Inzerce
Inzerce
Inzerce

TI NEJLEPŠÍ RODIČE JSOU PŘIPRAVENÍ RODIČE...

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Nastávající maminko a tatínku, srdečně gratuluji k Vašemu očekávání. Pro rodičovství jste se jistě rozhodli po zralé úvaze. Porodit dítě, pečovat o něj v prvních, nejnáročnějších měsících a vychovat z něj vyrovnaného a spokojeného človíčka je skutečně tím největším životním úkolem, který vás čeká.
Nejnovější psychologické výzkumy ukazují, že na to, jaké bude vaše děťátko, má největší vliv průběh těhotenství a nejranější zážitky z období porodu a prvních tří let věku dítěte.
Proto vám doporučuji přípravu na porod a rodičovství nepodceňovat a využít rozmanitých služeb pro nastávající rodiče, které jsou dnes nabízeny v každém větším městě, ovšem v nejrůznější kvalitě.
Kurzy pro nastávající maminky vedou nejčastěji zdravotníci. Ti jsou však často v zajetí svého pouze medicínského pohledu na věc. Je vhodné využít služeb společnosti, která má v týmu pracovníky se vzděláním a zkušenostmi nejen zdravotnickými, ale také psychologickými a pedagogickými. Je třeba se připravit na situace, jak řešit např. období dětského negativismu, jak bojovat proti neklidu miminka, jak podpořit jeho psychomotorický vývoj...
Velmi důležitý aspekt při výběru kurzu je rovněž to, zda budete mít možnost prakticky si nově nabyté znalosti vyzkoušet (jak pečovat o dítě, jak podpořit partnerku v náročné 1. době porodní)a kde budete mít možnost diskuse s lektorem a ostatními rodiči. Získávání praktických dovedností a předávání zkušeností dá mnohdy nejvíce. Takže vybírejte s rozvahou.

Přeji vám pohodové těhotenství, krásný porod (i když bude určitě aspoň trochu bolestivý, vy to jistě zvládnete na jedničku :-) ) a šťastné a zdravé děťátko.

Jana Alžběta Mikulíková


kontakt:
PORADNA PRO MAMINKY
Mgr. Jana Alžběta Mikulíková
nestátní zdravotnické zařízení
náměstí Svobody 4
738 01 Frýdek-Mistek
tel.: 608 575 384
e-mail: promaminky@seznam.cz
http://www.poradnapromaminky.cz

- P O R A D N A P R O M A M I N K Y -

připravila pro budoucí maminky (a tatínky)
mimo laktačního poradenství dvouhodinové přednáškové lekce
zaměřené na praktický nácvik dovedností
(na kurzy pro těhotné přispívají zdravotní pojišťovny)

☼ TĚHOTENSTVÍ A PŘÍPRAVA NA POROD

☼ POROD, ŠESTINEDĚLÍ

☼ PŘÍPRAVA OTCE (DOPROVODNÉ OSOBY) K PORODU

☼ KOJENÍ

☼ PŘÍKRMY A VÝŽIVA DÍTĚTE DO DVOU LET VŮBEC

☼ DENNÍ REŽIM, MANIPULACE S KOJENCEM

☼ DĚTSKÉ MASÁŽE, VHODNÉ HRAČKY A POMŮCKY

☼ ŠÁTKOVÁNÍ

☼ CVIČENÍ PRO TĚHULKY


autor: jam    Poslední změna: 03.03.2008 20:45:44
Předchozí článek TI NEJLEPŠÍ RODIČE JSOU PŘIPRAVENÍ RODIČE... Další článek Jak poznám ovulaci?
Diskuze
Reagovat na příspěvek
Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce