banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Zápis do 1. třídy - diskuze

45 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Tak mám za sebou čtvrtý zápis v životě. Ten první si nikterak nevybavuji, já jsem byla aktérem. Pak další dva z pozice učitele a dnes premiéra z pozice rodiče. Abych pravdu řekla, nevím, kdo se bál víc, zda já nebo Evička. Ale nakonec byla nervóznější Evička. Dala jsem jí na krk řetízek pro štěstí, co dostala od Ježíška a celou dobu si s ním hrála, strkala do pusy Mile nás přivítal pan ředitel i s paní učitelkou. Evičku posadili ke stolečku. Tam malovala, kde bydlí a postavu sebe. No koukala pořád zvědavě, co dělají ostatní děti. Nikterak si s obrázkem nepohrála a dokonce nenamalovala ani ruce Pak šla k interaktivní tabuli, kde poznávala ovoce, obrázky potom zmizely a musela vědět, kde se nacházely, nebo co se pod prázdným obrázkem skrývá. Pak si zahrála na této tabuli pexeso. Počítání kuliček a barvy uměla skvěle. Ale pak přišla pohádka o veliké řepě. Měla jí vypravovovat. Postupně se rozpovídala, moc hezky intonovala: \"Kočičko, pojď nám pomoci vytáhnout tu řepu!\". A završila to vlastní pointou, že myška nemůže pomoci, protože se bojí pastičky A to nejlepší nás čekalo na závěr. Měla si vybrat, zda zazpívá nebo přednese básničku. Dlouhá odmlka, dilema.... A já šla do kolen. Normálně jsem se smíchy rozplakala, při jejím zpěvu. Tolik krásných všelijakých písní umí a si vybrala: \"Když jsem šel z hub, ztratil jsem zub, našla ho Johana, s dlouhýma nohama\" No dostali jsme pochvalu, že nádherně vyslovujeme, že byla šikovná (až na ty ruce) a protože už máme 6, tak se tedy v září uvidíme Promiňte za román, ale dojmy jsou dojmy
I pro mně byl zápis Danči hodně emotivní.
Evička je zlatíčko,úplně mě dojala
To jste měli docela těžký zápis. U nás to probíhalo lehčeji, řekla bych. Kristýnka si zase zapomněla čelenku (jak má nasazenou čepku), takže si furt urovnávala vlasy, aby jí nepadaly do očí Nervózní naštěstí nebyla.Evička je šikulka, že to tak hezky zvládla
@Marta81 Marti, přidala jsem si Tě na fcb do přátel. Pokud chceš, budu ráda za příjetí. Můžeš se kouknout na fotky ze zápisu (vlastně jsem je dala na Holky bolky - takže jsi k nim přístup měla) , ale na soukromém mám i jedno video, co jsem nedala na bolky.
@škubanek Jůů, tak to se tam i přihlásím
@Marta81 Děkuji, jsem poctěna
@škubanek
@Marta81 Já jsem právě na Vás myslela, jen jsem neměla čas otevřít si Tvoji vizitku, abych se ujistila, že už je vlastně Kristýnka taky skoro školačka Myslím, že to bylo takové rozmanitě náročné, protože jsme na vesnici a zápisem prošlo jen 11 dětí.
@škubanek Tak to docela málo dětí, to u nás bude boj. Otevírají 3 třídy po 28 dětech. My měli číslo 59, no a nevím kolik odkladových dětí došlo v klídku po nás. Zápis začal v 13 hod, my došli v 13,45 a to byl až do 18 hod a další den ještě. No uvidíme, jak to dopadne, výsledky budou až 15.2.
No prosím Tě, my jdeme až 7. února a já bych si nejradši už teď nervozitou žužlala palec.Máňa to má na háku.Právě nevím, jestli ji mám nechat, ať je v klidu, nebo jestli ji mám nějak lehce vystresnout, jakože je to důležité. Asi ji nechám, ať se projeví dle sebe. Ať úče vidí, do čeho jdouTi závidím, že už to máš (Ty, ne dítě) za sebou.
@zajic já bych fakt neřešila Maruška je originální a geny se nezapřou
@škubanek Ano, to je přesně ono.Ona je originál a po mně.Víš, kolik jsem s tím měla problémů? Lidi si mysleli, že jsem drzá a dělám si z nich prdel. Přitom mně to jen myslelo trošku jinak, kapičku přebujelá fantazie.S většinou učitelů jsem nevycházela, úplně jsme se míjeli. Možná se situace změnila, ale za našeho dětství se originály nenosily.
