Inzerce
Inzerce

embryotransfer ve stejném cyklu ihned po odběru vajíček

Dobrý den, je rozumné, aby po (výplachu), odběru vajíček v tom stejném cyklu proběhl embryotransfer? Mám 2 pokusy s čerstvým embryem neúspěšné, a po KETu se zadařilo. Byla jsem na IVF meetingu, a tam mi poradili, abych si nechala udělat nejprve sběrové cykly, a po té KET. Je mi 42let.

Odpověď MUDr. Lenka Hromadová , IVF - léčba neplodnosti:

Dobrý den, děkuji Vám za Váš dotaz. Ve 42 letech bych doporučila preimplantační genetické testování embryí na počet chromozomů, v tomto věku totiž existuje vysoké riziko vzniku chromozomových vad embryí, které mohou vyústit v selhání implantace embrya, v potrat nebo vývoj těhotenství s plodem s vrozenou vadou. V případě, že se provádí toto testování embryí, 5. den jejich vývoje se uskuteční odběr několika buněk z části embryí, z níž se později vyvíjí placenta, a embrya se následně po tomto odběru kryokonzervují. Transfer čertsvého embrya se tedy z tohoto důvodu v cyklu po odběru vajíček neprovádí. I tehdy, pokud se neuskuteční genetické testování embryí, může být výhodnější provést KET v některém z následujících menstruačních cyklů, než přenášet čerstvé embryo v cyklu po stimulaci a odběru vajíček, děložní sliznice může být mimo stimulovaný cyklus na implantaci embrya mnohem lépe připravena. 

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×