Inzerce
Inzerce
Inzerce

Drobné děti

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem bych měla řešit to, že dcera (26 měsíců) váží už 5 měsíců stejně (cca 10,5 kg). Za tu dobu vyrostla asi o 3 cm (nyní má 87 cm). Naše pediatrička to nijak nechce řešit a vždy mě uklidňuje, že je drobná a vzhledem k tomu, že je stále v pohybu prostě nepřibírá. Bojím se, aby důvodem nebyla nějaká nemoc nebo nesnášenlivost lepku (žádné testy jí dosud nedělala). Není velký jedlík stejně jako druhá dcera (4 roky + 2 měsíce, váha 15,5 kg a výška 107 cm). Měly by obě dcery pít více mléka? Denně vypije každá cca 250 ml. Mají rády zeleninu a ovoce, ale moc nejedí pečivo, jsou dost vybíravé i v hlavních jídlech a v omáčkách. Obě dcery měly porodní váhu 3,1kg resp. 3,3 kg a 51 cm resp. 50 cm. Do půl roku, kdy byly plně kojeny přibíraly dobře, ale v roce měla starší dcera 8,6 kg a mladší 7,6 kg. Potřebovala bych poradit, jestli se mohu obrátit s prosbou o vyšetření i na jinou pediatričku v okolí, kde nejsme registrovaní. Zatím nechci od původní pediatričky odcházet. Moc děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Ludmila Vomelová, pediatr:

Nemusí to znamenat nic vážného, ale doporučila bych sledovat váhu a mírů podle růstových grafů - jsou ke stažení na internetu, pokud by váha a míra klesala pod 25. percentil, doporučila bych konzultaci endokrinologa, ev. gastroenterologa. Přídavek mléka není až tak nutný, ale určitě přidejte alespoń 1x denně mléčný výrobek - jogurt, Pribiňák, tvaroh. Omáčky také nejsou nutné, ale denně maso, přílohy - brambory, rýže, těstoviny, pohanku, jáhly, dostatek ovoce a zeleniny a 6 dní v týdnu maso. Pečivo nemusí být bílé - rohlíky, ale chleba a tmavé pečivo.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Drobné děti - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×