banner

Těhotenství: 29. týden až porod - nové diskuze

Váš den D se blíží. Svého drobečka se nemůžete dočkat, možná vás ale trápí obavy - Bude vše v pořádku? Bude miminko zdravé? Zvládnu porod? - Užijte si v pohodě i úplné finále Vašeho těhotenství, připravte se na porod, vyberte si vhodnou porodnici, podělte se s ostatními maminkami o Vaše zkušenosti, načerpejte rady, nebo prostě račte vstoupit jen tak, na pokec.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Nové diskuze

Celkem 8 418 příspěvků

Věci do porodnice

Ahoja holky, měla bych na vás ještě jeden dotaz, a to ohledně věcí do porodnice. Vím, že každá porodnice to má jinak a vyžaduje něco jinčího... Právě proto mám nabalenou velkou sportovní tašku, kde mám noční košile, tampony na bradavky, vložky... V podstatě věci po porodu... Řešíte to nějak tak, že si vezmete menší tašku na porodní sál, příp. co v ní budete mít, a tu velkou kabelu vám pak dá přítel/manžel nebo někdo až po porodu? Děkuji moc a přeju hezký den:)))

Je mi vlastně fajn .... :-)

Dobré ráno,tak jak se máte těhulky? Já se cítím překvapivě skvěle, před takovým měsícem to bylo horší. Jsem zvědavá, jak dlouho tady budu ještě strašit teda. Žáha přestala pálit, kyčle nebolí, žebra skoro taky ne .... jen při chůzi tlaky na spodek a občas píchání na čípku.

Co vyřídit před a po porodu :)

Holky já už zapoměla co se vyřizuje před porodem a po porodu. Připomenete mi to ? A jak je to s těma příspěvkama? Na Elinku sem si dala příspěvek na 3 roky a druhé dítě se mi narodí teď v dubnu.Elinka bude mít v březnu 2 roky.Tak jak to bude nevíte?Asi budu pobírat jen jeden příspěvek že?A odkdy si to mam nechat vyřídit?Díky za informace.

Ahoj. Tak my jsme dnes také byly na monitoru. Dnes moje holčička potřebuje velikananánskou pochvalu. Pěkně se mrskala celou dobu, co ji natáčeli a ani ji sestřička nemusela budit. Paní doktorka pak byla nadšená, že je to ukázková křivka. Akorád nám řekli, že mám plodové vody na dolní hranici, tak uvidíme, co to pro nás bude znamenat. Jinak mi dnes také udělali stěr na streptokoka. Už by mi vůbec nevadilo, kdyby se na nás ta naše holka vyjukla podívat. Moc se těšíme.

:)))

Ahoja holky, tak se nám malá umoudřila a včera byla na kontrole hlavičkou dole, tak snad i už zůstane, pan doktor tvrdil, že jo, ale já už nevěřím ničemu :))) Ale budu doufat :))) Jsme 36+1...Jinak jsem koukala na vás, co máte termíny, či po termínu, holky, já s váma tak soucítím, páč se obávám, že na tom budu stejně, CS mám stále 0 a myslím, že malé se jen tak chtít ven nebude, tak vám držím všem pěsti, ať máte prcky co nejdřív u sebe a vše je bez komplikací, ale určitě vše bude jen a jen nej:)))Měla bych ještě jeden dotaz, kdy vám dělali stěry na streptokoka? Mně je budou asi dělat příští týden, budu už 37+2, není to pozdě? A kdybych, jakože jak jsem psala, fakt asi nebudu, porodila dřív, zjišťují to ještě nějak u porodu? Díky moc a krásný den a držím pěsti:)))

Achjo holky, já už jsem z toho celá otrávená, každé ráno se budím naštvaná, že zase nic Jsem už sama sobě protivná...jinak, musela jsem si na ten vyvolávací nápoj objednat sporýš, tak na něj čekám a bude ža ve čtvrtek, dost na to spoléhám, tak doufám, že to ještě stihne nějak vyvolatA co si myslíte o tom ricinovém nápoji? Mě tam docela vadí ten alkohol, ale jsem už ve stádiu, kdy zkusím snad všechno...

