Inzerce
Inzerce
Inzerce

Soutěž o tři balení probiotik Bactodermal Baby na tři měsíce

Bactodermal baby je doplněk stravy obsahující kombinaci důležitého patentovaného probiotika s biotinem a vitamínem D. Bactodermal baby je zaměřený na harmonizaci fyziologických procesů, pro správnou funkci imunitního systému a tím i zdraví pokožky během vývoje dětí a podporu správné funkce kožní imunity. Péče o atopickou pokožku začíná ve střevě.

Soutěž probíhá v termínu od 8. 11. 2021 do 21. 11. 2021.

Jak se můžete soutěže zúčastnit?

Výhercem se stává ten, kdo správně odpoví na všechny soutěžní otázky.

Nápovědu naleznete v článku.

Na jaké výhry se můžete těšit?

3 výherci získají doplněk stravy Bactodermal Baby na tři měsíce.

 

Mikrobiom lidského těla, atopická dermatitida a možnost jejího ovlivnění užíváním probiotik

Charakteristika atopické dermatitidy

„Atopos“ – atopický ekzém. Něco co není na svém místě a ukazuje se, že věcí, které nejsou na svém místě, je hodně. Je to onemocnění multifaktoriální, pro které je typické silné svědění. Ve všech učebnicích najdete, že je to zánětlivé neinfekční onemocnění kůže chronického průběhu. Alarmující je vysoká a zvyšující se četnost. Nejvyšší u dětí do dvou let, kde se udává, že zhruba každé páté dítě má nějaký projev atopické dermatitidy. Častý začátek onemocnění je v dětském věku, i když může začít i později a bývá i často součástí jiných atopických onemocnění, někdy způsobí takzvaný atopický pochod.

Zajímá nás vztah střevního mikrobiomu a atopické dermatitidy. Prokázalo se, že poškození nebo změna střevního mikrobiomu předchází projevy atopické dermatitidy. Proč? Je tam nižší hladina bifidobakterií, častá kolonizace patogenními bakteriemi, menší rozmanitost střevního mikrobiomu a dokonce absence některých bakterií, které degradují mucin a polysacharidy. To jsou nutriční zdroje pro ostatní bakterie.

Jak vypadá vztah střevního mikrobiomu a kůže? Ukazuje se, že mikrobiom je ve spojení s dalšími orgány. Je to takzvané označení OSA střevo-mozek-kůže. A jak mikrobiom působí na kožní homeostázu? Je to několik způsobů. Především je to modulační účinek na systémovou imunitu, protože metabolity mikrobiomu ovlivňují T lymfocyty a produkci cytokinů. Buď tedy protizánětlivých nebo prozánětlivých. Takže může dojít buď k imunitní toleranci nebo k rozvoji zánětu, alergie nebo k rozvoji autoimunity. Kůže může být i přímo ovlivněna metabolity těchto střevních bakterií, například tryptofan způsobuje přímé znecitlivění kůže ke svědění. Zatím co gama kyselina máselná, produkovaná lactobacily a bifidobakteriemi, svědění potlačuje.

Všechny tyhle poznatky vedly ke snaze nějakým způsobem pozitivně ovlivnit střevní mikrobiom, a tak došlo k vývoji probiotik. Jejich hlavním účinkem je modulace střevního mikrobiomu. Snažíme se, aby byl vyšší počet laktobacilů a pokles clostridií. Máme i imunomodulační účinky. Potlačují Th2 odpověď, ta je prozánětlivá, proalergická  a stimulují Th1 odpověď produkcí protizánětlivých cytokinů.

Stále se snažíme, aby léčba atopické dermatitidy byla pestřejší, byla dokonalejší. K tomu se zdá budou přispívat i moderní probiotika, která se zaměřují přímo specificky na atopickou dermatitidu. Tedy na imunomodulaci patologických pochodů imunitních, které probíhají. Probiotika by měla obsahovat Lactobacillus paracasei, který je předmětem mnoha studií s dobrými výsledky. Výhodný je i obsah vybraných vitamínů. Největší účinnost je u dětí do 12 let kojených 6 měsíců. U starších dětí a u dospělých se příliš mikrobiom nemění. Doba podávání je minimálně 3 měsíce.

Moderní probiotika by měla snížit objektivní posouzení projevu atopické dermatitidy. Snížit svědění, subjektivní příznaky a současně i snížit spotřebu lokálních kortikosteroidů. To je naším cílem.

Co napsat závěrem? Onemocnění atopická dermatitida má stoupající incidenci, která se stává společenským problémem. Trápí jak děti, tak rodiče, tak lékaře. Již Hypokrates řekl, že všechny nemoci začínají ve střevě a my se k tomu postupně vracíme. Probiotika tedy mohou v léčbě atopické dermatitidy snížit závažnost atopické dermatitidy, především u dětí do 12let.

Více na: https://faveaplus.cz/
 

Přejeme hodně štěstí!

Bude-li z jedné IP adresy uskutečněno více hlasování za sebou, všechny soutěžní odpovědi z této adresy budou ze soutěže vyřazeny.

Soutěžní otázky:


Soutěžní otázky:


Diskuze k soutěži
Vložit příspěvek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×