banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Spani po o - diskuze

34 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Uvazuju,ze prestanu davat satana po obede spat.Posledni dobou blbe usina,i kdyz je vyvetranej a i vecer misto obvyklych sedmi hodin usina az v osm.Radsi obetuju klid pres den nez vecer.Navic kdyz usina az kolem pul druhe treba,tak vstava kolem ctvrty treba a ve tme ven nepujdemke.Co mylite?
určitě to vyzkoušej. u nás to muselo uzrát, spát sice za žádnou cenu nechtěl, ale když nespal, byl pak večer ultraprotivnej..než se to zlomilo a začaly ty večery být blbý naopak, když byl vyspanej. v mým okolí je hodně dětí, co měly období, kdy některej den spaly, jinej ne, asi podle indiviuální únavy.
@zuzka83 Včera prvně nespal a úplně v pohodě, vydržel co normálně. Ptala jsem se ho přes den, jestli chce. I procházku zvládnul v pohodě. Akorát dneska je s námi doma tatínek, tak uvidíme, jestli to nebude stres.
Klidně to zkus.Maty i Tobi odpolední spánek nemají,protože by šli večer spát až bůhví kdy.Když je Maty doma,tak spí oba dva dopoledne před obědem a pak už ne.Jinak Maty pak spí po obědě ve školce.
já bych ho taky nechala chvilku odpočívat, třeba si jen prohlížet knížku, chvilku si poležet, i když neusne. malá už nespí jinak než na sporťáku a jak spí dýl jak hoďku, večer katastrofa, neusne dřív než kolem deváté
Tak ho nech jen odpočívat, ať si chvíli lehne spát nemusí ale odpočinek na chvíli potřebuje.
@Ady.S V tom mu nebráním, ale on v té postýlce dělá vyloženě brajgl.
Já už jsem to taky vzdala se spaním po obědě. Pošlu ho spát, ale pokud neusne tak ho nenutím.
@LenkaM23 Taky už jsem se na to chtěla dneska vyprdnout, ale nakonec usnul, tak jsem ho nechala.
@angieblack Já ho posílám spát, ale když nechce, tak už ho nenutím. Furt jsem ho přemlouvala, nadávala a pak jsem si řekla, co vlastně po něm chci, když spí třeba od osmi do sedmi/osmi. Myslím, že se to ještě změní, až začne chodit do školky a bude vstávat dřív, tak ještě rád uvítá spaní po obědě.
@LenkaM23 Kamarádka právě taky říkala, její kluk nespal, ale jak začal chodit do školky, tak tam si lehnul a chrní jako první prej.
no, u nás to k tomu směřuje samovolně usínání taky trvá dlouho, dělá v posteli kraviny. občas odpoledne spí jen 10 minut když se kůli něčemu vzbudí, tak už nezabere. jenže Vojta chodí spát až v osm a vstává zásadně před šestou. pokud nebude spát přes den vůbec, tak si to neumím představit. zatím to nechám na něm, dokud odpoledne usne, tak spát bude. až se večerní usínání vyhrotí ještě víc, tak holt odpolední spánek nebude. nebo příležitostně vyzkouším, jak zvládne nespat odpoledne vůbec. je pravda, že se mi polední siesty vzdávat nechce, zlatá půlhodinka na druhou stranu až odpadne spaní přes den, usnadní se třeba celodenní pochůzky mimo domov - kočár už nemám a takhle řeším, kde si schrupne.
@Emma123 To on Áďa spí dlouho, ale zase potom večer je to o to horší. A nespaní zvládá on celkem dobře, právě že já hůř.
@angieblack můj nespavec dneska po dlouhé době vypotil po obědě hodinu spánku, jinak poslední dobou to bylo tak 10-30 minut. navíc jeho spánková potřeba začíná být mnohem menší než moje
@Emma123 Tak nějak. Jak je to hnusný počasí, tak jsem mrtvá.
Urcite to zrus, Maruska spala po obede jeste chvilku pote, co se narodila Andulka a je to vopruz, protoze jsem musela hlidat, aby se vyspaly dve decka. Pak se treba celej den nikam neslo, protoze furt nekdo spal. Tak jsem to Marusce zrusila a jak pises, davala ji vecer spat o to driv. Ted chodi spat porad s Anickou o pul osme, ale ma teda povolene si cist, to uz je mi fnuk, co tam tropi, hlavne ze po me nic nechce
@zajic Vidíš, tohle hledisko mě nenapadlo, že pak budou spát oba a každej samozřejmě úplně jinak. Zkusím zítra a uvidíme, jestli se z toho nepověsím. ale občas už jsme to vyzkoušeli.
Lucka už taky po o moc nespí jen občas..a to ji fakt musím překecat
@Rowdynka A na to já právě nemám nervy, ukecávat dvakrát denně.
@angieblack tak večer ji nepřekecávám to ji prostě dám spát a nezájem
@Rowdynka U nás to taky tak fungovalo, ale naučil se řvát mami mami a ječet u toho. Jdu tam jednou, dvakrát a konec, nechám ho řvát a usne.
No toho já se bojím jak čert kříže a vůbec nestrašte mě s tím, tady nikdo po obědě nespí ale tak přeci proč chodí tříleté děti po obědě ve školce spát? Já chci spací miminkaaaaaa Ale na druhou stranu, až budeš mít druhé dítko, budeš ráda za každou vteřinu když budou obě spát:)
@luciasek84 U nás ve školce spát nemusí, ale třeba zase začne, to už je mi jedno, já s ním nebudu. A zase mě poslední dobou stojí víc nervů ho ukládat po obědě než s ním vydržet až do večera. Zkusím to.
@angieblack Tak jasně, barča ta si chodí i sama lehnout když už je unavená, v jednu už absolutně nezvládá, ta spát ještě hodně potřebuje. Sice spí někdy jen 30 minut ale prostě spí. To malej spí míň jak ona Když to dneska spočítám, včera šli spát stejně, ráno spala o hodinu dýl a přes oběd spala také hodinu a půl, Ondra třikrát po 25 minutách. Nechápu
@luciasek84 Jemu je to fakt podle mě jedno. Když někde jsme, třeba v herně, tak klidně celej den nespí, sice je večer už protivnej, ale to je pokaždý.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
6 hlasů

57 %
42 hlasů

16 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 74 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40