Inzerce
Inzerce
Inzerce

Hrazení pojišťovnou

Dobrý den, je mi 35 let a uvažujeme s přítelem o IVF. Do kolika let ženy je IVF hrazeno pojišťovnou? Kolik cyklů IVF pojišťovna hradí? Musíme být s partnerem manželé, pokud chceme podstoupit umělé oplodnění? Existují nějaká rizika v souvislosti s umělým oplodněním?

Odpověď MUDr. Lenka Hromadová , IVF - léčba neplodnosti:

Dobrý den, vážená Jitko, děkuji Vám za Váš dotaz. Na IVF přispívají zdravotní pojišťovny ženám do 38 let, respektive do 39. narozenin, celkem je možné čerpat příspěvek na 4 IVF cykly, pokud je v prvních dvou cyklech přeneseno maximálně jedno embryo. Ze zákona o metody mimotělního oplození musí požádat společně žena a muž, kteří tvoří neplodný pár, není nikde řečeno, že to musí být manželský pár. Rizika umělého oplození samozřejmě existují, jsou to jednak rizika vyplývající z hormonální stimulace, která předchází odběru vajíček, ale máme velmi účinné a rutinně používané prostředky, jak rizika včas odhalit a správnou léčbou zabránit komplikacím. Další skupinou rizik či možných komplikací jsou chirurgická či anestezologická rizika vlastního odběru vajíček, i tato rizika umíme pochopitelně správným provedením výkonu a péčí o pacientku po odběru eliminovat. Popravdě se s negativními účinky či komplikacemi při umělém oplození setkáváme jen velmi výjimečně a jsme tomu rádi. 

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×