banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Já ji to naučím! - diskuze

24 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Držet si flašku s jídlem sama. Bude jí rok a ona to prostě ne, že neumí, ona je líná jak prase! Včera jsem jí ty ruce na tu flašku sama dala, chvilku podržela a hezky to zvládla sama. Teď když to po ní chci, tak chytne hysterák a ruce hází vedle hlavy. Mám z ní akorát tak nervy, ale ona se to prostě naučí, i kdyby neměla měsíc pít mlíko!
No jo, jsou to vycuranci. Flasku zrovna drzi sam, ale ma zas jine libustky :-) vydrz, je to kdo s koho :-)
tak jsem asi divná, ale ne že bych ho to neučila (on to umí) ale hlavně večer to máme jako rituál před spaním, dám mu mlíko s flašky (držím mu ji), pomazlit, pusu, chvilku čtení a spí... nějak nechci přijít o to poslední miminkovský... jinak pije v pohodě normálně, nejradši má petku kubíka (i třeba jen s čistou vodou) a to je s ní pak strašně důležitej
@chezzie u nás je problém, že ona si do ruky nevezme nic. Ani flašku, ani rohlík, ani blbou křupku nebo piškot. Kdyby pila normálně aspoň čaj a jedla sama aspoň rohlík, tak na to prdím a neučím ji to. Ale ona to prostě dělat nechce, když ví, že maminka podrží.
@Gastrica aha, ja myslela, ze ti jde jen o to piti... to Matej se po rohliku vyslovene sape (jedem v obchode kolem peciva a uz si v kocarku poposedava a na rohliky se vyslovene chechta a tesi se az mu kus dam)... tak to je fakt trochu lenora, ja bych ji ten rohlik dala, i kdybych ji ho mela dat jen na klin a sla bych pryc, at si s tim dela co chce...
@chezzie to já dělám, jenže jí je to šumák. Ona si ho prostě nevezme a když, tak si s ním jenom hraje a za chvilku ho zahodí. Prostě ji musím naučit, aby to, co drží v ruce, taky umístila do pusy teda to, co se normálně jí :)
@Gastrica
@chezzie to já dělám, jenže jí je to šumák. Ona si ho prostě nevezme a když, tak si s ním jenom hraje a za chvilku ho zahodí. Prostě ji musím naučit, aby to, co drží v ruce, taky umístila do pusy teda to, co se normálně jí :)
tak tyhle problémy neznám, Ema si flašku drží sama asi od 7mi měsíců a sama se i napije z hrnku s čajem
@akilah jo, já jsem na ni holt nějaká měkká, i když o sobě tvrdím, že jsem matka tyran. Ona je jinak hodná, zlatá, spí celou noc, jí všechno, co jí dám na talíř, sama si přijde, že je podělaná, neřve atd. Všechny možné opičky umí (jak jsem veliká, paci paci, pápá, haló haló, indiána a prostě samé kraviny), ale sama si nepodrží už ani ten blbej rohlík. Dřív to uměla, i hrnek s čajem si sama podržela a napila se bez asistence. Teď to začla asi před měsícem nebo dvěma bojkotovat a líbí se jí, že kolem ní skáčem a všechno jí cpeme až pod rypáček :) Tak tohle jí končí :DD
@Gastrica zkouší co může, potvůrka ona Ema je dost chňapavá po všem,takže se vždy po flašce začla sápat jakmile se přiblížila Já jsem taky spíš matka tyran, nepárej se s ní, strč jí to do ruky a odejdi
@akilah takhle to dneska celej den provozuju. Má dietku, bude hezky na mlíku, kromě oběda, ten jí dám (máme rajskou:) Ona už dopoledne to hezky sama zvládla, dala jsem jí to do ruky a odešla, ale ona si to za chvíli vytáhla a hrozně se tlemila (nevim čemu, asi že mě převezla), tak jsem jí to šla vrátit do pusy a pak už vypila celou flašku bez asistence. Takže dostane oběd a pak zase mlíko, ať se to naučí :DD
@Gastrica no vidíš, to je nadějný
Jo,tohle znám.Jirka taky ještě okolo roka dolezl ke mě a otevřel tlamičku,což znamenalo že chce napít.Ale flašku držet sám nechtěl.Až mě to naštvalo,na tvrdo jsem o ho položila na záda,vrazila mu flašku do pusy,přidržela mu na ní ruce a odešla od něj.Samozřejmě jí pustil a začal ječet.Tak jsem ho nechala být,asi po 5 minutách ho to přestalo bavit a začal pít sám.To není neschopnost těch dětí,to je prostě lenost.
@Val.J35 jj, to je mi jasné, že to není její neschopnost, ale lenost :) Já mám vždycky uplně chuťu ji zmlátit, když začne takhle ječet, že si to prostě držet nebude. Ona ta flaška totiž teče (z dírky v dudlíku samozřejmě), takže když ji pustí, celá se postříká, k tomu postýlku a všechno je mokrý. Ona má hlad, otvírá pusu, ale chce, abych jí to držela já. Takže hysterák, všechno na durch mokrý a já začínám vidět rudě
A umí to s pitím?Nevím co pije.Moje děti pili vodu a tak se naučili flašku držet s vodou a pak i s mlékem.(ve 4m,ale já mlčím,nesrovnávám)
@Honafa sralbotky, moje holky si prso pridrzovaly od narozeni
@zajic Tak to jsi mě trumfla.Na jejich obhajohu moje prsa s mlíčkem byli třikrát větší než oni-to musela být noční mura.To je jak já bych pila z cisterny.
@zajic jo kozu si taky držela :))
@Honafa jinak ona na pití má hrneček, ne flašku. A právě vím, že i hodně mladší děti to umí držet, aniž by k tomu potřebovaly ouška nebo držátka na tu láhev. Půlroční mimino, který bylo doteď kojený, to umí po týdnu krmení z lahve a Adriana prostě to po roce (dobře, první 4 měsíce neudržela ani hračku, ale i tak na to měla víc, než půl roku!) neumí! Nechce si to držet, tak nebude jíst. Hotovo :)
@Gastrica Gabka taky nic neuměla.Jak teď vidím u ségry 4m Vali,že to je úplné miminko tak si říkám,ty brdo,to jsem byla krkavčí matka,že jsem takovým bobiškum vrazila do ruky flašku -na pij a oni pili.Ada je náhodou šikovná.Na fotečkách vypadá,že pěkně řádi.
@Honafa Jé tohle si nahraju...
@Honafa U 4m mimina si to teda taky neumím představit, ale Áda má za měsíc narozeniny, tak by mohla jako hnout kostrou :) Šikovná je, ale jinak, mentálně je na úrovni, ale fyzicky zaostává solidně :)))
@Honafa Umí to, ale nedělá to. Ona prostě hodí ruce vedle hlavy, jak píšu a nechá si to dát. Ona ani rohlík už si sama nechce držet. Takže mě naštvala a bude mít vojnu!
@Gastrica jak píšeš Lucinka taky nechce držet flašku natož hrníček, dala jsem jí do ruky rohlík, aby ho žužlala, byla na mě naštvaná, že jí nechci krmit a odvděčila se mě tím, že s ním mlátila na zem a já musela vysávat drobky

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
6 hlasů

57 %
42 hlasů

16 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 74 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40