Inzerce
Inzerce
Inzerce

Kdy jít ke specialistovi?

S manželem se snažíme půl roku o miminko a bohužel neúspěšně. Je mi 33 a manželovi 38. Máme ještě vyčkat nebo navštívit specialistu?

Odpověď MUDr. Lenka Hromadová , IVF - léčba neplodnosti:

Obecně se doporučuje vyhledat specialistu po roce neúspěšné snahy o těhotenství. Pokud má žena 34 a více let, je lépe začít se zajímat o alespoň některá základní vyšetření již po 6 měsících, i ve Vašich 33 letech bych radila vyšetřit tzv. ovariální rezervu, tedy zásobu vajíček ve vaječnících (slouží k tomu jednoduchý krevní test - detekce hladiny antimülleriánského hormonu - AMH), budete tak vědět, zda můžete ještě po nějakou dobu medicínské řešení odkládat, nebo či naopak při nízké ovariální rezervě využít pomoci specialistů na reprodukční medicínu. Pochopitelně také záleží i na Vašem celkovém zdravotním stavu či na pravidelnosti menstruačního cyklu. Pokud menstruace chybí nebo je zcela nepravidelná, doporučuji na nic nečekat a nechat provést vyšetření naopak co nejdříve. Také spermiogram partnera Vám, jako další jednoduchý test, může mnohé napovědět. Držím Vám palce.

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×