@zajic Já nevím, ale věřím v to, že by u většiny správňáckých učitelů mělo rozhodovat srdce a cit k dětem. Tudíž by měli hlavně brát v potaz čistotu duše.Já jsem jako malá neskutečně fabulovala. Asi mě bavilo někoho zaujmout. Chodila jsem do hudebky a měla jsem hodinu jako poslední. Učitel mě občas chodil kousek vyprovodit a já si vymýšlela, že jsou na Hradci pod zemí utajené chodby. A podrobně a barvitě jsem líčila neuvěřitelné skutečnosti Trochu jsem byla herečka, což mi zůstalo, hlavně ve škole při práci s dětmi. A Evča tedy někdy taky dobře hraje. Onehdy mi líčila, jak byli v loutkáči s Verunkou a bratrancem a babičkou a dědou. Jak Vojta to proplakal a Verunka chtěla pořád na záchod. A skutek utek. Já ji na to skočila
@zajic Trošku přeháníš Myslím, že v Tvém případě \"bohatá mysl\" rozhodně nezapře i dobré srdce Rodiče někdy těžko chápou Alespoň si můžeš brát inspiraci do své budoucí výchovy.
@škubanek Jo, měli pocit, že si z nich střílím. Ono mě to drželo docela dlouho, víceméně mě to nepustilo, jen jsem se to nějak naučila ovládnout, no, a teď je to zas každému jedno - šílená biomatka, praštěnej vědec, co mluví z cestyA hlavně mě nadávali rodiče, ti měli strach, že ze mě vyroste patologický lhář.
@zajic Přiznám se, že jsem moc nadšených posluchačů neměla, protože jsem si to dovolila asi jen k vyvoleným ... byla jsem dost nesmělá, citlivá. A mé dětství bylo spíše osamělé a opuštěné. Nějak jsem v dospělých hledala přátele a kamarády, kteří mi chyběli. Učitelka na nižším stupni se mi stala vrbou. Takže se to kolikrát zvrhlo v to, že mě po turisťáku (kroužku) doprovázela domů a já jí opatrně nastiňovala situaci, že se bojím jít domů (kvůli otci). Byla pro mě modlou a inspirací a díky ní jsem si i vysnila tohle povolání a žádné jiné. Asi by mě neuspokojovalo tolik učit puboše, jak malé upřímné a téměř nezkažené bytost. No to jsem odbočila. Ale de facto to je důvod, proč jsem s tím neměla problém. Nějak jsem nevystrkovala z řady a spíše se to odehrávalo v mé hlavě. A Tebe za to učitelé trestali?
@škubanek Ano, to je přesně ono.Tebe za to netrestali? Mně totiž docela jo.
@zajic Ja bych ji nechala v klidu. Budu drzet palce, at to das, protoze o Marusku starost nemam. ;)
@sazicka A tak mohla by solidárně stresovat se mnou, ne? No nic, vydeptám maminku nebo sestru, ať v tom nejsem sama. Pepovi je to totiž celé jaksi u zadele a odmítá hrát se mnou hru na \"dítě, které nevzali už na základku\"
@zajic No moje kamarádka stresovala tak, že mě úplně zbavila možnosti, že bych byla ve stresu taky, protože jsem jí musela uklidňovat. Vystresoval ji manžel, který den před zápisem viděl reportáž v TV a začal se ptát, jestli tohle všechno jejich malá umí??? Umí. Ty děti to všechno umí. Ten stres je zbytečnej, na to bude dost času až budou dělat opravdický přijímačky :))Takže KLID a vem si příklad z Marušky :)) Jinak bych jí nic neříkala. Ono stačí, co zařídí okolí. (Aspoň u nás Kuba poslouchá od všech okolo, jestli už se těší do školy, jesti už má aktovku... blablalba). Takže doma ho s tím neprudíme :)))
@zajic Kubík zná aktovku z obrázku :D :D :D
@zajic
@nadule1 Jo, aktovka.Maruška neví, co je aktovka, ona má do školky batohTakže na otázku, jestli má aktovku, čumí jak dítě, které by fakt přijato být nemělo.Ale na radu kámošky už jsem jí odtajnila, co je tabule. Speciálně, když jsme byli u logopedky, tak jsem ji poprosila, aby nám odemkla třídu a udělali jsme seznamovačku.
@zajic Tak vydeptej me..;)Hele, mimochodem ctu 4 dohody.. Takze si nevytvarej domenky! :))Ona to da levou zadni! Uvedom si, ze neni blba, nema byt po kom. i kdyby chtela, tak ma holka smulu, geny jsou svinstvo!

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40