ještě chvilku hraje s plyšákem a pak usne. Tak samo i přes den.
Takže na závěr pro ty, které jsou teď ve stejné situaci jako my ještě před měsícem - nezoufejte, pokud vám nechce samo usínat, a pokud neusne ani po hodině řvaní, zkuste to třeba zase za týden. Pokud vám už ale jednou takhle usne, tak nesmíte povolit, vydržte už prcky nechat brečet a občas je zkontrolujte. Obrňte se nervama, třeba se koukejte na televizi, aby jste se jen nesoustředli na pláč.
Držím palce a budu ráda, pokud tenhle můj příběh pomůže alespoň jedné rodině.


autor: BarčaKa    Poslední změna: 03.03.2009 16:23:33
Předchozí článek Noc v suchu Další článek Jak nastavit dítěti večerní usínací rituál?
Diskuze
 • tak to gratuluji. U nás doma uspávám jenom já a to houpáním na balónu. V noci se budí co 2 hodiny na mléko. Už jsem zkoušela ho nechat brečet, ale ani to nepomáhá a přitom, když jsem přišla z porodnice tak jsem ho nemusela uspávat, nakojila jsem a spal dál. Po třech měsících se to změnilo, musela jsem začít uspávat, nemohl totiž usnout, ale spal celou noc. Od 6 měsíců se mi začal budit co dvě hodiny a to trvá do teď a to je mu už 8m+. Už jsem z toho nešťastná.
  U staršího jsem tohle nezažila přes den spal 3 hod a celou noc.
  Kaucká   | 18.11.2012 20:13:14
  Reagovat | URL příspěvku
 • šikulky     já už mám za sebou takové pokusy dva a zatím nic,holt zatím vydrží víc než já,ale nevzdávám to  
  Small   | 06.03.2009 16:37:23
  Reagovat | URL příspěvku
 • usínání
  naše Lucinka usíná přes den i večer bez problémů,co však nám dělá starost je noční probouzení,od 19hod.vydrží spinkat tak do 21.30hod. no a pak jsme každou hodinku vzůru-nebrečí jen chce si3 krát zadudat z prsa a spinká dál.Pomoooooc už jsem unavená.V noci se budí tak 8 krát,vstává v půl šesté ted v březnu má 8 měsíců.Dobrá rada nad zlato!   
  lenkasvobodova3   | 06.03.2009 13:29:45
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jste šiovní, zvládli jste to. Já nikdy neuspávala, rituál jsem zavedla od příchodu z porodnice.
  polova   | 04.03.2009 11:51:38
  Reagovat | URL příspěvku
 • Tak to moc gratuluji a jste šikovní. 
  Stáňa   | 04.03.2009 08:25:44
  Reagovat | URL příspěvku
Reagovat na příspěvek
Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×