banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Koupani - diskuze

16 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
ahoj holky, jak casto koupate sve ditka? Nekde jsem cetla ze se maji koupat deti, cca do jednoho roku, dvakrat tydne. Ze jim to uplne staci, ze se pak nevysusuje jejich kuze. Ja koupu co treti den, ale prijde mi to strasne malo. Je to lepsi koupat kazdy den, usinaji pak lip a v kolik hodin priblizne? Diky moc.
Taky koupu kazdej den, ne kvuli cistote, ale spis kvuli ritualu, vykoupat, namasirovat, nakojit a spat. Funguje spolehlive.
já jsem koupala každý den - děti to milovaly a koupaly se strašně rády, vždy když poznaly, že už chystám na koupání, bylo na nich vidět, jak se těší - úplně se rozzářily.
@Humpolec přesně, Filípek už sám letí do koupelny, čeká, až pustím vodu, nadšeně u toho huláká a s radostí tam shazuje co najde a vůbec nejraději až ho tam šupsnu a dělá koupi koupi
Já od miminka koupu denně - když byl úplně malinký, tak jsem alespoň rychle namočila, hlavně dupinku a záhyby. Nenechávala jsem dlouho ve vodě, prostě jen umýt a rychle natřít. Koupu tak dodnes, zatím nenechávám Fifiho ve vaně dlouho, umyjeme a jde se ven. Koupání má moc rád, zatím to nese dobře, že tam nevysedává dlouho, tak snad to ještě chvíli vydrží, než začne i ve vaně pořádně raráškovat Přišlo by mi to nehygienické, alespoň rychle nenamočit. Žádné problémy s kůží ani jiné nemáme, takže koupeme denně.
@zkpost Koupeme už od začátku každý den Damiánek už je na to zvyklý a má to zběhlé,ale i doktorka se divila proč malýho koupu každý den,že mají citlivou pokožku a že stačí koupat obden takže záleží na každém jak si to rozhodne
@Sabulka Do 3 měsíce jsme koupali Vojtíška každý den. Od 3 měsíce jednou za dva dny
Já od začátku koupu denně, taky by se mi nelíbilo kdybych byla nevykoupaná a malé miminko je upocené nebo oslintané..., my tedy každý den od propuštění z porodnice...
@2222Adriana Taky od narození koupu každý den. Jen ji mydlím tak 2 krát za týden myslím teda celé telo. Prcku a zadek každý den a do vody nic nepřidávám ( koupel pro mimi ). A koupu kolem půl sedmé.
Už od narození koupeme obden,před spaním kolem 18 hod.Jednou týdně umejeme celé tělíčko včetně hlavičky mýdlem,Jinak každý den ráno a večer omývám zadeček vodou a mýdlem.
tak tak taky od narození koupeme každý den, je to náš rituál malý je 17 měsíců a dneska kolem šesté hodiny mě chytně za ruku a sama dotáhne do koupelny naháže si do vany hračky a jdeme koupat, a po koupání pořádně namažem olejíčkem. Podle mě i v tý vodě zanechá zbytky energie potom koukne na teletubbies vypije kaši a jde do hajan. Myslím že kdybychom chtěli vynechat jeden den tak si stejně už řekne prostě to ví.
@kikisek ja asi do 2mesicu koupala obden ted koupeme kazdy den asi v stejnou dobu pak papani a moc by sme chteli aby pak bylo i spani ale neni takze nekdy uspavam do 22-24h:-(takze moc neporadim,jen s tim koupanim ze fakt musim koupat kazdy den kuli tomu ze hodne slinta,ublinkava
koupu každý den,je to takový rituál,a malá pozná že se blíží hajají
jj, my taky koupem každý den. Já teda jenom sprchuju, ale když koupe manža, tak mu napouští vždy vanu a dává mu tam hračky... Ale taky potom pořádně promazávám. Nevím jestli potom lépe spí, ale Kuba je od narození naučený, že se okoupe dostane mlíčko, + teď ještě se pokouším navíc čistit zuby, a jde se spát...
My sme se ustálili na tom, že koupeme každý druhý den.A koupeme ho od tří měsíců normálne v napuštěné vaně.Dětskou vaničku jsme úplně odstavili, protože malej se vždycky ve vodě hrozně rozdovádí a kope jako šílený, takže dokázal vycákat skoro všechnu vodu z vaničky a byla potopa.Ve vaně je to v pohodě a tváří se moc spokojeně!
Já jsem první dva týdny taky nekoupala každý den a malý si usínal jak se mu zachtělo.Pak jsem najela na pravidelný režim a on se naučil,že se prostě po koupání jde hají.A je pravda,že si nedovedu představit ho denně neumýt-docela dost se potí a je uslintaný a upatlaný.Taky občas sprchuju jinak koupem-napustím jen trochu vody umyju ho a pak si tam chvilku hraje a jsme spokojení všichni.
Já nevím,ale mě by vadilo,kdybych je každý den nevykoupala.Dítko je během dne upocené,oslintané a všechno možné.A otřít jen genitálie se mi zdá taky málo.My ale nekoupeme,my sprchujeme.Oba kluky cca od toho půl roku jen sprchujem,vanu napouštíme jednou za čas...Mladšího po sprchování pořádně promazávám tělovým mlékem od senamedu nebo lipobází.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

18 %
12 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

57 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40