Inzerce
Inzerce
Inzerce

Vyhodnocení soutěže o Balonix med - kapičky na kojeneckou koliku

Správnou odpověď s oceněným pořadovým číslem odeslali a výhru získávají:

 • Baruška07
 • monijka
 • kokýn
 • komarkokami
 • liska1812
 • Mopsička
 • smetulinda
 • lockupik@seznam.cz
 • Jiza
 • plechy
 • Vlavl
 • Makrel
 • littlecharm

Gratulujeme!

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky:

1. d) Jaká věta o Balonix med z níže uvedených možností je správná? všechny níže uvedené:

 • Balonix med lze užívat již od narození a je možné vzít si ho sebou už do porodnice.
 • Balonix med je vysoce účinný při zachování velmi zodpovědného složení vůči organismu dítěte.
 • Pokud objednáte Balonix med v eshopu Benu https://www.benu.cz/balonix-med-50ml s vyzvednutím v Benu lékárně, neplatíte poštovné.

Více informací v textu soutěže a dále na http://balonix.cz/ a na facebooku https://www.facebook.com/Balonixcz/.

Jaká výhra na Vás čeká?

Každá desátá soutěžící, která označila všechny správné odpovědi, obdrží kapičky na kojeneckou koliku a prdíky Balonix med určené k symptomatické léčbě  poruch souvisejících s hromaděním břišního plynu u malých dětí. Zmírňuje svíravou břišní bolest, kojeneckou koliku nebo větry v důsledku zachyceného vzduchu. 

Co je kojenecká kolika, kdy se s ní můžete setkat a jak na ni

Novorozenecké koliky, kterým se také říká tříměsíční koliky, protože se objevují zejména v prvních třech měsících věku dítěte, trápí stejným dílem chlapečky i děvčátka. Vznik větrů je běžný fyziologický proces, který se týká i novorozenců. Miminka však mají slabé břišní svalstvo, které se teprve v průběhu prvního půl roku vyvíjí a posiluje. Miminko tedy jednoduše nedokáže větry vytlačit. Dětská kolika může miminko postihnout už v porodnici nebo záhy po návratu z porodnice domů a může nárazovitě přetrvávat až do půl roku věku dítěte. Miminko, které trápí dětská kolika, napíná a přitahuje nožičky k bříšku, kroutí se, rudne v obličeji a především neutišitelně pláče, což celý stav ještě zhoršuje. 

Protože se jedná o přirozený, i když nepříjemný, stav, snažíme se jej nejdříve řešit přirozenými cestami. Nadměrnému nadýmání se v prvé řadě snažíme předcházet. Pokud je to možné, necháváme miminko pít delší dobu z jednoho prsu, aby se přes tzv. přední, sladší, mléko dostalo k zadnímu, které je více tučné a méně nadýmá. Po nakrmení necháme miminko odříhnout a zajistíme mu klidné a teplé místo k odpočinku. Maminky se vyvarují nadýmavých potravin, jako jsou luštěniny, bílé pečivo, potraviny obsahující bílý cukr apod. Můžeme také změnit značku příkrmu. Kojící maminka i dítě mohou pít bylinkové čaje obsahující fenykl, anýz popř. i meduňku.

Pokud už prdíky nastaly, s dítětem (se) pohybujeme, aby se mohlo plynů zbavit. Pomáhá např. položit si děťátko bříškem na předloktí, tzv. "na tygříka", položit si dítě zády na své břicho a tisknout mu jemně kolínka k bříšku, bříško masírovat krouživými pohyby po směru hodinových ručiček, miminko houpat v šátku, kočárku či jej kolébat v náručí. Pomoci mohou i teplé obklady na bříško, rektální rourky či monotónní zvuky, které dítě zklidní.

V mnoha případech ovšem přírodní postupy nepomohou dostatečně a nezbývá, než přikročit k výdobytkům moderní vědy. Na výběr máme homeopatika, probiotika a především různé léky a zdravotnické prostředky vyvinuté speciálně k utišení dětské koliky. Ty jsou samozřejmě nejúčinnější, ale je velmi důležité umět si mezi nimi správně vybrat. Na českém trhu existuje celá řada prostředků určených ke zmírnění dětské koliky. Tyto prostředky ve většině případů obsahují účinnou látku Simetikon nebo Dimetikon. Liší se však významně v použití přídavných látek! Přídavné látky se přidávají k hlavní účinné substanci jako konzervanty, sladidla nebo proto, aby se dosáhlo požadované hustoty, barvy, chuti či vůně. 

Kapičky na kojeneckou koliku a prdíky Balonix med, mají velmi jemné složení. Hlavní účinná látka kapiček Balonix med se nazývá Simeticon a do organismu dítěte se vůbec nevstřebává. Působí pouze mechanicky na bublinky plynů v bříšku a vytváří z nich větší bubliny, kterých se miminko zbaví pomocí větrů. Simeticon pak miminko vykaká. Také přídavné látky obsažené v kapičkách Balonix med jsou mimořádně ohleduplné k organismu miminka. Balonix med neobsahuje žádné parabeny, cukry, alkohol ani barviva. 

Přitom je Balonix med velmi účinný. Ve většině případů nastává úleva už v průběhu prvního dne užívání. Balonix med se snadno podává pomocí kapátka, kterým vpravíte obvyklou dávku 0,5 ml přímo do úst miminka před krmením nebo do flaštičky. Kapátko, které je součástí balení, je opatřeno ryskami pro správné dávkování. Jedna lahvička přípravku Balonix med obsahuje až 100 dávek. Balonix med má pomerančovou příchuť, která miminkům velmi chutná. Balonix med je k dostání v lékárnách a v  lékárenských eshopech. Více informací o produktu na http://balonix.cz/.

Na facebooku https://www.facebook.com/Balonixcz/ naleznete aktuální recenze skutečných českých maminek na přípravek Balonix med.

 


Diskuze k soutěži
Vložit příspěvek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce