banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Přibírání - diskuze

52 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ahoj holky, záměrně se tomuhle tématu nějak vyhýbáme, ale zajímalo by mě, jak to máte vy? Já jsem 35tt a říkám si, že už by se to šplhání váhy nahoru mohlo zastavit.. ale ono ne a ne.. A zatím už mám 15kg nahoře. Nožky začínají otékat. Ani nevíte, jak já se těším na to shazování, až se zase nebudu cítit jako slon
Ahoj, tak já jsem taky 35 tt a mám +4 kg. Jenom, je to super páč jinak bych se asi ani nehla, i tak si připadám jak veleryba, protože břicho teda mám, za poslední týden se dost vyboulilo. Předklonit se je fakt kumš. Počítám s tím, že ještě kilčo naberu a to doufám nechám všechno v porodce.
ahoj,já mám dvanáct kg, záleží na čem se startuje, už měsíc nepříbírám, ale jsem pořád v pohybu a jim zdravě, myslim, teda nic si nezakazuju, ale takový ty echt nezdravosti - salámy, taveňáky, bílý pečivo...atp mi nikdy nechutnaly, ale zas čokojdu si dám a véču taky:) Holky, všechno se shodí, hlavně, ať ty mrňata jsou ok. Jinak otoky celkem málo, teda na to, že jsem měla sluuuušneeeej křečááák už před těhu - jak já se těším, že se ho zbavím:), ale každej trpí na něco jinýho, já mám zas celý těhu výtok, nesvědivý..ale prostě hodně...myslim, že ani nepozním, až mi odteče voda, taky mi tvrdne břicho, ale to mám z toho lítání...čípek ok.Je to trochu jinej stav, no..
@miho Až Ti odteče voda určitě poznáš, je to pořádná loužička, neboj. Výtoky mě trápí také, od druhého trimestru bez vložky ani ránu. Nahoře mám 9 kg, to jsem spokojená, protože když jsem byla před lety těhotná, tak jsem s jedním synem přibrala 23 a s druhým 19 kg. Ale vždy šlo všechno dolů. Tak se drž
@Štěpi123 :)tak to jsou dobrý zprávy, hekej večer, m
@miho oprave...hezkej večer, já už mám dnes dost....
@Štěpi123 Možná mi ani voda neodteče.. mamce nikdy nepraskla a to má 3děti Výtoky už nějak neřeším.. celé léto jsem nosila slipové vložky a trápilo mě svědění, bylo to utrpení. Pak jsem je přestala nosit a mám klid. Někdy si sice vícekrát denně měním prádlo, ale je to lepší, než kvasinky. Asi ty vložky byly neprodyšné...
@miho A v kolikátém jsi tt? Já normálně taky jim docela zdravě, jen teď v těhu mi přestala nějak chutnat zelenina a začaly chutnat nezdravá jídla.. na sladké tak normálně, ani žádné těhu chutě necítím Výtoky mám taky a je to asi normální.. myslím, že pokud odteče voda, tak to poznáme
@Mishuge ahoj, jsem dnes 31+6, m, ted jsem dopekla a pro změnu se nemůžu narovnat, ach jo:)
Pribrala jsem za cele tehu 8kg a kdyz jsem odchazela minuly ctvrtek z porodnice, tak uz jsem opet byla na sve puvodni vaze pred porodem tj. 56kg. Myslim, ze je to individualni, pry vetsinou hubene holky priberou v tehu vice nez ty baculate, ale v mem pripade to tak tedy nebylo, protoze ja jsem hodne stihla a vahovy prisrustek 8kg je skoro nic. Pokud jsi ale sportovni typ, tak to vsechno shodis, neboj Ja uz se taky nemuzu dockat, az se mi jizva uplne zahoji, budu mit zase povoleno sportovat a vyrazim na svuj oblibeny spinning nebo squash
@pecko 8kg je docela málo.. hlavně kvůli tomu, že jsi štíhlá.. budeš teď muset přijímat hodně energie na kojení, nebo budeš štíhlá až moc. Kojíte v pohodě? Taky mě možná čeká císař.. 35tt a zatím jsme KP:( Jinak já nebyla hubená ani tlustá.. 64kg a 171cm.. teď mám skoro 80..
@Mishuge Mne bylo cely 1. trimestr kazdy den blbe, zvracela jsem a v podstate skoro vsechno jidlo mi nechutnalo. Takze i proto si myslim, ze jsem celkove pribrala tak malo. Jinak ale ve 2. a 3. trimestru jsem jedla zdrave a vyvazenou stravu a to stejne ted. Kojim v pohode, i kdyz laktace zacala po tom cisari o par dni pozdeji, ale to tak proste byva. Ja mela uz malo plodove vody, takze i proto se mi mozna malej neotocil. Drzim pesti, aby to v tvem pripade bylo jinak
já přibrala dohromady 17kilo, ale poslední měsíc před porodem už jsem nepřibrala nic, dokonce jsem ještě půl kila shodila :)
@Gastrica Jsem zvědavá, zda se dostanu na 20:-) podle toho, že už se na konci moc nepřibírá bych asi neměla.. ale budou Vánoce. Z toho přibírání si nějak vrásky nedělám, jen mamka mě straší, že přibrala 8kg se ségrou a se mnou 12kg a to už jí 4kg zůstala.. Ale každý jsme individualita Šlo Ti těch 17kg bez problémů dolu?