4D ultrazvuk

Tak jsem dneska s pritelem a babi byla na tom ultrazvuku. Hned prvni vec, co nam dr. rekl, ze je to na 100% holka, bylo tam videt to typicke kavove zrnoTakze ma pritel smulu, bude to sarka Pak se chtel zamerit na oblicej, ale potvurka mela tak blbou polohu...Normalne mela nohy natazeny az pred xichtikpovedla se jedna fotka obliceje, kde je to trochu videt. a pak udelal foto ty akrobaticky polohy a pipinky Zkousel ji postouchnout a stala jsem a ty hnaty nedala na stranujinak chodidlo ma prej 5,8 cmna velikost a vahui jsem se zapomnela zeptat, ale tak stejne jsem preobjednana na 21.2. esli nebude mit lepsi polohu. Dnes jsem byla 29+3, takze priste budu 31+3, tak snad nebude uz moc velkafotky vlozim az je oskenuju a dostanu se k netu.

Já už včera myslela, že by něco mohlo být, celé odpoledne jsem měla dost silné, ale stále nepravidelné bolesti, hlavně, když jsem byla venku s pejskama, večer jsem dala horkou sprchu, sexík, 2x denně piju maliník a večer ještě meduňku a ráno...nic. Tak ještě mám skoro týden před sebou, 11 a 12.2 mám termíny. Ve čtvrtek jdu do poradny a na monitor, tak uvidím, jestli nebude nějaká změna. Já už se tak těším, až toho našeho broučínka pochovám, chjo. Ale začínám být silně nervozní, podrážděná a bojím se, aby vše dopadlo dobře, trápí mě noční můry, že se při porodu něco zvrtne špatně, začíná to být slušné psycho. Děvčata, držte se, pohlaďte bříška a přeji pevné nervy. Pa, pa

KONTROLA

tak já jsem na tom podobně jako Jackey, jsem 39 plus 4 dle MS, a 39 plus 1 dle UTZ, ale termíny nejsou podstatné, malý to odhadem dotáhl na 3,1 kg, ale má tak málo plodové vody, že pokud se nerozhodne do pátku, v sobotu nastupuju na vyvolání...., placenta je dozrála a mohl by prý nastat problém..., jsem z toho trochu zoufalá, protože jsem astmatik a tak samo o sobě dostanu nějaké hormony, aby se něco nezvrtlo, tak jsem doufala, že alespoň vyvolání se vyhnu..ale asi ne, čípek je tvrdý a nic se nechystá, takže ach jo... M

Kontrola 40+0

Tak jsem zpět z porodnice a akorát zpruzená:o/ Vůbec se prý neotvírám, takže na porod to nevypadá a pokud se nestane zázrak, tak 13.2. nástup na vyvolání:o( Achjo..jsem z toho akorát na nervy

Malý ospalec

Tak maminky, včera jsme strávili na monitoru 50 minut, prvních 40min malý tvrdě spal, dělala jsem snad všechno a nic...hmmm, sestřička říkala, že pokud tu křivku uvidí doktor tak ho dovezou :D...nakonec zabrala čokoláda, už při prvním soustu byl znatelný rozdíl :)...budeme mít asi milovníka čokolád. UZ se nekonal takže nevím kolik váží malý. V posudku mám napsáno \'\'malá matka, velký plod\'\', ale po změření říkal, že to vidí na přirozený porod, jupíí :D

30 týden

Tak sem se přestěhovala tady k vám.Byli jsme minulé pondělí na kontrole s malou v bříšku a doktor mi řekl že je koncem pánevním.Tak asi pujdem zase na císaře.Tak jsem zvědavá

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

24 %
26 hlasů

2 %
2 hlasy

13 %
14 hlasů

46 %
50 hlasů

16 %
17 hlasů

Celkem hlasovalo 109 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici