Ukážeme si na Ríšovi, jak krásně podpořit práci břišní stěny, pokud má děťátko diastázu.
Ustřihneme 2 kusy tejpu, napneme od středu a při tom napnutí přilepíme přes diastázu středem. Konce nalepíme už volně. To samé děláme do kříže. Natáhneme tejp, s napětím lepíme přes diastázu a volně dolepíme konce. Myslíme na to, že tejp musíme odlepovat velice opatrně, ideálně za pomocí olejíčků. Děťátko ho může mít 4 až 5 dnů, než se začne odlepovat. Následně je potřeba dodržet 2 dny bez nalepení, aby si kůže odpočinula a zregenerovala se. Takhle to můžeme u miminka lepit pravidelně třeba 2 měsíce.
![]() | ![]() |
Máte zkušenosti s diastázou u miminka? Zkoušeli jste tejpovat?
Dobrý den, prosím o radu. Mám 6 měsíčního syna a spinká na péřové zavinovačce. Není v ní zabalený ale jen na ní leží. Můj dotaz je, syn se začal ve spánku otáčet na bříško a spinká na bříšku. Chci se zeptat, když má pod sebou péřovou zavinovačku, zda tam může spát na bříšku? Otáčí se tam sám na bříško. Jestli je to problém a zavinovačku mohu nechat pod ním a nebo ne? Je na ní spokojený ale nevím kvůli zádíčkům, zda to je v pořádku. Zavinovačka je rozložená pod ním. Moc děkuji
Dobrý den,
konkrétně se nelze vyjádřit. Všeobecně z bezpečnostních důvodů se už u otáčejících se dětí spaní v zavinovačce nedoporučuje, nicméně na zádíčka to mít negativní vliv nemusí.
Pro akci je nutné přihlášení
19 %
14 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
6 hlasů
56 %
40 hlasů
17 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 72 unikátních návštěvníků