Inzerce
Inzerce
Inzerce

Známe výherce soutěže o tři balení probiotik Bactodermal!

Bactodermal je doplněk stravy obsahující kombinaci důležitého patentovaného probiotika s vitamíny. Je zaměřený na harmonizaci fyziologických procesů, pro normální funkci imunitního systému a tím i zdraví pokožky během vývoje dětí a podporu správné funkce kožní imunity u dospělých.

Ze správných odpovědí byli vylosováni a výhru získávají:

  • Evly
  • mamoch
  • klakri

Gratulujeme!

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky:

1. b) Jaký druh bakterie je v produktu obsažen? Lactobacillus paracasei

2. a) Jaké lymfocyty ovlivňují metabolity mikrobiomu? T-lymfocyty

Na jaké výhry se můžete těšit?

3 výherci získají tři balení probiotik Bactodermal.

Bactodermal 30 pastilek pro děti od 3 let

  • Neobsahuje laktózu.
  • Obsahuje probiotika.
  • Obsahuje vitamín D.

Biotin přispívá k udržení zdravého stavu pokožky. Vitamín D přispívá ke správné funkci imunitního systému.

Patentováno ve Švýcarsku, kde se produkt prodává pod názvem Dermalaczyn.

Složení: sladidlo (fruktóza), maltodextrin, probiotická kultura (Lactobacillus paracasei), protispékavé látky (hořečnaté soli mastných kyselin, oxid křemičitý), jahodové aroma, biotin (D-biotin), vitamín D3 (cholekalciferol).

Složení v 1 tbl. : Aktivní látky: Lactobacillus paracasei (GMNL-32 & GMNL-133) 2 x 109 CFU* (DRHP** není stanovena), Biotin (D-biotin) 50 ?g (100 % DRHP**), Vitamín D (cholekalciferol) 5 µg = 200 IU (100 % DRHP*). 

* CFU – colony-forming unit (kolonie tvořící jednotky) | **DRHP = denní referenční hodnota příjmu

Péče o atopickou pokožku začíná ve střevě!

Charakteristika atopického ekzému

„Atopos“ – atopický ekzém. Něco co není na svém místě a ukazuje se, že věcí, které nejsou na svém místě, je hodně. Je to onemocnění multifaktoriální, pro které je typické silné svědění. Ve všech učebnicích najdete, že je to zánětlivé neinfekční onemocnění kůže chronického průběhu. Alarmující je vysoká a zvyšující se četnost. Nejvyšší u dětí do dvou let, kde se udává, že zhruba každé páté dítě má nějaký projev atopické dermatitidy. Častý začátek onemocnění je v dětském věku, i když může začít i později a bývá i často součástí jiných atopických onemocnění, někdy způsobí takzvaný atopický pochod.

Střevní mikrobiom

Zajímá nás vztah střevního mikrobiomu a atopické dermatitidy. Prokázalo se, že poškození nebo změna střevního mikrobiomu předchází projevy atopické dermatitidy. Proč? Je tam nižší hladina bifidobakterií, častá kolonizace patogenními bakteriemi, menší rozmanitost střevního mikrobiomu a dokonce absence některých bakterií, které degradují mucin a polysacharidy. To jsou nutriční zdroje pro ostatní bakterie.

Jak vypadá vztah střevního mikrobiomu a kůže?

Ukazuje se, že mikrobiom je ve spojení s dalšími orgány. Je to takzvané označení OSA střevo-mozek-kůže. A jak mikrobiom působí na kožní homeostázu? Je to několik způsobů. Především je to modulační účinek na systémovou imunitu, protože metabolity mikrobiomu ovlivňují T-lymfocyty a produkci cytokinů. Buď tedy protizánětlivých nebo prozánětlivých. Takže může dojít buď k imunitní toleranci nebo k rozvoji zánětu, alergie nebo k rozvoji autoimunity. Kůže může být i přímo ovlivněna metabolity těchto střevních bakterií, například tryptofan způsobuje přímé znecitlivění kůže ke svědění. Zatím co gama kyselina máselná, produkovaná lactobacily a bifidobakteriemi, svědění potlačuje.

Všechny tyhle poznatky vedly ke snaze nějakým způsobem pozitivně ovlivnit střevní mikrobiom, a tak došlo k vývoji probiotik. Jejich hlavním účinkem je modulace střevního mikrobiomu. Snažíme se, aby byl vyšší počet laktobacilů a pokles clostridií. Máme i imunomodulační účinky. Potlačují Th2 odpověď, ta je prozánětlivá, proalergická  a stimulují Th1 odpověď produkcí protizánětlivých cytokinů.

Léčba atopické dermatitidy pomocí probiotik

Stále se snažíme, aby léčba atopické dermatitidy byla pestřejší, byla dokonalejší. K tomu se zdá budou přispívat i moderní probiotika, která se zaměřují přímo specificky na atopickou dermatitidu. Tedy na imunomodulaci patologických pochodů imunitních, které probíhají. Probiotika by měla obsahovat Lactobacillus paracasei, který je předmětem mnoha studií s dobrými výsledky. Výhodný je i obsah vybraných vitamínů. Největší účinnost je u dětí do 12 let kojených 6 měsíců. U starších dětí a u dospělých se příliš mikrobiom nemění. Doba podávání je minimálně 3 měsíce.

Moderní probiotika by měla snížit objektivní posouzení projevu atopické dermatitidy. Snížit svědění, subjektivní příznaky a současně i snížit spotřebu lokálních kortikosteroidů. To je naším cílem.

Závěr

Co napsat závěrem? Onemocnění atopická dermatitida má stoupající incidenci, která se stává společenským problémem. Trápí jak děti, tak rodiče, tak lékaře. Již Hypokrates řekl, že všechny nemoci začínají ve střevě a my se k tomu postupně vracíme. Probiotika tedy mohou v léčbě atopické dermatitidy snížit závažnost atopické dermatitidy, především u dětí do 12 let.

Více na faveaplus.cz.

 


Diskuze k soutěži
Vložit příspěvek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×