banner

Domácnost, zahrada, chalupaření, rostliny - nové diskuze

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Nové diskuze

Celkem 1 546 příspěvků

Mám veľkú radosť.Zasadili sme najaro semíčka a nevedeli sme,čo z toho bude.Po dvoch mesiacoch sme sa vrátili domov a sú to SLNEČNICE

Okna domku a paneláku

Když někde ukazují starý neopečovaný barák tak tam jsou hnusné okna.Ja se přiznám,že já okna moc nemyju a mám je čisté.Déšt je vždy umyje.V domku se okna asi samy neumyjou.Možná,že to bude tím,že přes ně přečuhuje střecha a tím pádem na ně neprší.Co myslíte?

Vodní kámen v záchodě...

Holky, ani po půl roce v tomhle bytě se mi nepodařilo zbavit toho nechutného vodního-močového kamene v záchodě. Jo, nějaké kousky se utrhly, ale pořád tam toho dost zbývá. Nemáte nějaký zaručený sajrajt, co se do záchoda nalije a šutr zmizí? Zkoušela jsem Fixinelu, černý Domestos, ocet, horkej ocet, speciální přípravek na vodní kámen z OBI, teď mám Harpic Max na vodní kámen. Nejvíc kamene se drží po okrajích té části záchodu, co je \"zaplavená\" vodou, dno se už oloupalo, protože tam nejlíp ty přípravky působí. Z těch okrajů to vždycky samozřejmě steče, takže tam to nemá účinek. Šmrdlám to štětkou vždycky aspoň půl hodiny a bez výsledku, jsem z toho zoufalá, protože nám ten záchod pořád nechutně smrdí...

Mrkev a krev

Holky, prosím prosím poraďte mi jak dostat z plín mrkev a krev? Díky.

Antuka

Najde se tu nějaká kouzelná víla, která mi poradí, jak dostat z bílých trik a ponožek antuku? Vyvařuju, používám kvalitní prášky, Ariel Professional, různé jiné přípravky na skvrny.... a furt se drží, potvora

opět sušička

holky, jste mě tu tím psaním o sušičkách tak nahlodali, že už jsem pro ni doma našla místo - šla by do ložnice /to už tu taky někdo psal, že ji tam má /. Koukala jsem, že jsou dva typy sušiček kondenzační a odvětrávací. Můžete mi někdo vysvětlit rozdíl?

co na balkon na zem

chceme si trochu vylepsit balkon (nez se bude kompletne rekostruovat s celou stenou baraku - coz je vyhledove tak za 1-2r. Takze ted je tam stara hnusna dlazba a ja bych na ni chtela neco dat, koberec je asi blbej, chtelo by to neco, cemu nebude vadit kdyz to zmokne a tak.. nemate nejaky tip?

Jak casto si kupujete novy polstar na spani? Nebo kupujete rovnou celou sadu i s perinou? Jak casto?

jak se správně bydlí domě?

Asi mě klepne pepka. Babička tu každému povídá že prostě neumíme žít v domě Prý se vždycky přiženeme z venku, mineme jí a zavřeme se nahoře...Pořád to tu povídá poštačce, pani co nosí jídlo atd. Ted povídá bratranci, že v 8 večer se za náma zaklapnou dveře a už nevylezeme. A on jen kroutí hlavou a prohlásil: nojo no oni neumějí bydlet v doměHolky jak se teda správně bydlí v domě? Máme nahoře v podkroví byteček. Dolu k babičce občas zajdu na zdvořilostní návštěvu, ale já ji prostě nevyhledávám. Je šíleně senilní a upovídaná a má 6 hystorek a ty povídá stále do kola. je skochopná říct tu samou větu za minutu desetkrát no prostě mě štve. K tomu mě stále pomlouvá do telefonu i před lidma a já prostě nemám náladu na ni. Na zahrádku chodíme, ale teda vcelu málo spíš chvilku se psi a na písečekk nebo pokecat s tchánem. Ale ta zahrada je zatím nedodělaná a na volné lidné pobíhání dítěte prostě není. Už ted mám z každého takového zahrádkování nervi na pochodu.....za rok to bude dobré, ale ted ještě ne. Už jsme i jednou grilovali na zahradě v noci.Držím se teda spíš nahoře a nebo úplně mimo pozemek v lese, ve městě, něde...a to jí tay příjde divné. Málem jí klepla pepka když jsem jela autobusem a vlakem do prahy. Že ona tam bydlí celý život a na takové vílety nikdy nejezdila a že jsem na to ježdění nějáká zatížená (jezdím a nebo i chodím do vedlejjších vesnic, protože u nás nic neni a tam jo). A celkově jí příjde divné vzít kočár a jít se projít, je přece ta zahrada kterou moc nevyužívám. Ale já ani moc nevím co na ní dělat???Já neumím žít v domě, na zahradě a ani na vesnici????Co dělám blbě?

Nám se včera pos.....pračka

Paráda.Mám ji tři a půl roku.Dneska tam byl opravář,oprava stála tři a půl.Fakt mě švihne.Doufám ,že to pračkou skončilo a nic jiného už stávkovat nebude.

broskvový džem

Holky,nemáte někdo osvědčený recept na broskvový džem? Měli jsme na zahradě spoustu broskví a já už nevím co s nima tak mě napadlo,že se pustím do džemu.

Sušák na prádlo na balkon

Jaký?? Měla jsem úplně obyč za dvě stovky a dneska mi praskl. Do fasády vrtat nechci, takže jedině rozkládací, co vydrží hodně váhy.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

16 %
6 hlasů

78 %
29 hlasů

5 %
2 hlasy

Celkem hlasovalo 37 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici