Inzerce
Inzerce
Inzerce

cucání palce

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Ahoj moje 16ti měsíční dcera si cucá palec. Nevím jak jí to mám odnaučít. Můžete mi někdo poradít? Díky
autor: sarkasara    Poslední změna: 11.04.2008 22:36:38
Předchozí článek Už jezdíme na kole :-) Další článek Učeni na nočníček
Diskuze
 • Přikládám odpověď dr. Ludvíkovské, asi to vážně bude chtít trpělivost, držím palce, ať zdárně odnaučíte.

  Odnaučit dítě cucání palce je bohužel svízelnější, než odnaučování dudlíku. Nemůžete použít žadné drastické metody, ale zkuste promyšlené finty - jako : udělejte si z tužšího papíru (př. rýsovací čtvrtky) 2 návleky, které budou mít průměr odpovídající velikosti paže Vašeho dítěte. Jsou to vlastně takové malé rourky, které navléknete dítěti přes lokty. Dítě může pažemi pohybovat, může si normálně hrát, ale do pusinky díky návlekům nedosáhne. Sice se bude asi nějakou dobu vztekat, ale když zjistí, že palec do pusy nedostane, tak se s tím smíří. Ale nesmíte dítěti ustoupit, buďte důslední a současně dítěti opakovaně a klidně vysvětlujte, proč ty návleky má. Jestliže je zničí, klidně udělejte nové.
  Calamity J.   | 14.04.2008 16:11:35
  Reagovat | URL příspěvku
 •   no radu nemám - ale můj synovec to dělal taky a dlouho, tak mu jednou moje máma pohrozila, že mu paleček namočí do pepře..  Jeho reakce byla opravu nečekaná - začal křičet :"jojo babičko dej pepř" ..    Tak mu mamka jen samozřejmě jenom tak na špičku jakože namočila - malý to olízl, tak jsme čekali, že se začne šklebit a prstík do pusiny už nedá .. Ten ale udělal mňam a řekl:"babičko ještě pepř"...      Myslím, že už pak nic dalšího raději nezkoušeli, přešlo ho to samo..
  Tak ať se toho taky brzy zbavíte  
  zkpost   | 12.04.2008 10:17:16
  Reagovat | URL příspěvku
Reagovat na příspěvek
Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce