banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Látkové plenky - diskuze

15 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ahoj holky, používáte látkové plenky? Já jsem dostala jedny na zkoušku, párkrát jsem využila, ale jen doma. Co si neumím představit je, že třeba na výletě "dojde na velkou" a pak ty pokakané plenky budu táhnout v kočárku až domu :-D
Ahoj,taky kupuji jenom jednorázové pleny. Je to pohodlné a malou (10m) posadím na nočník párkrát denně, kde se ji podaří vykonat jak malou, tak občas i velkou potřebu (pár plen denně ušetřím).Nemyslím si, že praním látkových plen se moc šetří příroda = spotřeba vody, energie na praní. Energie na příp. sušení a pak žehlení. Kamarádka na výlety taky používala jednorázové pleny příp. si vzala uzavíratelný sáček na zip z IKEA, mají více velikosti :)
Na přenášení použitých plen většina výrobců látkovek nabízí nepropustné pratelné pytlíky. Dá se taky do plen vkládat separační plena/vložka, která zachytí největší nálož a vyhodí se.
@LenkaKozlová Děkuji za informaci, ty separační vložky mám a naštěstí jsem vždy do nich chytila tu největší nálož
@Lenuska1234 Myslím že člověk tím moc neušetří ale prošetří prirodu
Látkové pleny si teda vůbec neumím představit a vždy děkuju dnešní době za vymoženost jednorázových plen. I když samozřejmě odpad je věc druhá.
@mamamisa Já si to právě také vůbec neuměla představit, tak jsem byla ráda, že jsem dostala alespoň jedny na zkoušku. Odpad je to velký, to souhlasím :/
Používám látkové na střídačku. Parkuju 2 děti hlavně kvůli ohledu k přírodě. Popelnice není přeplněná a nejhorší jen je ty pleny někde mít než se naplní jimi pračka. To dost páchne. Ale neměnila bych a na cestování rozhodně volím pleny jednorázový takže Chce to jenom trochu cviku a trpělivosti.
Používám látkové na střídačku. Parkuju 2 děti hlavně kvůli ohledu k přírodě. Popelnice není přeplněná a nejhorší jen je ty pleny někde mít než se naplní jimi pračka. To dost páchne. Ale neměnila bych a na cestování rozhodně volím pleny jednorázový takže Chce to jenom trochu cviku a trpělivosti.
@Hlisnikovskaveronika Mám to stejně, Zlata střední cesta
@Hlisnikovskaveronika děkuji za názor, ano s dopadem na životní prostředí bohužel souhlasím, je to obrovská zátěž. A kolik jich je tak potřeba, aby byly na střídačku? Já jak mám jen ty jedny, tak i pak dlouho schnuly a představa, že mám plný sušák 3 dny
Ahoj, také jsme používali jenom jednorázové :) Tak asi je k tomu potřeba nosit také znovuuzavíratelný sáček
@Pet-Z děkuji :) a nebo spíše neotevíratelný sáček
Nikdy mne využívání látkových plen nelákalo. Náš malý netrpěl na opruzeniny, ani mu nevadila žádná značka papírových plen, proto jsem do toho nešla. Jsem ráda, že prostě papírovky jen zabalím a vyhodím a nemusím se obsahem už nijak zabývat. :D
@Luciiisek Já také pravě predevsim používám jednorázovky
Bohužel neporadím :(

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40