Vyhodnocení soutěže o knihu Himálajské pohádky

Kdo získal knihu Himálajské pohádky plnou příběhů ze zemí na střeše světa?

Správnou odpověď s oceněným pořadovým číslem odeslali a výhru získávají:

  • bogape
  • luckah81
  • Ustarana

Výhercům gratulujeme!

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky:

1. a) Která podoba Himálajských pohádek obsahuje více příběhů? Knižní podoba

Více na www.shop.protibet.cz

Jaká výhra na Vás čeká?

3 výherci získají pohádky z Tibetu, Ladakhu, Bhútánu a Sikkimu.

Himálajské pohádky

Himálajské pohádky nesou podtitul Vyprávění z Tibetu, Bhútánu, Ladakhu a Sikkimu, jedná se o unikátní soubor 33 příběhů z oblasti Himálaje. Příběhy jsou krátké a končí poučením. Děti budou překvapené, že se nejedná o pohádky, na jaké jsou zvyklé. V Himálajských pohádkách nevystupují nadpřirozené postavy, hrdinové příběhů jsou obyčejní lidé, kteří bojují s chamtivostí, závistí nebo lží. Hrdinové jednotlivých příběhů musí svou bystrosti  předčít chamtivého krále nebo lstivého souseda. Stejně jako naše pohádky, i příběhy Himálajských pohádek končí dobře a poctivost a dobro vítězí. 

Kromě jednotlivých na sebe nenavazujících příběhů zaujmou Himálajské pohádky čtenáře i krásnými ilustracemi od výtvarnice Lenky Jasanské. Ilustrace jsou originální, barevné a přesně dokreslují atmosféru jednotlivých příběhů.

Kromě knižní podoby existuje i audio verze, která obsahuje výběr 14 příběhů, jejichž poetiku doplní hlasy Nely Boudové, Báry Hrzánové, Vladimíra Javorského a Jiřího Lábuse. 

Výtěžek z prodeje navíc pomůže tibetským dětem v Gyaltenu. Organizace MOST ProTibet podporuje školu v Gyaltenu ležící ve výšce kolem 4 000 metrů nad mořem v Tibetské autonomní prefektuře Kardze. Škola Poskytuje bezplatné vzdělání v tibetštině pro téměř 400 dětí ve věku od 6 do 13 let. Děkujeme moc za podporu.


Diskuze k soutěži
Vložit příspěvek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce