Inzerce
Inzerce
Inzerce

Cvičení v šestinedělí

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Cvičení v šesinedělí

- šest. Je období šesti týdnů po porodu, ve kterém se porodní cesty vrací do stavu před otěhotněním a tělo se začíná regenerovat po těhotenství a porodu.
-důležité je časné vstávání po porodu,ale odpočinout si nejméně 4-6 hod , aby se mohly svaly pánevního dna zregenerovat.
-Důležitý je také leh na břiše, při kterém se zavinuje děloha. Při lehu na břiše doporučujeme vypodložit břicho polštářem v krajině žaludku.
Při cvičení se zaměřujeme na :
• dechová cvičení
• podporujeme krevní oběh
• posilujeme zejména pánevní dno
• posilujeme prsní svalstvo
• posilujeme břišní svalstvo
- cviky zpočátku opakovat 8-10 x a postupně zátěž zvyšovat.
1. Leh na zádech, nohy jsou natažené, při nádechu ruce vzpažíme, při výdech připažíme
2.Leh na zádech, nohy jsou pokrčené v kolenou , chodidla opřené o podložku- dýchejte do břicha: při nádechu se břicho vyklene, při výdechu se uvolní
3.Leh na zádech, nohy natažené mírně od sebe:
- provádíme přitahování špiček k hlavě
a povolit
- provádíme střídavě protahování “pata. špička
- jednu dolní končetinu zvedneme 10 cm nad podložku a provádíme kroužky kotnících 5 x a střídavě s druhou dolní končetinou.
4. Leh na zádech, nohy jsou natažené a překřížené kotníky přes sebe, paže volně podél těla - zatlačit kolena do podložky, stehna proti sobě, bedra do podložky, vtáhneme pánevní dno, močovou trubici, pochvu, konečník na 5 až 10 sekund- uvolnit
5. Leh na záda , nohy jsou pokrčené, chodidla opřené o podložku, paže volně podél těla- vtáhnout pánevní dno, zatlačit bedra do podložky , vydržet 5 až 10s.
6.Leh na záda, nohy pokrčené, chodidla opřené o podložku, paže volně podél těla
- vtáhnout pánevní dno a zvednout pomalu od podložky nahoru, nahoře krátká výdrž.Zpět dolů,na podložce uvolnit.
7. Leh na zádech, nohy natažené:
- ,, modlení“ horní končetiny mírně zatlačit dlaněmi proti sobě, lokty jsou v úrovni zápěstí, zvedáme dlaně podél těla před obličej a zpět pod prsa.
-„ háček“ horní končetiny zaklesneme prsty o prsty a odtahujeme od sebe ,povolit.
- „ přetlačovaná“ dáme dlaň na dlaň a posunujeme v úrovni prsních bradavek k protějšímu rameni: jedna ruka tlačí, druhá dává odpor v pohybu.


Cvičení zde končí a maminky , které jsou 1. den po porodu se polohují na břicho


1.Leh na břiše, ruce složené pod čelem, nohy natažené mírně od sebe, špičky směřují k sobě – provádíme vtahování pánevního dna, stáhnutí hýždí k sobě,výdrž 5 až 10s. povolit .
2.Leh na břiše , ruce složené pod čelem, střídavě ohýbat kolena směrem k hýždím.
3.Leh na břiše, ruce složené pod čelem, nohy natažené opřené o palce- provádíme vtahování pánevního dna, stahování hýždí k sobě a propnutí kolen, výdrž 5 až 10s. povolit
4.Leh na břiše, ruce složené pod čelem- provádíme zanožování natažené dolní končetiny.
5.Leh na břiše, ruce složené pod čelem- vtáhnout pánevní dno, stáhnout hýždě k sobě, stáhnout ramena a lopatky dolů, hlavu vytáhnout z krční páteře a pomalu zvednout trup mírně nad podložku.
6.Leh na zádech , nohy jsou pokrčené- pravá dolní končetiny se opírá koníkem o levé pokrčené koleno, levá horní končetina pod hlavou, pravá podél těla. S výdechem přitahujte loket k opačnému skrčenému kolenu,opakujeme i na druhou nohu
7.Leh na zádech , nohy jsou pokrčené - pravá dolní končetiny se opírá koníkem o levé pokrčené koleno, levá horní končetina pod hlavou, pravá podél těla : s výdechem přitahujeme loket a opačné koleno k sobě. Opět opakujeme i na druhou nohu
8.Leh na zádech, nohy jsou pokrčené, chodidla opřená o podložku, ruce v týl: s výdechem přitahujeme kolena k břichu a zároveň zvedáme hlavu a hrudník až se lokty dotkneme kolen, uvolnit.
9.Leh na zádech, nohy jsou pokrčené, chodidla opřené o podložku, ruce složené pod hlavou – obě kolena pokládáme do stran.

Holky toto cvičení jsem dostala hned 2 den po císaři, kdy za mnou došla rehab. sestra a cvičila dva dny se mnou. Tak Vám to sem vkládám. 3 den jsem ležela už na břiše a po cvičení jsme ani necítila stehy a chodila uplne perfektně kolikrát i líp než ženské po nor. porodě.

autor: adrinka    Poslední změna: 27.05.2009 21:26:51
Předchozí článek jak na zácpu Další článek cvičení na páteř
Diskuze
Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×