@Mishuge já byla těhotná na loňský Vánoce a teda nic mi to neudělalo, já totiž nejím cukroví Ale z ostatních mamin a chytrých babiček jsem si nikdy nic nedělala Co se týče shazování, tak jsem nechala 8 kilo hned v porodnici (nevim, kam jsem to všechno dala, když malá měla sotva 3kila) a dalších 9 jsem shodila za první 4 měsíce. Teď jsem 7 měsíců od porodu a vážím ještě o 3 kila míň, než před otěhotněním :) Takže jako jo, mě to šlo dolů bez problémů, ale já to měla způsobené hodně stresem (poporodní deprese atd.), ani jsem nekojila...
@Gastrica To docela koukám, že jsi shodila i bez kojení.. Doufám, že poporodní deprese u mě nebude, ale vím, že to je dost časté. Z jakého důvodu jsi nekojila?
@Mishuge já znám dva nebo tři případy kamarádek, které měly naplánovaného císaře a než stihly nástup, tak jim sama praskla voda a z plánovaného byl akutní císař :) Mi to doktorka vysvětlovala tak, že když je mimčo zadečkem a odteče voda, tak si může \"sednout\" na pupeční šnůru a udusit se. Proto ty nohy nahoře a ležet, aby si mimčo prostě nesedlo :) Budu držet palce, ať všechno dobře dopadne
@Gastrica No tak to je pěkný.. pokud mě císař nemine, tak mi ho určitě naplánují ještě před půlkou ledna No uvidíme, uvidíme.. hlavně, když bude malé v pořádku. Kamarádka byla objednaná na císaře na 13.7, 8.7. jí praskla voda a císařem ještě porodila v pohodě. Ale slyšela jsem, že když u mimi sestoupí do porodních cest, tak to nejde.
@Mishuge mě se na ovulaci nikdy nikdo neptal, takže nevim :) Já měla tři termíny - 17.5., 22.5. a 27.5 a nestihla jsem ani jeden, malou mi vyndali 13.5. a už tak prý to bylo na hraně. Oni nemůžou čekat až do úplnýho termínu, protože pak můžeš začít rodit sama a je to průšvih. Mi doktorka řikala \"kdyby vám odtekla plodová voda, tak hned volejte rychlou, lehněte si na zem a nohy nahoru, nic nedělejte\". Jako kdyby se třeba v den toho císaře zjistilo, že se mimčo otočilo, tak ti ho samozřejmě neudělaj a pošlou tě domů, ať si hezky počkáš na ty kontrakce :) Ale jinak myslím, že budeš rodit pár dní před termínem ;) Jo a jinak malá teda měla 2,79kg, když se narodila, takže se docela i trefili (vyjímečně)
@Mishuge Po 21 dnech od posledni mestruace, ne po 14 dnech jako by to melo byt..
@Gastrica Pěkný:)) jsi myslela na mužský A kolik malá nakonec vážila??? My už minulý týden měli odhad 2,5kg.. poprvé se jdu ukázat do porodnice už příští pátek, takže s dostatečným předstihem. Tam už si sami asi určí kdy a jak Já tedy doufám, že budou ještě čekat alespoň do toho termínu dle PM (16.1.), zda se mimko neotočí.. Správně bych měla mít termín 23.1. Měla jsem ovulaci po 21dnech, nebo po 14.. ale to mého Dr. nějak nezajímá. Přitom mi to tenkrát sám řekl.
@Mishuge mi císař plánovali podle termínu UTZ ve 13tt, jak jsem byla na screeningu. Normálně podle PM jsem byla 38+5, ale podle UTZ 39+2, i když malá byla ke konci s váhovým odhadem hodně pozadu (měla 2,68kg odhad, když se šlo \"řezat\"). Ale já byla odvelená moji gynekoložkou do porodnice až v tom 39tt, dřív ne, byla jsem jen jednou na monitoru a pak už se rovnou šlo rodit, na nic moc nečekali, dali mi vybrat den, kdy to chci a muselo to být ten týden (v pondělí jsem tam přišla a oni chtěli, abych ve středu rodila, což jsem řekla že ne, že chci rodit v pátek, aby chlapi mohli chlastat o víkendu)
@Gastrica V kolikátém týdnu jsi rodila? Já totiž nevím, podle čeho toho císaře dělají.. jestli podle termínu dle PM, nebo podle čeho? Už radši počítám i s tou možností, že bude císař..
@Mishuge tak v tom případě jsme na tom stejně, já taky rodila skrz KP císařem :) Jako samotnej porod byl pohodička, horší bylo to hojení, ale i to se dalo zvládnout ;)
@Gastrica Porod mi hrozí císař 35tt a jsme koncem pánevním.. ale stále jsem optimista a doufám!!!

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40