banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

ahoj holky ,tak jsem k vám opět nakoukla u nás takto dnes 7.... - diskuze

14 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
ahoj holky ,tak jsem k vám opět nakoukla u nás takto dnes 7.měsíců 8000g a 68cm ,máme dva zuby ,začínáme se plazit ,kontrola na neurol.v pořádku ,hlavička je a bude prostě jen větší ,máme 48cmale nějak to tak nevypadá ,je souměrný......jen ten spánek kdyby se zlepšilusíná večer kolem půl osmé a vstává třeba i v 5h,spí dopo a odpo.Jak to máte vy?SPÁNEK ,MÍRY ,ZUBY ATD?
Gábi v 7 měsících je lenoch, moc se neotáčí, ale snaží se, začala se točit kolem osy, ale na zádech, na břicho jí moc nedostanu, nelíbí se jí to. Zub žádnej, dneska teda hicuje a dásně oteklý, váha něco přes 7,5 kila (do poradny jeme až za měsíc) a míra ai 65 cm.Spánek asi jako vy, vstává tak ve 4 na mlíko a pak od půl šestý straší. Dopolko spí asi ty 2 hodinky, odpolko o něco míň.
Nas malej ma 6,5 mesice, na 6-ti mesicni prohlidce mel 7kg a 68cm. Zuby zatim zadny. Co se tyce spani, tak pres den spi 2-3x, nekdy jen pul hodiny a nekdy 2 hodiny. Davame ho vecer spat mezi 19-19.30h, na kojeni se mi budi uz jen 1x mezi 2-4hod a rano vstava jak kdy, nekdy uz v 5, nekdy \"az\" o pul 7
Ahoj, nám bude zitra 8 mesicu a a kontrole v 7 mes a 10 dnech jsme mely 9,05kg, 72cm a hlavicka 44. Ted se nam vcera poprve vyklubal zoubek, taky nam dal tyden predtim zabrat a ted cekame jeste na ten druhy :-). Jinak ti muzu rict ze se v noci mate vsechny. My s tim spanim mame problemy, kojim pres noc 3 krat az 6 krat :-(...Nevim jestli porad tak rosteme. Dudlika jsme nikdy nemely, takze porad papame. Ale kdyz se v noci vzbudi, opravdu to prso vypije, ne ze by se tim jen uspavala, fakt nevim,,,snad uz brzy bude spat dele pres noc :-)... Tak at krasne rostete ,pa :-)
@andrejda5 já bych řekla, že je to zvyk, já kojila v noci dvakrát a malej pokaždé pil, vypil obě prsa a ráno měl plínu jak pumu. Postupně jsem odbourala jedno kojení - plakal, tak jsem k němu šla, pohladila, odešla, on dostal hysterák, plakal asi dvě minuty a usnul, od druhého dne už prso nevyžadoval, vzbudí se a zase usne, pak jsem to tak udělala i s druhým kojením. Tvoje mimčo má asi problém, že když se v noci vzbudí, neumí usnout jinak než s prsem, my máme to samé s dudlíkem, ale pracujeme na tom :-), opravdu zkus vydržet a prso nedat, přijít k postýlce, pohladit, promluvit a zas odejít,nechat chvilku plakat a pak zas přijít, odnaučí se to. ono to časté kojení není také dobré v tom, že mimčo vlastně celou noc musí trávit, vůbec si to tělíčko neodpočine. Držím palce, ať se vyspíš.
@Myšice nene já nekojím ,nevím proč se tolikkrát budí dám dudlík a za půl hodiny znova a pořád dokola
@ASTRID37 já reagovala na Andrejdu, ta psala, že kojí i 6x za noc. Já už v noci taky nekojím, u nás je to tím, že když se v noci probudí a to je normální, každé dítě se budí, stejně jako dospělí, tak neumí zabrat bez dudlíku. Taky se to dá odnaučit, snažíme se, ale je to trochu o nervy, nechat dítě řvát, když vím, že s dudlíkem zabere. Ale je to potřeba, jinak se zblázníme. Postup odnaučování je stejný jako u nočního kojení.
@andrejda5 jéé, to jsem ráda, že jsi napsala, myslím,že to nakonec bude u vás lepší než u nás :-), asi byla závislá jen na tom prsu a to se odnaučí a bude hezky spinkat bez něj, nebo s jedním kojením. Toho našeho jsem odnaučila na prso, ale je závislej na dudlíku a bez něj mu to prostě nejde, i když to taky zkoušíme, on se pak prostě vzbudí, otočí se na břicho, vzepne na ručičkách a blbne, je chvíli zticha, tak myslím, že usnul a on pak zas začne. Tak jsem zvědavá, kdy pochopí, že má spát. Ale taky se to už zlepšilo, jsou noci, kdy tam musím6krát, ale pak zas noci, kdy jen dvakrát :-)a jestli bude malá dlouho plakat, tak ať chodí tatínek, mělo by se tam po chvilce jít, aby to dítě mělo jistotu, že v tom není samo :-) ale já taky při nácviku nechodila, neměla jsem nervy, musel manžel, teď už zas chodím já.
@Myšice Ahoj, tak máme za sebou 2 noci. Tu prvni noc to bylo presne jak si psala, myslela jsem ze nekdo zavola socialku. Vzbudila se nam o pulnoci a to bylo stupnovany ze stezovani si do uplneho hysterickeho rvu. Uz jsem tam pak nemela silu tam jit, tak jsme ji nechali vyrvat. Ani nevim jak dlouho to trvalo ale dyl jak hoodku to nebylo. Pak uz se vzbudila jen ve 4 a to uz jsem ji dala najist,,,nemuzu ji napoprve odriznout uplne. Tahle druha noc, musim zatukat, daleko lepsi.V noci si spis uz jen tak stezovala jak se snazila sama usnout, ale nijak nervala. Vzbudila se poradne jen ve 3, ale taky nechci nic zakriknout aby to nebyla nahoda. Tak uvidime, snad to postupne odbourame ze bude spat celou noc,,,doufam. Tak zatim pa, jeste dam vedet, jak to jde
@andrejda5 ono je to na začátku těžké, taky jsme si tím prošli, my to měli zas u večerního usínání, bylo to s ním čím dál horší, tak jsme zavedli tohle chození v intervalech první dny byly děsný, kdyby to někdo slyšel zavolal by sociálku. V té knize (každé dítě může dobře spát) podle které to je, tak píšou, že některé děti reagují ještě větším hysterákem, u těch se pak nemají rodiče dýl zdržovat, jen pohladit, promluvit a zas jít. jinak my to trénovali, že chodil tatínek, je to lepší, z nás cítí to mlíko a ty nervy, že je nechceme nechat řvát a pak to nejde. Ale věř tomu, že to to dítě pochopí a za pár dnů, když pojedete důsledně, se to zlepší. V tu noc je to blbý, nechat mimčo plakat, ale manžel to neslyší a já si dám chůvu pod polštář aby tak neřvala. Na dnešek se mi vzbudil a plakal už jen jednou, ale nechci se radovat, že to tak bude pořád, spíš asi výjimka. Ale na to večerní usínání nám ten systém zabral úžasně.Drzím palce!!
@Myšice Ahoj, ja to jednu noc zkousela kdyz nikdo nebyl doma abysme nebudily :-) a muzu ti rict, ze mi plakala asi pul hodiny, presne jsem prisla a odesla a byl to jeste vetsi hysterak nez pred tim a tak se to stupnovalo. Pak jsem uz nemela nervy...No jo, pokusim se znovu, snad to s vekem bude lepsi,,,Diky za rady, vecer vyzkousime :-)
Františkovi bylo 7 měsíců včera, má 8250g, 73cm a hlavičku měl v 6měsících 44, teď nevím. Zoubky má dva. Plazí se, houpe na kolínkách, mlátí dvěma hračkama o sebe.. Ale se spánkem je to taky špatný, přes den spí dopo a odpo hodinu a půl. Večer usíná v sedm, to usne krásně, ale do půlnoci je cca 2x vzhůru, od půlnoci se budí taky minimálně 2x a vstává v 5 až v půl šestý, někdy po 6 ještě usne na půl hodinky, ale většinou ne. V noci už nekojím, budí se, že nemá dudlíka a neumí si ho najít a dát sám do pusy. Tak je to docela hrozný, pořád lítat mu ho dávat...
@Myšice tak s tím spaním a buzením po půlnoci to máme úplně ,ale úplně stejné
@ASTRID37 tak v tom nejsi sama :-) jsou to malý vopičáci ty děti :-)
ahojky, každý mimčo je jiný a každý to má i se spánkem jinak. My třeba tomu spánku moc nedáme. taky máme období že stává v pět ráno ale to bylo většinou když se nám klubou zoubky. jinak většinou my spí už jen dvakrát za den a to ráno nebo dopo a jednou odpo. jinak ted je nám 10 měsíců a máme 4 zuby, mála má 78cm a 7910g,obvod hlavičky 43cm v deseti mesících ,

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40