Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pozitivní Screening v 2.trimestru!! - diskuze

 • Pozitivní Screening v 2.trimestru!!
  Ahoj holky,v 1.trimestru jsem si nechala udělat TN screening vrozených vad,který jsem si ještě k tomu zaplatila stál 1500kč a nehradí pojištovna ten mi vyšel lépe než skvělě a bylo mi řečeno,že žádná vývojová vada nehrozí!!!ted jsem byla na screeningu ve 2.trimestru na těch tripple testech a vyšel mi POZITIVNĚ,mám prý vysoké HCG..a ted ode mě chtějí odběr plodové vody nebo-li Amniocentézu..včera mi to bylo řečeno a do pondělí se musím rozhodnout zda si nechám píchat do břicha nebo ne super...doktorka mi řekla,že jsou tyhle testy tripple testy v tom 16.týdnu velmi nespolehlivé a,že je chtějí zrušit a,že se dokonce mohl splést stroj??!!!A,že velkému možství žen tento výsledek vyjde špatně a pak se jim narodí úplně zdravé miminko!!Tak proč ty testy dělají když vlastně nic s určitostí neřeknou???Je mi 22let a partnerovi taky,tudíž jsme si myslely,že jsme v produktivním aa dost mladí,že nic nehrozí!!Ale proč teda matou maminám hlavičky když se teda ve většině případů tento druh testů může dost pravděbodobně zmýlit ?a proč mi jeden vyjde dobře a ten pozdější špatně?Zlobím se na nedokonalost medícíny v tomto směru,je to ostuda v 21.století...nevím vůbec jak se rozhodnu,ptz se mi příčí si nechat propíchnout bříško a narušit útočiště miminka,podle mě je lepší neznalost pokud se dítě narodit má tak se narodí a tyhle nespolehlivé tesy matou a stresují maminy v těhotenství kdy mají být v pohodičce..jen mě zajímá jáké s tím máte zkušenosti vy??a jak jste se před tímto rozhodnutím rozhodly? zda nechat odebrat či ne?A jak to u vás dopadlo když vám taky vyšel tento test špatně,bylo miminko potom zdravé?Každá zkušenost a rada je mi drahá..děkuji za odpovědi..
  Elíza21   | 20.03.2010 11:53:32 | Reakcí: 12, poslední: 22.03.2010 11:12:06
  Reagovat | Skrýt reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Pozitivní Screening v 2.trimestru!!
   Ahojky,já teda na to jedu až 14 dubna,ale taky jsem o tom dost slyšela a hodně holek tady o tom psalo.V jiných vyspělích zemích už jsou tyto testy zrušené,protože jsou nespolehlivé!!!Já bych si asi plodovku vzít nenechala¨,věřila bych tomu prvnímu nevím o.Ono je to složitý.ALe taky vůbec nechápu,proč maminám pletou hlavy a nutí je do tak vážnýho zásahu,jako je odběr plodovky!!!To je ten náš po...stát no.Hlavu vzhůru,určitě to bude všechno v pohodě,džím palečky,pohlaď pupíček a nestresuj se  
   petrusepetrus   | 20.03.2010 12:52:52
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Pozitivní Screening v 2.trimestru!!
   Ahojky, snad jsem to pochopila dobře co jsi psala. I já jsem byla na screeningu který jsem si zaplatila v prvním trimestru ,byla jsem 11+6tt. Je mi 24 a všechno mě vyšlo úplně perfektně asi jako tobě. V 16+6tt mi vzali krev na tripl testy a doktorka mi řekla, že ať to vyjde jakkoliv směrodatné je pro ní ten screening, protože rozbor z krve při tom screeningu co jsme si zaplatili je nejspolehlivější vyšetření a v podstatě se má pak člověk vyhnout právě tomu, aby si nechal propíchnout bříško. Takže výsledku triplu se dozvím až teď a to budu 19+6tt tohle pondělí. S tím, že se tripl prej dělá protože je to předepsané, ty rozbory krve složitější a daleko přesnější si zaplatíme protože pojišťovna to hradit nechce. Taky to nechápu, ale každopádně ber ten screening v prvním trimestru jako směrodatný. Pro klid spíš než píchání bříška bych volila variantu 3D ultrazvuku, který odhalí případné vady. Buď v klidu a určitě když ti to vyšlo to spolehlivější v pořádku tak teď to bude v pořádku taky. Můžeš děkovat, že jsi investovala těch 1500 protože to je důvod k tomu aby jsi teď mohla být v pohodě.
  • \
   RE: Pozitivní Screening v 2.trimestru!!
