Inzerce
Inzerce
Inzerce

Budete mít letos na Vánoce živý stromek?

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Budete mít letos na Vánoce živý stromek? - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
  • Stromeček
    Když se mi narodila první dcerka, koupili jsme umělý stromeček, na vánoce lezla a já měla strach z jehličí v pusince. I když mi děti trošku odrostly, máme stále umělý stromeček. Je mi líto každoročně zabít stromek a za pár dní ho vyhodit.... Pár větviček do vázy na vůni nám vozí mí rodiče.
    Ramiel   | 04.10.2011 17:08:28
    Reagovat | URL příspěvku
  • Na vánoce máme živý stromeček kvůli dětem většinou velký smrček
    KrpatovaMar   | 14.04.2011 19:49:19
    Reagovat | URL příspěvku
  • jedině živý a borovičku, manžel by umělej nepřežil 
    jana1260   | 22.12.2010 14:43:15
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda mám jako učitelka nárok čerpat dovolenou v plném rozsahu, tedy 40 dnů? Na mateřskou jsem nastoupila na začátku roku, skončila mi v půlce července. Zaměstnavatele jsem včas požádala o čerpání řádné dovolené v návaznosti na ukončenou mateřskou. Účetní mi již dříve říkala, že podle ní mi bude mateřská krácena, a opravdu mi přišla na účet dovolená pouze za půlku července a srpen. Předpokládala jsem však, že mi část vyjde i na září. Prosím Vás o názor. Děkuji.

Dobrý den,

pokud Váš pracovní poměr nekončí v průběhu roku a požádala jste o čerpání řádné dovolené v návaznosti na skončení mateřské dovolené, máte nárok na celou dovolenou za kalendářní rok. Mateřská dovolená se považuje za výkon práce pro účely dovolené, díky tomu jste splnila podmínku alespoň 60 dnů konání práce v roce a máte tedy nárok na dovolenou za kalendářní rok. Pro krácení dovolené platí, že se krátí až při 100 a více zmeškaných směnách a zákoník práce přímo uvádí, že dovolenou vyčerpanou v návaznosti na mateřskou dovolenou před nástupem na rodičovskou dovolenou není možné krátit z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené (§ 223).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 17.10.2019, 15:12
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce