banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

úklid - diskuze

62 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Jak dlouho vám trvá úklid vašeho domu či bytu? Nemyslím takové to běžné uklidit si po sobě když se najím apod. Když uklízíte i s vytíráním, mytím sanity, nádobí, pokoje apod...Takový ten jedno týdení či několika týdení úklid co není velký mega úklid před vánoci :)
Když dělám větší úklid, tak je to tak na 3 hodinky, ale jelikož mě tato činnost baví, tak mi to utíká rychle a nemám s ní problém. Nechala jsem se od kamarádky ukecat na eko čistící přípravky, tak je to cca půl roku co si kupuju do domácnosti přípravky od značky Klar, které si objednávám z wereco.store, kde mají i tablety do myčky a ač jsem z toho měla trochu obavy, tak nádobí je krásně čisté a lesklé a co ještě oceňuji je to, že nijak ty jejich prostředky nezapáchají a nejsou parfemované.
Jaké máte vysavače ? Ten náš nám odešel, tak musím koupit co nejdřív nový, ale přemýšlím nad bezšňůrým. Jak jsou na tom s výkonem ?
@Darija06 Jestli myslíš ten ruční, co je na nabíjení, tak ty jsou super. Mám ho od oravi a je super, dostaneš se s ním všude a dobře se s ním manipuluje, hlavně se ti nikde nemotá kabel -_-
@JarkaHory Líbí se mi tady tento, hlavně kvůli tomu malému vysavači https://www.orava.eu/cz/cs/bezsnurovy-tycovy-vysavac-2v1-neptun
Přemýšlím nad bezňůrým vysavačem, jak jsou na tom s výkonem. Máte ho některá doma ?
@Darija06 Ano mám doma a jsem naprosto spokojená :) výkon perfektní vysaje všechen nepořádek, prach a vydrzi mi nabitý asi na dvoje vysávání bytu :)
Já hodně uklízím průběžně, nemám moc času, takže kdyby se to nahromadilo tak nevím....dost mě zaujal tento článek je tam spousta rad, jak na to. Snad ti to pomůže. Práci zdar! :-D https://www.zenavdomacnosti.cz/jak-na-uklid-rychle-a-efektivne/
Já si na úklid vyčlenila čtvrteční odpoledne každý týden. Vždy když přijdu po 15. hodině z práce, tak se na to vrhnu a mám to tak do večera, takže počítám cca 3 hodinky. :) Máme dům o dispozici 4KK s tím, že dole máme pouze obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, technickou místnost velkou chodbu a záchod a nahoře v patře máme ložnici, dětský pokoj, pokoj pro hosty a koupelnu. :) Velkým pomocníkem je pro mě ultrazvuková čistička. Máme hodně keramických věcí a nejen jich, které je potřeba pravidelně mýt a čistička to udělá za mě. Takže pokud řešíte, jak si usnadnit úklid, jedině doporučuji - https://www.ultrazvuk.eu/ultrazvukove-cisticky.
Já si na úklid vyčleněný čtvrtek odpoledne každý týden. Vždy když přijdu po 15. hodině z práce, tak se na to vrhnu a mám to tak do večera, takže počítám cca 3 hodinky. :) Máme dům o dispozici 4KK s tím, že dole máme pouze obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, technickou místnost velkou chodbu a záchod a nahoře v patře máme ložnici, dětský pokoj, pokoj pro hosty a koupelnu. :) Velkým pomocníkem je pro mě ultrazvuková čistička. Máme hodně keramických věcí a nejen jich, které je potřeba pravidelně mýt a čistička to udělá za mě. Takže pokud řešíte, jak si usnadnit úklid, jedině doporučuji - https://www.ultrazvuk.eu/ultrazvukove-cisticky.
To já nevim, já uklízim stále dokola, než uklidím všechno, tak můžu uklízet znova :D Ted jsem si pořídila dokonce ekologické čistící prostředky, tak snad jsem tím zas udělala něco pro naše zdraví.
@Telinka asi tak nějak :D Hele a jak se to s nimi čistí? Dobře? A jsou hodně drahé?
ja nevim, protoze uklid opravdu neni moje hobby a uklizim z nutnosti, to,co se mi zda spinave. Neuklizim snad nikdy cely byt najednou. Treba chodbu,pac je tam stene a nadela luzicky, vytiram nekolikrat denne. Zachod a koupelnu cistim asi 2-3x tydne, kuchyn 1x denne. Loznici asi uplne nejmin,pac tam akorat spime,pres den tam nechodime, jen tam vesim pradlo.Zbyva obyvak a detsky pokoj. A to uklizim podle potreby a nalady. Nekdy 1-2x tydne,nekdy 1x za 2-3 tydny. Treba ted mala 2 dny po sobe rozlila na plovoucku kakao. Ja to utrela vlhcenyma ubrouskama,ale dnes jak vykouklo slnko,tak se mi ta podlaha zdala flekata,tak jsem vzala muj parni mop a je uklizeno. Jo a jeste deti ji same ale silene nadrobi a naspini pod sebe,tak po kazdem obede vytahuju vysavac a vysavam tak 1/4 obyvaku...
@plaz Mrkněte na http://www.uklidhudecek.cz výborně uklízí.
@plaz Ty jo, "plaz", ty teda ale frčíš! Já čučím, ale podle toho jak to čtu, tak Tvůj úklid musí být asi rychlovka, i když teda, na jednu stranu chápu, malé děti toho opravdu našpiní, ale uklízíš všechno jakože dost často, i když, když by si to shnula a nějak zaznamenala, co udělám, možná bych došla k podobnému výsledku, kdo ví, těžko říct, takhle z hlavy
@Natalie.Kad Co používáte za prostředky na úklid nejčastěji, prosím? Při posledním úklidu jsem se vytočila, nebyla jsem spokojena s kvalitou.
@Emilka56 Snad ti můj tip pomůže http://www.vybaveniprouklid.cz/
Tak to je tedy zajímavá otázka, osobně jsem dobu úklidu neměřila, ale jak tu někdo psal, dělám to postupně a když se to zrovna hodí, zjistila jsem, že základ prostředky, které opravdu čistí a moje kritérium je, že musí i hezky vonět.
@Ilona.Chval Mrkněte na http://www.uklidhudecek.cz výborně uklízí.
@Ilona.Chval Jj, pro mě je vůně taky moc důležitá, používám stejné výrobky jako ve firmě, protože tam se taky starají o nejvyšší kvalitu, takže vybaveni pro uklid, u toho jsem teď zakotvila.
@Pajula.Kop Mrkněte na http://www.uklidhudecek.cz výborně uklízí.
Já se musím přiznat, ale moc často neuklízím. Ne že bych vůbec neuklízela, ale někdy to je prostě těžké skloubit dohromady tři děti, dům a ještě práci. Nemám na to vůbec čas a tak to řeším tak, že mi jednou za dva týdny přijde uklízecí firma. Někdy když děti odjedou k babičce, tak uklízím sama a to mi příde, že je to snad nekonečné
@ZuzkaBlatná Mrkněte na http://www.uklidhudecek.cz výborně uklízí.
@ZuzkaBlatná Ano přesně tomuto rozumím. Já se vrátím z práce a za děckama a věnuji se naplno jim. Já mám dvě. A prostě udělám jídlo, jdu na procházku a není kdy. Já už ne,že to vzdala, ale není na to nálada, ani energie. Řeším to vetším úklidem od firmy. Když se kouknete www.uklidhudecek.cz tak dělají vše, co potřebuji. A mám o kousek větší klid. Zase nechci, aby děcka byla v prachu a případně roztočích, atd.
Já třeba uklízím sama a vždy pravidelně jednou velký úklid týdně většinou v pátek. Je fakt, že mi to zabere asi celý den, protože barák máme velký, ale nechce se mi zvát někoho cizího do baráku, to si to udělám raději sama. Když už ale velký nákup tak objednávám věci pro úklid dvakrát ročně a to pro celou rodinu, babičky, dědečky. Takové ty \"vánoční úklidy\" nepraktikuji, protože si myslím, že se nijak neliší od toho co provádím týdně ;-)

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

18 %
3 hlasy

82 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

Celkem hlasovalo 17 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40