   Ahoj, vím, jak ti je, protože mně se stalo to samé. Trošku se rozepíšu. Musím podotknout, že čekám dvojčátka. Screening v 1. trimestru mi dopadl taky dobře, výsledek negativní. Pak mi brali krev na ty triple testy a ejhle vyšly pozitivně :-( . Volali mi z genetiky, jestli jsem ochotna podstoupit odběr plodové vody. Souhlasila jsem. Objednaná jsem byla za dva dny a co se mi honilo hlavou nemusím ani popisovat. Měla jsem nervy na pochodu.A to se nemáme stresovat... Dojeli jsme na ten odběr, vypsala a podepsala jsem papíry a čekala, až na mě dojde řada. Když se pak doktorka koukla do složky na výsledky, tak nechápala, proč mě tak stresují s odběrem. Řekla nám, že ty triple testy by se už vůbec neměli dělat (u dvojčat prý pozbývají jakoukoli hodnotu), že vycházejí falešně pozitivně. Žádný odběr se nekonal, prý bych měla větší riziko potratu než nějaké vývojové vady. Pak jsme byli s manželem ještě na genetické konzultaci a i tam nám to takto vysvětlili. Už mám za sebou i velký ultrazvuk a ten dopadl dobře... Opravdu nechápu, proč se tripl test ještě dělá, co jsem četla, tak jsem opravdu nebyla jediná, kdo má takové zkušenosti.
   Přeji hodně zdravíčka, jak tobě tak i mimískovi a hlavně ať ti to dobře dopadne...
   mimi2   | 20.03.2010 21:29:49
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Pozitivní Screening v 2.trimestru!!
   Mne tripple test ani nerobili, pretoze ten prvy screening som mala neativny..
   Janismiss   | 20.03.2010 21:37:10
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Pozitivní Screening v 2.trimestru!!
   Ahojky, nedá mi to, abych nereagovala, když i já jsem obětí falešně pozitivních triple testů. Já jsem bohužel navíc neabsolvovala prvotrimestrální kombinovaný test, teď už ale vím, že bych si ho příště určitě zařídila, protože je podstatně směrodatnější. Triple testy jsou zastaralé, bohužel v našem zdravotnictví stále rozhodují někteří, kteří je považují za spolehlivé - ha ha   . Já jsem amnio podstoupila, protože jsem kombinovaný test neměla, ale kdybych byla tebou, vzhledem k dobrým výsledkům prvního testu bych na odběr nešla. Je spousta maminek, které, když mají proveden prvotrimestrální skreening, triple test už odmítnou. Jinak naše holčička je podle plodové vody zdravá, důvodem pozitivního triplu bylo pravděpodobně špatně stanovené stáří miminka a hodnoty hormonů tak neodpovídaly danému týdnu. Tvé děťátko je určitě v pořádku, dej pak vědět, jak jsi se rozhodla.
   Moňulínek84   | 20.03.2010 23:06:14
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Pozitivní Screening v 2.trimestru!!
   Ahoj Eli takže i já jdu reagovat na tvůj příspěvek protože opravdu nechápu proč maminy tak stresují?já byla také na screeningu v 1.trimestru a vše ok!tak jsem si říkala že proto už budu na triple teoreticky připravena protože vím že často vycházejí falešně pozitivní-teď si říkám Díky bohu že jsem šla!!! Protože taky mi vyšla jedna hladina zvýšená(nevím která)ale doktor říkal ať jsem v klidu že screening vyšel negativní-sestra mi napsala do tehu průkazky zvýšené riziko-ale na odběr mě neposlali-čekala jsem na velký uz byla jsem tam-kde mi dělali screening(já platila 1400kč-1000mi vrátili Metal aliance pokud máš tuto pojišťovnu určitě tam zajdi s papírem potvrzení platby vrátí ti 1000kč)tam měl doktor výsledky-kombinují to nějak dohromady a ultrazvuk taky ok takže jsme v pořádku a plodovka nebyla vůbec nutná:-):-):-):-) opravdu teď jsem tak moc rada že jsem šla-pá přeju ať máš vše ok a dej vědět jak jste dopadli-jestli šlas nakonec na plodovku nebo ne myslím že by měli brát spíš 1.trimestr
   Evanesa   | 21.03.2010 09:20:06
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Pozitivní Screening v 2.trimestru!!
   Ahoj, my jsme si tím taky prošli. První screening dopadl více než luxusně, v 16. týdnu byly výsledky děsný. Odběr plodovky nám doporučili taky s tím, že jsme se, dle sdělení lékaře, měli rozhodnout během pěti minut, jestli na odběr půjdeme nebo ne, takže jsem s tím samozřejmě souhlasila. Po návratu domů se mi to rozleželo v hlavě, zavolala jsem na kliniku, kde nám dělali první screening a tam nám doporučili, abychom si nechali udělat sérum integrovaný test - dělá se porovnáním hodnot předchozích screeningů a podle jeho výsledku pak postupovali dál. Vzhledem k tomu, že screening byl vyhodnocován v jiné laboratoři než druhý (můj doktor prvotrimestrální screening vůbec neřešil), tak jsem si nechala krev znovu odebrat, zaplatila nové vyhodnocení a pak vyhodnocení sérum integrovaného testu, který dopadl dobře - výsledek negativní. Přesto jsem se ještě objednala na ultrazvuk zaměřený na vývojové vady u prof. Eliáše, který má být v tomto směru největší kapacita v republice (seženeš ho třeba na genetice v Pardubicích) a když i tohle vyšetření dopadlo dobře, tak jsem na plodovku nešla.
