Vyhodnocení soutěže o rodinné vstupné do vědeckého parku Vida

Brněnský zábavní vědecký park VIDA! láká na (Ne)omezené léto. Těšte se na chytrou zábavu uvnitř i venku. Pod střechou najdete 175 stálých exponátů. Venku zase objevíte nové vodní exponáty.

Soutěž probíhá v termínu od 26. 7. 2021 do 8. 8. 2021.

Správnou odpověď s oceněným pořadovým číslem odeslala a výhru získává:

  • vyoralova.k
  • perfekta
  • drahos
  • 14dana14
  • koccinka

Gratulujeme!

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky:

1. c) Až do konce října najdete ve VIDA! i hravou výstavu (Ne)omezení. Co si tu můžete vyzk

oušet? jak se žije lidem s hendikepem

2. b) V prázdninovém programu s pokusy s názvem Souboj živlů prozkoumáte sílu čtyř základních živlů. Víte, které to jsou? voda, země, vzduch, oheň

3. b) Během prázdnin má jeden den v týdnu VIDA! otevřeno až do 21 hodin. Který je to den? čtvrtek

4. c) Navštívit můžete také venkovní expozici. Kromě zeleně a krásného výhledu na pavilony brněnského výstaviště si tam můžete hrát také s exponáty. Kolik jich tam najdete? 12

Hravé exponáty

Nejdřív rozpoutat tornádo a ustát zemětřesení, pak se projet na kole po laně několik metrů nad zemí, zahalit město do husté mlhy, vstoupit do obřího srdce, vyzkoušet si moderování počasí nebo trénink pilota stíhačky, postavit magnetickou sochu a nakonec zmrazit vlastní stín. Neuvěřitelné? Ne, to všechno můžete během jediného dne zažít v brněnském parku VIDA!

Venkovní expozice

Vodní pumpy, bosonohý chodník, umělé vlny, vodotrysky a spousta nově zasazené zeleně – to jsou novinky, které na vás čekají ve venkovních prostorách VIDA! Na čerstvém vzduchu si vyzkoušíte i další exponáty jako například obří uši, hučící kámen nebo malování slunečními paprsky.

Výstava (Ne)omezení o životě s hendikepem

Vyzkoušejte si jízdu na invalidním vozíku, seznamte se s mluvícím budíkem, běžeckou protézou, pohlednicemi pro slabozraké nebo dětskou chůvičkou pro neslyšící. Určitě také otestujte sporty pro lidi se zrakovým postižením a přesvědčíte se, že některá omezení mohou lidi překvapivě rozvíjet. Výstavu (Ne)omezení najdete ve třetím patře na galerii.

Program každý den

V létě si ve VIDA! užijete každý den zábavný program plný pokusů a vyrábění. Určitě si nenechte ujít program s pokusy Souboj živlů. Vyzkoušíte si spoustu zajímavých experimentů s ohněm, vodou, vzduchem i zemí a na vlastní kůži se seznámí se sílou těchto lidských (ne)přátel.


Za pěkného počasí se těšte na představení s pokusy. Zhlédnout tady můžete (ne)předvídatelnou show Bez hranic, o jejímž průběhu sami rozhodnete. Nebo se můžete těšit na mrazivé představení Led na zlato, ve které si užijete plná pokusů s ledem, vodou a párou.

Před návštěvou však určitě navštivte webové stránky vida.cz a seznamte se s aktuálními opatřeními. Nově si tu můžete koupit i online vstupenku. VIDA! science centrum je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje.


Diskuze k soutěži
Vložit příspěvek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×