Inzerce
Inzerce
Inzerce

Vyhodnocení soutěže o vstupné do Zoo Jihlava pro celou rodinu

Ze správných odpovědí byli vylosování a výhru získávají:

 • patril
 • Hugo.b
 • hejlenka

Gratulujeme!

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky:

1. Nedávno se u nás narodilo mládě kočky bažinné, které je melanicky zbarvené. Znamená to, že: a) Převažuje tmavý pigment, srst jedince je černá.

2. Že mají žirafy modrý jazyk je známý fakt. Je to z důvodu: b) V jazyku neproudí příliš krve, žirafy jsou tak schopné pozřít i trnité větve aniž by došlo k poranění jazyka.

3. Želva nádherná je invazivním druhem v České republice. Znamená to, že: b) Na našem území je to nepůvodní druh, který byl dovezen z jiné destinace.

4. Zoo Jihlava je jedinou zoo v ČR, která chová babirusy. Věděli byste, k čemu babiruse složí její kly? c) Samci svými kly imponují samicím.

Na jaké výhry se můžete těšit?

3 výherci získají vstupné do Zoo Jihlava pro rodinu (2 dospělí + 2 děti).

V srdci Vysočiny na vás čeká víc než 260 druhů zvířat!

Areál zoo leží na rovině, proto je vhodný pro návštěvníky všech věkových kategorií. Díky původně malé rozloze mají lidé ke zvířatům velice blízko a nabízí se jim tak pohled takřka z očí do očí. Zoo se specializuje na chov kočkovitých šelem, primátů a plazů. Z koček zde najdete tygry sumaterské, dva poddruhy levhartů nebo irbisy. Primáty reprezentují giboni zlatolící, mangabejové černí, nebo několik druhů lemurů. Jihlavská zoo navíc v rámci ČR chová jednu z největších kolekcí drápkatých opic, kam patří lvíčci zlatí, různí kosmani a tamaríni. Z plazů a obojživelníků zde najdete mimo jiné tři druhy krokodýlů, anakondy velké, varany, nebo pestře zbarvené žáby pralesničky.

Nechybí však ani další zajímavá zvířata, jakými jsou žirafy, zebry, hrošíci liberijští a pandy červené. Z ptáků vás okouzlí velké hejno plameňáků, pelikánů, pestrobarevní papoušci loriové, ary a neofémy. Seznámíte se i s málo známými zvířaty – babirusami, tapíry, kuskusy, seriemami, čájami a kaloni.

Za půl dne stihnete v jihlavské zoo projít takřka celý svět. Uvidíte zde expozici Africká savana, africkou vesnici Matongo, starou Australskou farmu, Shetlandské ostrovy s poníky a rozhlednou, Asijský pavilon, Tropický pavilon s více než 70 terárii a zříceným vrakem letadla, nebo jihoamerickou Haciendu Escondido.

Dnešní Zoo Jihlava je tak velmi moderní útulné zařízení lákající rodiny s dětmi, seniory, školní zájezdy i osoby zdravotně handicapované. Je dlouhodobě nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Kraji Vysočina s více než 300.000 návštěvníky. V současnosti je zoo respektovanou ochranářskou a vzdělávací institucí.

Více informací na: www.zoojihlava.cz a www.facebook.com/zoojihlava.


Diskuze k soutěži
 • Zoo Jihlava
  Tak třeba na otázku proč maji zirafy tmavý jazyk, se mi nepodařilo najít odpověď, která je zadaná. Tezky kvíz
  Moly   | 08.10.2023 23:22:09
  Reagovat | URL příspěvku
 • Zoo Jihlava
  Byli jsme jednou a moc se nám líbila. Rádi se podíváme i s dětmi  
  Lenuska1234   | 02.10.2023 19:58:54
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×