   Tenhle postup se prý teď v Evropě doporučuje, rozhodně je méně rizikový než si nechat "píchat" do břicha.
   Jinak v pondělí to bude určitě jenom konzultace, na genetice Ti dají dotazníky a pak se teprve domluvíte na případném odběru.
   Drž se, není to jednoduchý, ale určitě to dobře dopadne  
   Denni   | 21.03.2010 20:00:56
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Pozitivní Screening v 2.trimestru!!
   Holky já vás tak lituju že jste si tím museli projít. Mně třeba triple testy vůbec nedělali. Ve 12tt jsme byla na prvním screenku(ultrazvuk+krev),díky oční vadě otce jsem byli pozvaní i na druhý ve 20tt(jen ultrazvuk),obojí bylo zadarmo. Ve většině případů ty triple testy vycházejí špatně a hrozně vyděsí maminky. U mě udělali chybu v rámci pravidelné kontroly při těhu cukrovce a málem mě už nasadili inzulín a hospitalizovali v nemocnici, jen kvůli chybě v laboratoři.Taky pěkné vyděšení a půlka zkažené dovolené, kde jsem se klepala a čekala na opakované testy.
   Ady.S   | 21.03.2010 21:35:40
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Pozitivní Screening v 2.trimestru!!
   ahojky holky, taky jsem byla na genetice, vyšla mi negativně, ale mám prý zvýšené HCG tak jdu na podrobný UTZ. doufám, že to není nic hrozného, musela sem napsat, koukám, že nás tím prošlo hodně.
   Míša   | 22.03.2010 07:40:55
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Pozitivní Screening v 2.trimestru!!
   Ahoj, já jsem si před dvěmi lety zažila něco podobného, akorát opačně. Snad tě uklidním. Otěhotněla jsem na konci roku 2007 a protože jsem z menšího města, tak se u nás testy v 1.trimestru ještě nedělaly. Měla jsem tedy jen testy v tom 16. týdnu. Ty mě vyšly negativně. Před tím tedy navazovalo krvácení, hospitalizace v nemocnici apod. Proto byl pro mě negativní výsledek velkou radostí. Ve 28. týdnu pan doktor zjistil nejasnosti, po kterých navazovalo vyšetření v OV, následně v Praze, kde jsem byla hospitalizována a zjistila od mamin na pokoji, že jsou tyto testy v 16. tt jen 50%. Kdežto testy v 1. trimestru jsou 90%. Nebudu se k tomu moc vracet tedy napíši jen, že to skončilo špatně. Tudíž buď naprosto klidná, pokud máš výsledky z 1. trimestru negativní. Ty rozhodují. Já jsem opět těhotná dnes 18+1tt, oboje výsledky mám negativní a i přes to jsem se měla rozhodnout jestli podstoupím amniocentézu nebo si nechám udělat v Olomouci genetický ultrazvuk, tzv. kontrola dvojích očí. A jak jsem se rozhodla? Ve čtvrtek jedu do Olomouce. I když jsem amniocentézou již tenkrát prošla a nic to nebylo, přece jenom nevidím důvod toto znova podstoupit a zbytečně se dva týdny stresovat jak výsledky dopadnou.Snad ti to trochu pomohlo a jak vidíš i negativní výsledek testů v 16.tt nic neznamená. Přeji krásné a zdravé mimi. 
   baruskah   | 22.03.2010 10:27:09
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Pozitivní Screening v 2.trimestru!!
   Ahoj, ja mela pozitivni triply na rozstepy. V patek jsme byli na UZ, a protoze se zda vse v poradku, plodovku nam nebrali. Kdyby se jim ale cokoliv nezdalo, ja osobne bych si ji pro klid nechala vzit, protoze par zdravotnich problemu preci jenom mam. Zalezi na kazdem, odber plodovky neni nic povinneho.
   mum2b   | 22.03.2010 11:09:49
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Pozitivní Screening v 2.trimestru!!
   My jsme taky měly s Terezkou screening ok a tripl špatný...HCG vysoké (riziko Downa 1:20) měla jsem velký strach, tak jsme byly na amniocentéze. Terezka je zdravá, ale ty nervy...příště bych asi zkusila jiné vyšetření.
   Dermisek   | 22.03.2010 11:12:06
   Reagovat | URL příspěvku

Téma: Těhotenství: 17. až 28. týden (strana 178)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×