banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat od kdy jste začali dávat dít... - diskuze

17 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat od kdy jste začali dávat dítěti přesnídávky a kašičky a zda jste začali sami a nebo čekali na lékaře až vám řekne?
lékařku jsem neposlouchala, ta mi to radila naopak o dost dřív a přitom obě děti krásně prospívaly = přibíraly....začla jsem podle gestačního věku (termínu porodu - nedonošenci). Takže dcera je o 2 měsíce dřív, tudíž jsem jenom kojila do 8 měsíců, syn o měsíc, jen kojen do 7mi měsíců. Akorát vlastně cca 14 předem jsem začla dávat kašičku večer, a to tak že jsem zahuštovala rýžovou krupičkou odstříkané mateřské mlíčko.
V 6 měsících, byl plně kojený. Začala jsem kaší, aby líp spal stejně to ale nepomohlo. Doktorka se mě jen ptala zda vím co a jak, tak jsem řekla že ano, měla jsem nastudovádo dost tady z bolu. První dostal kaši večer a v poledne zeleninu, za 3 dny i ovoce a baštil hned od začátku moc pěkně.
v podstatě mezi 5. a 6. měsícem jsem zařadila všechno. nejdřív zeleninu, pak maso. později kaši a ovoce (už nevím, co bylo dřív). a v 6 a půl měsících jogurt. s dr. jsem se o jídle (kromě zařazení jogurtu) nikdy neradila
PRvní dítko bylo nekojené,tak jsem začla ve 4měsících mrkvičkou. Druhé je kojené, tak jsem ve 4,5měsících začla dávat kaši na noc,protože se v noci budila po 3 i 2hodinách a byla jsem KO. Zeleninku jí začnu dávat po 5měsíci
začala jsem po ukončeným 6.měsíci, po konzultaci s doktorkou. ale ta nebyla určitě nutná
Zacala jsem sama, jednodruhovou zeleninou, pak michala vic druhu dohromady, pak pridala maso a nakonec i ovoce. Kase jsem davala na noc.
začla jsem ve 3,5 měsících, protože malá omítala mlíčko, tak aby aspoň něco snědla
Začala jsem kaší v 5,5 měsících. Nečekala jsem na dr.
Nečekala jsem na lékaře, začala jsem zeleninou - mrkví a to když bylo Barunce asi 5 a půl měsíce. Pak jsem dávala přesnídávku a pak kaši myslím. Každý nový pokrm až v době kdy snědla plnou porci jednoho druhu, tedy těch 120 gramů zeleniny když snědla tak jsem začala dávat dopoledne přesnídávku.
kaši v 3,5 měsících, přesnídávky asi v 5 měsících a neptala jsem se nikoho, začala jsem sama.
@Gastrica jaruš me ta moje mrcha nechce jíst mrkev sem jí naučila na sladky banan a ted mám utrum asi co?
@Mysulatko nemáš utrum:) já ji nejdřív naučila na sladký kaše a pak mi taky moc nechtěla zeleninu a ovoce. Naučila se to postupně, tak Lentilce taky nechej čas a vytrvej :) Ona se to naučí, nemůžeš o ní chtít, aby uměla hned všechno :)
@Gastrica když a bramboru s banánem sní, mrkev s banánem taky ale mrkev samotnou si neveme hubičku když vidí lžičku otvírá ale plive mě to
@Gastrica Lentlka dneska mela banán a pak nechtěla ni mě:(
@Mysulatko to se naučí, neboja :) nebo prostě mrkev nebude mít ráda, to nevadí, je spousta jiné zeleniny :) a stejně to budš časem dostávat smíchaný, tak proč ji krmit samotnou mrkví. Mi Áda třeba nepozře banán, ale když jí ho zamíchám do přesnídávky, tak si ho dá :)
@Gastrica Nám je 6 měsíců a měli jsme začít s polívkama,ale začala jsem je malý dávat už o 14 dní dřív a přemýšlím o kaších na noc
@mana_an no tak nám zase doktorka doporučovala začít normálně jedním druhem zeleniny a postupně přidávat další, kvůli alergiím. Ale malá není potencionální alergik, tak já jsem si to taky dělala tak nějak podle sebe. Ale teda začala jsem jednodruhovým příkrmem, až postupně jsem dávala polívky. Co jsem vůbec nedodržovala byly ty třídenní rozestupy (3 dny mrkev, 3 dny brambora, 3 dny cuketa atd.), dávala jsem jedno jídlo vždy maximálně dva dny.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
13 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

56 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40