banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Je to tak? - diskuze

13 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Nedávno jsem ve Vlastě četla zajímavý článek, byla to vlastně zpověď tří různých matek na téma, které dítě mám nejraději. Já mám zatím jen jedno, ale vždycky jsem si myslela, že každá matka má všechny své děti stejně ráda. Asi jsem žila v omylu, ony dotyčné přiznaly, které ze svých dětí mají raději, někdy to bylo to nejstarší jindy zase benjamínek. No, docela jsem se do té jejich zpovědi ponořila. Sice všechny se shodly na tom, že před dětmi to rozhodně najevo nedávají a ke každému se snaží chovat stejně, ale vnitřně to cítí jinak. Tak by mě zajímalo, co si o tom myslíte popř. jestli některá z vás co už má víc než jedno dítě to má taky tak. Mohla bych se zeptat své maminky, ale nechci riskovat.
hm...mam 2 stejne stare..a kazdeho jako by miluji vic za neco jineho...a pritom je miluji stejne moc...tezko se to vysvetluje...jak uz psala lucija
Kluci jsou zatím ještě malí na to, abych diferencovala svoji lásku k nim podle toho, co který umí, v čem vyniká, jaký je povahově a tak. Jak se to vyvine do budoucna, nevím, uvidím.V současnosti ale můžu s čistým svědomím prohlásit, že je miluju oba stejně, stejně hodně, stejně intenzivně.
Souhasim s odborniky.Miluji vsechny sve deti,ale Honzu nejvic.Je totiz stejny jako ja a rozumi mi.
mám 3 děti, každé je jiné, každé je na něco jiného šikovné a každé mě zlobí v jiných věcech, ale nikdy mě nenapadlo, že bych je neměla všechny stejně ráda, všechny jsou pro mě stejně důležité a všechny mám strašně moc ráda
Psycholožka mi říkala, že mít obě děti stejně ráda je výjimečné. Naprosto přirozené je, že jedno má rodič trochu raději. Vlastně za to ti rodiče nemůžou, tak nemá cenu se tím trápit.
Já mám jen jednu Marušku a úplně se bojím mít další dítě, protože žádné už nebude tak svělé jak Maruška, tak abych ho měla vůbec ráda.Jinak si myslím, že naši prostě měli a mají radši mě, páč jsem vzorový veselý zdravý dítě se spoustou kamarádů, chlapem a nyní Maruškou, zatímco ségra je taková hloubavější, neurotičtější, prostě složitější povaha.
@zajic Eliško, přesně toho jsem se bála, když jsem čekala Haničku. Jestli vůbec mi nějaká láska zbyla pro další miminko. A můžu tě ubezpečit, že zbyla. Miluju je oba dva nesmírně. Zatím nedokážu vidět v té lásce rozdíl, ale věřím, že to přijde.
@nadule1 Naďo tak to jsem měla stejné pocity.Navíc poprvé jsem to cítila už v prvním těhu.Že tak miluju manžela,jestli se dokážu ještě o další lásku podělit,bylo to složitější,ale dokázala jsem to a teď?Jsem zavalená láskou :-)Aničku nesmírně miluju, jsem na ní v tolika věcech hrdá a Štěpulátko?To je ještě takový uzlíček,který se mi odměňuje, toho nejde nemilovat,al ejsem realista a už kolikrát se přistihuju, jak se snažím užít si ten první nevzdorovitý rok na stopro. Dneska večer jsem ale po dlouhé době ležela s Aničkou a doslova jí uspala, není na to zvyklá,ale tím jak mě pořád pusinkovala, jsem došla k závěru,že se jí to líbilo a že jsme si navzájem potřebovaly doplnit holčičí láskuProstě mě nějak napadlo,že jí vlastně dost během dne okřikujeme a že bych jí měla říci,že jí milujeme, ale jinak než slovy a povedo se
Mám dva syny a i když je mezi nimi 15,5 letý rozdíl a každý má jiného otce, první plánovaný nebyl, druhý ano mám je oba stejně ráda. I když tomu staršímu teď bude 16 a nechce mi dát ani pusu k narozeninám, tak jsem se obávala, abych se k mladšímu nechovala tak, že by si starší přišel odstrčený. Myslím si, že se mi to povedlo, nejdříve totiž nebyl moc nadšený ze sourozence, během pár dní se vše otočilo a je z něj úplně hotový. Asi záleží na člověku. Moje nevlastní matka má rovněž dva syny, každý má jiného otce,jsou od sebe 4,5 roku, ale už od začátku mezi nimi prý dělala rozdíly.
Ptala jsem se na to tady na bol, ale i vlastní mamky a tak jsem utvořila teorii (kt. ale nemám ověřenou, pže mám dítě jen jedno): většina matek to má, podle mne tak, že intenzita lásky, kt. k jednotlivým cítí je stejná (samozřejmě kromě případů, kdy něco \"není v pořádku\"), ale přesto je jiná, protože každé dítě je jiné a máme ho - mimo té \"samozřejmé-mateřské\" lásky - rády za jiné věci (za mazlivost, za originalitu atd.). nejsem si jistá, je-li to srozumitelné, ale jinak to říct nedokážu
@Lucija Vystihla jsi to naprosto přesně.Se 3 kusy už mohu srovnávat a je to tak.
@tygřímáma však jsi byla taky tenkrát jednou z těch, kdo mi na podobnou otázku odpovídaly...
@Lucija Na tu diskuzi si taky moc dobře pamatuju.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40